Skladba pultové střechy II. NP

Mohu zde požádat nějakého odborníka o vyjádření ke skladbě pultové střechy RD? Jedná se o dvojdům celkového rozměru 10x14 m – tedy střecha s přesahy, celkově cca 158 m2, sklon střechy 6,5 stupňů, půdní prostory jsou oddělené středovou zdí ( vnitřní prostor každého půdního prostoru cca 65 m2 ), půdy jsou nevytápěné – nepochozí. Projektant navrhl skladbu střechy takto : - Hydroizolační střešní PVC folie 1,2 mm – např. Fatrafol - Separační textilie 250g/m2 - OSB desky 22 mm - Krokve tl. 220 mm - Vzduchová mezera proměnné tloušťky - Pojistná hydroizolace - Tepelná izolace z MV λ = 0,037 Wm/K tl.60 mm - Tepelná izolace z MV λ = 0,037 Wm/K tl. 200 mm položená na AL rošt pro SDK - AL rošt pro SDK vyplněný tepelnou izolací z MV λ = 0,037 Wm/K tl. 50 mm - Parotěsná zábrana - SDK deska tl. 12,5 mm Co se týče krytiny – bude zřejmě použita krycí folie Dekplane tl. 2.0 mm, OSB deska bude tl. 25 mm. V PD není střecha rozkreslena – zakreslena pouze v řezopoohledech se skladbou – viz výše. V PD není nijak řešeno odvětrání střechy – mám v plánu řešit odvětrání horní části položením kontralatí na krokve, výška latí nejméně 40 mm. Dále není ve skladbě uvedena montážní mezera nad SDK a parotěsnou zábranou – která by umožňovala vést nad SDK kabely apod… Nad tepelnou izolací je uvedena pojistná hydroizolace… a dále vzduchová mezera proměnné výšky ( ta je daná sklonem pultové střechy – zde není uvedeno, že by měl být tento prostor odvětrán … ). Původně jsme chtěli zvenčí viditelné - přiznané krokve ( latě ), ale z hlediska praktičnosti údržby dřeva bude lepší přesahy střechy jak nahoře, tak dole a z boků olemovat podhledy. Domnívám se, že ta skladba v PD není ideální, mohl by mi zde někdo poradit jakou skladbu střechy správně v tomto případě zvolit i s ohledem na to odvětrání?
Odpovědět
@franti_p Dobrý den, nejsem odborník, mohu jen nabídnout obrázek, jak máme provedeno my. Provětrávacích otvorů máme opravdu hodně, bála jsem se, že to bude vypadat ošklivě, ale vlastně mi to na fasádě vůbec nevadí. Izolaci jsme nakonec dali foukanou Knauf Supafil ve vrstvě 40 - 50 cm (podle toho, jak to kde vyšlo).
Odpovědět
@happy_barbucha Děkuji za poskytnuté info a foto. To odvětrání máte dobře vyřešené ( dobré odvětrání prodlužuje životnost střešní konstrukce ), ty větrací mřížky opravdu nijak nenarušují vzhled Vašeho domu. Budeme mít střechu s přesahy ( olemované obezdění ) a to větrání ( mřížky ) hodlám umístit do spodních lemů - jak v přední ( vyšší části střechy ), tak samozřejmě i zadní části střechy.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?