Jaké doporučujete interiérové nátěry?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Remal? HET? Jub? Dulux? Nebo něco jiného? Které barvy doporučujete k bílení a malování a proč? A použili jste na SDK nějaký speciální nátěr (např. HET Forte nebo Remal Forte)? Díky za každou odpověď.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
spíš by měla být otázka, co očekáváte od interiérové barvy? do jakých prostor by byla použita?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
@raiback30 máte od niekoho odpoveď? tiež rozmyslam nad Primacol Silver Sand
Odpovědět
Ahojte ludia.... je to vsetko tak ako hovorite,pisete. Treba dávať pozor kde a akú farbu davate. Ktorá ke to kvalita a podobné... ci sú to stropy,kde je cele zbytočne dať extra dráhu farbu,ci sú miestnosti viac alebo menej frekventne a pod. Cobsa vlhkosti v dome týka pochybujem ze to robia farby. Farba je v tomto pripade najmenšia stávka i ked môže ku všetkému inému len dopomôcť. Ide vkastne o to že dnešné moderné stavby sa robia rýchlo. Stavba v velkom percente pripadov nemá čas "odstáť" aby sa vsetko poriadne uschlo,základy aby "sadli" ...je tu aj to zateplenie,pvc okná ako aj materiál používaný na omietanie alebo aj same sdk dosky. Vytvárame si takú zvláštnu klímu v samom vnútri doma. Vsetko perfektne zatesnene,neodchadza teplota von ale je tu problém vlhkosti a o tom čo a aký vzduch v dome dychame to je iná rozprávka o ktorej malo kto asi premýšľa. Áno,pri vsetkom tom ešte aj plastické farby mozu dopomôcť.
Odpovědět
Já mám perfektní zkušenost s barvami od SPS (holandský výrobce) - a to jak po stránce aplikace, tak dle vlastností barev. Především je to prvotřídní otěruvzdornost a hlavně kryvost, s takovou jsem se jinde nesetkal. Veškeré tóny jsou opravdu plné, nedělají šmouhy atd. Ano, cena je vyšší, ale ta kvalita se nedá porovnat (vyzkoušel jsem i jejich fasádní barvy, super!). Výhodou je široký sortiment. Za mě maximální spokojenost ;-)
Odpovědět
@hugo58 oikos alebo san marco a aj dulux je ok alebo flügger..... Je ich noc dobrých. Hej teraz ma napadlo alebo nemecký zero !!! Špička
Odpovědět
Profilova fotka
Ešte tu nikto nespomenul Relius len treba plnu penazenku:-)
Odpovědět
Treba určite brať ohľad aj na to kam tá farba pôjde a akým podmienkam bude vystavená. Hovorím z vlastných skusenosti kedy sme minulý rok sme malovali kúpelku. Bohužial som si neoveril či je to vhodná farba a v konečnom dôsledku som len vyhodil peniaze. Trebalo to natrieť znova, ale tentokrát už poučený :-D som šiel na Mierovu do predajne www.farlesk.sk, kde som kúpil priamo farbu určenú do kúpelni. Chceme teraz pustiť do malovania balkónu, pretože pri zateplovaní nám zrejme natreli balkóny nejakou nekvalitnou farbou a celá je zlupana. Máte niekto skúsenosti v tejto oblasti ? Ocenil by som nejaké rady. Ďakujem :)
Odpovědět
@karolos v farlesk Vám poradia urcite dobre aj akú farbu dať na balkón....majú veľký sortiment a cenovo sú prijateľný.
Odpovědět
@multidekorsk diki dal som na vašu ;-)
Odpovědět
@karolos ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Taky se chystáme letos malovat. Jakou barvu byste mi doporučili? Je jich tu tolik zmíněno, že mi je hlava kolem. Vyhlídla jsem si Primalex Fortissimo bílou a pak Inspiro arabská mocca. Nemáte s tímhle někdo zkušenost? Zdi nám neplesniví, vlhko v bytě nemáme. Budeme malovat předsíň, kuchyň a dětský pokoj. Potřebuju, aby ta barva byla i omyvatelná a otěruvzdorná, hlavně v předsíni - chodí tam děti, manžel tam čistí kolo, taháme tudy nákupy apod, takže takové ty šmouhy jsou dost časté..Díky moc.
Odpovědět
Článek se načítá
@pivonka2 doporucuju Dulux. S primalexem nemam dobre zkusenosti. Je potreba vic barvy, nez se udava, spatne se rozmichava a hur kryje. Dukux pro me nema.konkurenci.
Odpovědět
Profilova fotka
Het klasik...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans Het právě máme a chci něco jiného. Děti jsou jak čuňátka a HET to nevydržel..:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@pivonka2 tak pak jedine neco omyvatelneho coz dulux asi nebude. Bojim se ze barvu totalne odolnou detem nesezenes.
Odpovědět
@pivonka2 primalex fortissimo mam oskusane v kuchyni pri mojom trojrocnom vnukovi, peknom prasiatku a jeho dedovi, este vacsom prasati. Skvrny od cokolady, kecupu, kavy aj take uplne obycajne detske capance idu umyt vlhkou handrou uplne bez stopy. Ale interierove farby umyvatelne za mokra ma kazdy vyrobca, aj Het, aj Jupol, aj duLux. Ja mam primalex, leb o len ten mali v obchode u nas a trajdat po meste kvoli kyblu farby sa mi nechcelo Len upozornim, ze toe farby su mimoriedne pritulne ku kazdemu povrchu. Este aj po dvoch rokoch mam bodkovane lino v kuchyni, lebo som zle pozakryvala a nestihla vcas umyt. Este aj zo skla som ju skrabala skrabkou na sklokeramicke sporaky a slo to dost ztuha :-p http://www.efarby.sk/umyvatelne-farby... http://www.het.cz/sk/interierove-farb...
Odpovědět
@pivonka2 ak si vyberala primalex fortisimo tak sa kludne môžeš poobzerať po interiérových farbách od Colorlaku je to český výrobca a biely prointerier top a farebný elegant je kvalitou i odolnosťou vyššie ako fortisimo a cenovo dostupnejší potom je od nich aj ekodur color kvalitou rovnaký ako fortisimo prípadne ti na predajni namiešajú čo si vyberieš... @jumpmans het klasik je asi jeden z najväčších šuntov na trhu s odolnosťou oteru za mokra trieda 5 čiže neumývatelné a aj jeho odolnosť za sucha je biedna, fortisimo má 2ku čo je už super kategoria prointerier top a elegant sú 1tka odolnosť .... a Dulux bez obáv oni tuším ani "práškové" farby nemajú len umývateľné ;-)
Odpovědět
@pivonka2 akurát čítam dobrý postreh @zita19 pridala presne pri umývateľných farbách platí všetko čo nemaľuješ dobre zakry ;-) nám minule zákazníčka vedierko nešťastne upustila uprostred predajne no bolo "veselé" to umývať :-p
Odpovědět
@zuzanale ja uz druhe leto skrabkam bodky z lina. Teda akoze nie den po dni, ked mam zachvat poriadkumilovnosti, pekne si sadkam na ritku a s priborovym nozickom zoskrabujem. Mam o zabavku postarane este na dost dlho, ale uz to lino nie je take muchotravkove ako bolo na zaciatku. Keby mi bol niekto toto povedal, tak sa inac zariadim. Varovali ma len pred penetrakom, na ten som si dala pozor :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzanale @zita19 Díky moc za vysvětlení těch stupňů odolnosti, to jsem netušila! :-) Při malování to tady oblepím dokonale, to by mě nenapadlo, že by to šlo nějak blbě dolů...Ještě rozmyslím tu značku, ale když máte ten Primalex vyzkoušený i pro děti prasátka, asi je to plus :-) Zkouzku i ty další značky a uvidím. Díky moc!
Odpovědět
@zita19 no vidíš ja s tým robím a aj tak som sa pozabudla v kuchyni :-N keď sme s tým prvý raz maľovali ešte že z dlažby to vcelku dobre ide... ja aj zákazníkov na to upozorňujem lebo fakt nie každý vie... @pivonka2 ja mám v kuchyni fortisimo 4roky a v pohode aj kečup som utrela akurát že už kde tu fliačik sa nájde by sa zišlo aj vymalovať .... v chodbe mám ten ekodur color z colorlaku a rozdiel nevidím .... záleží aj veľa od podkladu my sme kedysi dávno vymaľovali tým het klasik biely trafili sme chybnú šaržu a to sa až sypalo zo stien doslova prášok iná farba na to síce chytila v pohode ale napr mám pocit že tomu elegantu to na umyvateľnosti ubralo ešte že to je obývačka a decká veľké...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
Nejlépe kryji obyčejné barvy typu Primalex plus (už to mají cizáci). Čím víc je v barvě disperze PVAC a bělosti, tím se musí malovat hustší barvou. Sádroš se musí první vrstvou namalovat disperzní barvou (na pudlech to je napsáno). Pokud dá někdo obyčejný primalex a v budoucnosti bude malby škrabat, rozmočí i papír na SDK a zničí ho. Takže buď napenetrovat, nebo přímo řidší, skoro omyvatelnou barvou. Tak nás to učili v 7. třídě.
Odpovědět
Profilova fotka
Používal jsem klasický nátěr Primalex na nátěr zdí i sádrokartonu. Sádrokarton jsem musel přetírat asi 3x, ale nevadí, byl to jen malý kousek, ostatní nátěry jsem dělal dvakrát a v pohodě, krásně vše zakrylo a vybělilo.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@dominik_boksansky dom dychat nemusi, avsak omietka dokaze regulovat vlhkost v dome. (zdroj:https://zdravebyvanie.sme.sk/c/20870021/na-hrubke-zalezi-a-dva-centimetre-rozhoduju.html). K tomu je potrebne mat paropriepustnu farbu
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?