Tloušťka izolace ploché střechy

Zdravim, poptavam prave u firem zatepleni a izolaci ploche strechy (cca 180m2). V projektu mam 400mm EPS100 + spadove kliny. Zatim mi chodi cenove nabidky okolo 400k a prijde mi to jako hrozna raketa🙂, premyslim tedy o snizeni vrstvy izolace. Jake tloustky izolaci mate na svych plochych strechach a jak jste spokojeni? Pochlubte se svymi strechami a cenami. Diky.
Odpovědět
Drz se projektu a nic neměn. Pokud se ti to zdá drahy, tak nemáš stavět.
Odpovědět
Já mám na pultové střeše 280 mm. 400 je dost. To je tak pomalu na pasiv.
Odpovědět
@l_sekanina Jde o to ze na pultový střeše je tep. izolace spádovými klíny tzn.400 az třeba 200 mm. Tl. spočítal projektant, navíc v ceně stavby se nejedna o drahou položku, na tomto bych urcite nesetril.
Odpovědět
Profilova fotka
@shveecko jestli si myslíš ze hodně ušetříš snizenim tloušťky izolace tak moc ne - ubrání 10cm se na ceně materiálu projeví nějakými 25-30 tisíci.
Odpovědět
Taky jsem si na plochou strechu daval 400 mm EPS, jak se pise vys, klidne se podivej do stavebnin kolik usetris snizenim o napr 100 mm, nebude to zadna hitparada... Ja bych tloustku izolace nesnizoval, 400 mm je v pohode pro bezny dum dneska. Pokud chcrs usetrit, udelej si to sam, na polozeni a zakotveni eps na ploche strese nic neni....
Odpovědět
@michael_doo mel by jste prosim nejake foto z realizace?
Odpovědět
@shveecko Neco doma najdu... Kazdopadne neni tam moc co vymyslet, mate jednoduchy tvar, spadove kliny ti nechaji spocitat stavebniny, stejne tak kotveni, akorat pak zalezi jaka bude finalni stresni krytina, predpokladam ze folie. To bych si nechal udelat firmou/zivnostnikem. Musi to akorat na sebe hned navazovat....
Odpovědět
Nechej si od někoho spočítat ztráty a eventuální návratnost. Já dával 220 mm + spádové klíny, kde bylo min 20 mm. Mám tedy 240 mm polystyrenu minimum, stropy mám 250 mm Spiroll panely. Například, nechával jsem propočítat fasádu, rozdíl mezi 150 mm a 180 mm polystyrenem, investice navíc nějaká byla, návratnost asi 40 let, což se nevyplatilo. Úspora na topení ročně asi 500 Kč. Někdy to navyšování polystyrenu význam nemá, ale hodně lidí razí heslo, čím víc tím líp, což někdy prostě neplatí. A jak tady někdo píše, že ušetříš málo a že na celkové stavbě se to nepromítne, tak to jsou blbosti. Pokud si to budeš říkat pořád, tak postavíš dům o půl mega dražší...
Odpovědět
Pokud tam da 2x150 mm, tak na materialu usetri 14k s DPH v beznych cenach. Jasne ze ta navratnost bude pravddpodobne 15+ roku. Ale z podobneho principu tam muze dat jen 200 mm, nebo 100 mm.... Ten dum by mel byt navrzen jako celek, obvodovy plast by mel mit podobne parametry, je nesmysl silne zateplit strechu a nezateplit fasadu.... Kazdopadne ja jsem na plochou strechu dal vice izolace i z duvodu letnich mesicu, proste pokud ve stresni kci neni dostatecna provetrava mezera, tak se patro pod stresnim plastem prehriva.... A mimochodem 24cm vaty je dnes sotva na hranici doporucene normou....
Odpovědět
@michael_doo 240 mm stačí pro nízkoenergetické domy. Navíc to máš v minimální ploše, pokud máš spádové klíny. Ale jak říkám, každý si to musí posoudit sám. Já si to nechal spočítat, návratnost tam prostě nebyla, tak jsem se na to vykašlal a investoval do kvalitnějších oken a dveří, kde je prostup patrnější, protože mi zabírají velkou plochu domu... Tam už ty hodnoty skáčou.
Odpovědět
@shveecko Ty černé tečky jsou svody?
Odpovědět
@davex puvodne to tak melo byt, ale uz jsem take zjistil, ze to je nesmysl😊
Odpovědět
Článek se načítá
@shveecko Jo říkal jsem si. Mám na podobné střeše svody 3 a teď při průtrži to stačilo. Tak doufám, že někdy nebude nahoře bazén :D
Odpovědět
Ještě zkusím rozšířit dotaz. Jakou jste použili folii na Vaše střechy?
Odpovědět
Profilova fotka
@shveecko bauder thermoplan T15
Odpovědět
@shveecko Hydroizolační fólie TPO MAPEPLAN T M
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
@davex Dobrý den . Vy máte folii mapeplan Tm? Kdo vám ji dělal?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?