Jaké barvy do bytu?

Ahoj, nyní je náš byt velice barevný oranžová koupelna, okrová chodba, zelená kuchyně, červený obývák, růžový pokojíček, fialová ložnice. Tak a teď má otázka, jakýma barvama sladit kompletně byt? Líbily by se mi neutrální dobře kombinovatelné barvy např hnědá, šedá, bílá a béžová, jenže vůbec nevím, jaké k tomu podlahy a dveře. Děkuji za radu
Odpovědět
Profilova fotka
K těmhle neutrálním barvám se dá doladit cokoliv. Řekla bych, že se dají sladit dveře s podlahou ve stejném dekoru dřeva v celém bytě (to je asi nejjednodušší) a k tomu jiný nábytek, aby se později dal snadno vyměnit, nebo sladit dveře s nábytkem v dekoru dřeva nebo v bílé a k tomu zase jiné podlahy. Pokud se ti budou setkávat dva dekory dřeva vedle sebe, tak buď musí být stejný dekor nebo úplně rozdílný. Hlavně nedávat podobné vedle sebe, to vypadá příšerně.
Odpovědět
Děkuji moc za radu :-)
Odpovědět
Dobrý den,hlavně záleží na tom,aby se vám barvičky líbily a cítili jste se v nich příjemně. My hned měli jasno .. Béžová a hnědá (občas nějaká dekorace do šeda)... Miluji tyhle barvy je to teplé a útulné a neměnili bychom :-) Dveře máme světlé, podlahy trošku tmavší a nábytek převážně dotmava.. Výběr v obchodech je obrovský a je opravdu z čeho vybírat :-)
Odpovědět
Přesně tak, ráda bych si barvičky užila na doplňcích, které můžu měnit :-) A ještě se zeptám, jaké máte garnýže? Líbili by se mi stříbrné ( kovové )
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Já jsem třeba naší ložnici sladila do šedo bílé ,s červenými doplnky . Mám tam poličku, doplnky jako poklštáře a musím říct, že se mi opravdu líbí jak to všechno k sobě sedlo a podle mě podlaha vždycky nemusí být uplně stejná jako barvy zdí to už bych si pak rozvrhla jestli chcete raději tmavší prostředí nebo světlejší :)
Odpovědět
Posílám odkaz na článek o psychologickém významu barev - https://www.twinart.cz/blog/jak-vybra... sice je koncipován pro dětské pokoje, ale ty pravidla lze podle mě zevšeobecnit...snad vám pomůže :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
Dělá se to naopak, napřed barvy pevně zabudovaných předmětů (co nejmíň) a pak teprve barvy stěn (lehce se změní) Podlahy se mění hůř. Pozor na vzájemné odrazy stěn navzájem. Používat opačné barvy barevného kruhu. Je to věda a matematika. Já jsem dával v 7. třídě pozor, tam se to pobíralo. Ještě upozornim, že působivé interiery mají často jen bílou barvu - míň je více. Nehorší je nuda: Dub na podlaze, Dub na dveřích, Dub na nábytku a k tomu teplé béžové barvy. K světlému dubu musí být opačná barva = zelená.
Odpovědět
Profilova fotka
Rozhodl bych se pro dvě barvy stěn nebo jejich kombinaci nebo jen jednu barvu, třeba v kombinaci s bílou, teď jste to měli hodně barevné, já osobně bych si chtěl od těch barev trochu odpočinout. A bílá je taky barva :-). Dětský bych udělal třeba barevný. A barevně to můžete odlišit třeba těmi doplňky.
Odpovědět
Profilova fotka
Schvaluji.
Odpovědět
@pcprincess ahoj řešili jsme také, oba s mužem máme rádi přírodní barvy, přečetla jsem pár článků a tipů tady na střeše atd... obecně se doporučují max. 3 dekory dřeva - my volili dva - dub na dveře a korpusy skříní, podlaha je jiná. Mrkněte klidně ke mě do alba, mám tam jak věci, co se nám líbily, tak i album rekonstrukce. Máme byt přírodně laděný, hnědá, krémová, dub, barvy v doplňcích. A neměnila bych. Záleží co se vám líbí, kombinace bílé a šedé je taktéž neutrální, případně bílá a dřevo, bílá a jakákoli barva atd...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?