Vedení stavebního deníku - stavba svépomocí

Tento dotaz nespadá přesně do kategorie stavební povolení, ale vhodnější kategorii jsem nenašel =-) Chtěl bych se zeptat jaká pravidla jsou dána pro vedení stavebního deníku při stavbě svépomocí? Na internetu jsem našel mnoho pravidel, chtěl bych ale spíš vědět jaká je realita, zda je skutečně nutné do deníku provádět zápisy každý den, zda může do deníku zapisovat investor a také co všechno je potřeba do deníku skutečně zapisovat? A také zda v něm jsou potřeba podpisy jednotlivých řemeslníků (voda, elektrika, atd.)? Děkuji ;-)
Odpovědět
@rd_kos dobrý den, to by mě také zajímalo, svépomocí už budujeme nějakou dobu, ale zápisy do deníku neděláme. Budeme to muset doplnit asi zpětně...děkuji za názory
Odpovědět
Vedu deník při stavbě svépomocí. Vyplňuju tam takové věci, kolik lidí bylo na stavbě, jak dlouho, co se dělalo, jaký materiál, jaká technika a jaké bylo počasí. Řemeslníci tam nepsali (měli jsme akorát na střechu a firmu na okna, bagristu ani nepočítám).Mělo by to být co den, to jeden záznam. Jednou za nějaké období dorazí stavební dozor a zapíše tam svojí zprávu, co je hotovo, jaké jsou nedostatky, co se má dodělat (např. chybí zábradlí na schodech).
Odpovědět
stavěli jsme svépomocí,jak se píše výše-deník jsem vedl a zapisoval :datum,+- teplotu vzduchu,počet lidí,materiál -jaký a spotřebu,doba práce,když byl věnec atd zapisoval jsem i tech. přestávky-jak dlouho.jinak přesně-řemeslnící neměli zájem psát "kroniku" tak jsem to psal za ně a známý stavební dozor napsal "report" jen pro kolaudaci.Deníky jsem popsal dva.Jinak na SÚ mi bylo řečeno,že pokud si povedu fotodokumentaci,stačí deník vést jen okrajově.Ale je to úřad od úřadu.Pravda je taková,že deník po mě nikdo nikdy nechtěl....a fotky hlavně elektriky při vrtání jsou super popř. při havárii nějakého potrubí.doporučuji fotit,fotit,fotit
Odpovědět
Deník po mě nikdo nikdy nechtěl, a to ani při "závěrečné kontrolní prohlídce" před schválením stavby a přidělením čp. Stejně tak jsem nezaznamenal ani u jednoho řemeslníka, že by sám projevil zájem do něj něco psát. Navíc u těch řemeslníků, pokud jsou důležití, budete mít asi v ruce i jiný a mnohem vážnější dokument typu revizní zprávy, protokolu o instalaci apod. Ale jak píše někdo výše je to asi SÚ od SÚ jiné. Stejně tak jej asi těžko využijete při nějaké reklamaci. Myslím si ale, že kopit předtištěný sešit a volnou formou do něj občas něco doplnit není na škodu věci, nic se tím nepokazí a po létech budete mít v čem listovat a nostalgicky vzpomínat. :-)
Odpovědět
Taky jsem resil deník, prisla paní a rekl jsem ze deník v pripade nutnosti dodám, mel jsem slozku v mobilu kde byly fotky jak sla stavba a mám ve spise napsáno, že stavební deník byl poskytnut k nahlídnutí formou fotodokumentace. Paní byla vstřícná poradila a nedělala zbytečné problémy. Vše je o lidech, nekde už ani nechodí na obhlídku. A jestli má dnes někdo čas zapisovat stavební deník tak klobouk dolů. pro mne je dulezita faktura a nebo slmlouva o dílo jako doklad pro případnou reklamaci.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?