Vlastnické právo vs. hypotéka

1. dub 202020

Dobrý den, s přítelem chceme stavět dům. Měli jsme se brát, ale vzhledem ke koronavirové situaci jsme museli svatbu odložit. Nyní řešíme problém se stavbou, který tím nastal.

Pozemek je napsaný na mě, taktéž dokumenty, které máme zatím ke stavebnímu povolení (souhlas od obce, souhlas o PČR). Problém je v tom, že mně hypotéku na dům nedají, potřebovali bychom, aby si jí vzal přítel, který má vysoké příjmy. Ten ale nemá k pozemku vlastnické právo. Nemáte někdo s podobnou situací zkušenost? Po sňatku jsme chtěli pozemek převést do SJM, to ale teď nepůjde. Svatba se nám posune až na podzim, ale chtěli bychom začít stavět dříve. Příp. dal by se do stavebního povolení po svatbě přítel dopsat? Hrubou stavbu bychom zatím zafinancovali z vlastních zdrojů.

Děkuji, za jakékoliv nápady/zkušenosti.

  • Tak mu pulku pozemku daruj, to by bylo reseni 😉

  • Muzete byt oba stavebnici. Vy mu smlouvou udelite pravo provest stavbu na vasem pozemku. Pro st. urad budete figurovat oba. Meli byste byt vy stavebnici uvedeni uz na stanoviscich od uradu, ale na tom by se dalo se st. uradem dohodnout, ze to vzhledem k soucasne situace bude prominuto.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?