Hmoždinkz pro montáž SDK roštu do skládaného betonového stropu

Dobrý den, prosím o radu, jaké hmoždinky jste použili do skládaného betonového stropu? Kotví se do dutých vložek, hmoždinka do betonu v tom nedrží, takže zvažujeme nějakou rozvěrnou nebo sklopnou hmoždinku. Máte někdo zkušenost nebo radu jaký typ a tloušťku? Moc děkuji.
Odpovědět
Opravdu nikdo ?
Odpovědět
Profilova fotka
Nějakou lepší do dutinkové cihly. Na svitidla a drobné věci to stačí.
Odpovědět
Profilova fotka
jde o to jakou šířku toho betonu k dutině máte já používám v práci https://www.dek.cz/pobocka-znojmo/pro... jsou různé délky na různé šířky
Odpovědět
Profilova fotka
Ta tvarovka má sílu stěny jen 2 cm a je to relativně měkký beton, nechá se to vrtat i bez příklepu. S příklepem hrozí, že to udělá kráter.
Odpovědět
@pyramis No, ano,už jsem to zkoušel. Máš s tím, prosím, nějakou zkušenost, jskou tam tedy dát hmozdinku? Volal jsem technikovi dodavatele stropu, nepochvalil tento systém v fouvislosti se SDK podhledem, mají jiný lepší ( no to je mi teď k ničemu,že) a poslal nějaký obrázek se závěsem do mezery mezi nosnik a vložku od Rigipsu. Na netu jsrm nenašel, na Rigipsu nevěděli. Asi už se to nedělá ...
Odpovědět
@pyramis omlouvám se za překlepy,teď to po sobě čtu 🤔
Odpovědět
Přidávám se k dotazu,taky by mě to zajímalo.
Odpovědět
Použij fischer duopower, ta drží ve všem 🙂 Jinak kdybys udělal křížový rošt tak bys mohl kotvit jen do těch nosníků…
Odpovědět
@pyramis potřebuji pověsit dvojitý rošt pro SDK,tak aby nám to nespadlo na hlavu. 😉
Odpovědět
@lipsak do nodníků výrobce nedoporučuje, jen vyjímečně, takže celý rošt bych se bál,když to vím. Píše kotvit do vložky a díra max.10mm. Na hmoždinku mrknu,díky.
Odpovědět
@alda33 je tam asi 2cm, trochu se to drobí a píšou v manualu od výrobce díra max. 10mm. Díky za tip a velikostně se pro ten SDK rošt používá, prosím, +-která? Ponese to jen SDK+ hadici od rekuperace.
Odpovědět
Profilova fotka
@raadim tak aby měla ten prstenec kolem 2 cm, aby se to roztáhlo nad betonem https://www.youtube.com/watch?v=wr3Uh... třebo prostřídat, jeden závěs do nosníku, jeden do dutiny, takhle se radí těžko, když to člověk nevidí
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Já dával Fisher UX, na svítidla to stačí bohatě. Na SDK už bych měl strach. Pak je nějaká asi nová Duopower a ta vypadá ještě lépe. Hmoždinky bych dával do místa spáry mezi trámem a tvarovkou, tam je více "masa" betonu. Ale ta kovová se tam nejspíš nerozevře.
Odpovědět
@raadim Stačí 6mm, jde do ni vrut průměru až 4,5mm, jestli se bojíš tak dej 8mm hmoždinku a udrží to nesmysl.
Odpovědět
Podle technického listu by se při montáži sdk neměly používat plastové hmoždinky z důvodu požární bezpečnosti, ale osobně bych se toho nebál. Já měl betonové vložky od betongu a bez příklepu to absolutně nešlo. S pneumatickým příklepem to zase vevnitř vymlátilo tu 2cm stěnu. Nakonec se mi osvědčila obyčejná vrtačka s čtyřbřitým vrtákem a příklepem. Pak při vrtání opatrně dovrtávat. Já používal tyto hmoždinky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?