Nové omítky - postačí penetrace? Jak pak chytají barvy?

14. srp 201844
  • @maitland chápu děkuji. A ještě jste mi neřekl, zda můžu do toho gold míchat pigmenty dulux?

• @maitland  Prosím o radu 🙂 máme nové sádrové omítky a chtěla bych je před první výmalbou penetrovat. Můžete mi prosím doporučit (existuje-li) penetrační nátěr, který nesníží prodyšnost stěn (tj. nezalepí nám stěny) a stěny budou pořád "dýchat"? Jde mi o to aby se nám pak díky penetračnímu nátěru netvořila plíseň.

• @katty.w  ja myslim že to bude stejna peetrace jak na omitky na lepidlo se penetruje doporučily nám cemix je to taková drsná kaminková penetrace ta uschne a zustanou jen kaminky aby dobře držela fajnová takže vlhkost z penetrace tam určite nezustane,zrovna mame dopenetrováno

• Sponzor fóra
  • @katty.w  ahoj, tak mi sádrové omítky penetrovali pouze v koupelně a v kuchyni (za kuchyňskou linkou), poradilil nám to majitel obchodu a velkoobchodu s barvama (v místě vyhlášený jako odborník), zbytek jsme natírali řidším jupolem jednu vrstvu a pak druhou už normálně jupolem (přesně nám napsal jak co máme ředit), barevné zdi už pak mají jen jeden nátěr barevně a bíle ještě jeden bíle, takže všude máme tři vrstvy. (nepoužívali jsme žádné tmavé odstíny, všechno máme hodně světlé, ale nám se to líbí - je však o dost větší spotřeba barvy, než u penetrovaných zdí, malovali jsme však také v léě, kdy bylo vedra, což prý také zvyšuje spotřebu, ale prostě jsme se potřebovali stěhovat a čekat na nižší teploty jsme nechtěli

• @ratatooy  Jejda, já kamínky nechci, jsem právě ráda, že máme hladké sádrové omítky a "zdrsňovat" to něčím nechci. 😉

@l_baruska  Taky uvažuji nad touto značkou, konkrétně mě zaujal Jupol Brilliant, protože je paropropustný a zároveň omyvatelný, tento typ bych chtěla použít v obýváku a kuchyni. Krb budu taky malovat, takže potřebuju barvu, kterou budu moci v případě potřeby očistit (omýt vodou). Ten Brilliant je ale podstatně dražší, do jiných místností použiji jinou řadu.
    Mohla bys mi prosím napsat, kterou řadu od Jupolu jste použili vy? 🙂

• @katty.w  jeee víš co ja sem mluvila o penetraci pod fajnovou ale přímo pod barvu se dává taková vodová jenom

• @katty.w  ekonomik (zelený kýble) a barevný byl klasik

• @l_baruska  Děkuji 😉

• @katty.w Jako penetraci můžeš použít klasickou penetraci S2802,pod různými obchodními názvy SOCRAT,TITAN a další.JUB třeba má v sortimentu AKRIL EMULZI,která se mi zdá lepší ale je také dražší.Co se týče prodyšnosti,tak toho se neobávej.Je lepší koupit koncentrát 5l a naředit v daném poměru.Docela se mi líbí,že se těší velké oblibě značka JUB, osobně ji používám 12 let a mohu říci,že jim PRIMALEX nesahá ani po kotníky.Co se týče Briljantu,který je na vinylové tedy omyvatelné bázi,mám ho docela rád,dobře se nanáší a roztírá,lépe ,než GOLD ale s tou omyvatelností je to vždy o způsobu zašpinění.

• @maitland  Díky za odpověď.
    Mezitím jsem psala mail do fy JUB a pán mi poradil Jupol Primer a nemusím se prý obávat zalepení stěn (tento výrobek je zařazen podle normy EN ISO 7783-2 do I. třídy – vysoká paropropustnost).

Ještě se chci zeptat, nemáš zkušenost s Jupol Strong? Objevila jsem ho na stránkách výrobce a váhám, jestli na ten krb použít ten brilliant nebo strong.

• JUPOL PRIMER je to samé,co jsem psal nahoře.Oni to prostě dělají všichni stejně ,jen se to jmenuje jinak.Liší se akorát penetrace pod omítku,jak bylo v diskusi nahoře ta s tím kamínkem,to je uplně něco jiného.Ten JUPOL PRIMER vychází dobře i cenově,takže do to ho jdi.STRONG vyzkoušený nemám ale v pondělí podám zprávu sem na diskusi,znám pána přímo v Milevsku z centrály.Na stěny v nemocnici kde pracuju a kde jsou zvýšené nároky na omyvatelnost používám JUPOL LATEX SATEN,což je výborný materiál,za kterého opravdu dostaněš všechno.Není ale úplně matný,ale hedvábný,což nemusí v interieru vypadat všude dobře.Na ten STRONG se ale zeptám,také mě to zajímá.

• @maitland  A jak je to prosim se starými zdmi? Rekonstruujeme patro rodinného domu a chtěla jsem si do obývacího pokoje dát na jednu stěnu bodovky, svítící ze stropu na stěnu, ale bohužel není rovná a osvětlení to samozřejmě ještě zvýrazní. Je to stejný pripad jako u nových zdi, jak tady popisujete?

• My jsme na nové zdi dali penetraci a pak vymalovali. A vše cajk v pohodě.... 🙂

• @maitland  Diskuse je sic starsi, ale pro nas prave aktualni 🙂 a chci se prosim zeptat na spotrebu barvy na sadrove omitky. Bylo mi receno v obchode, ze flekateni dela prave penetrace, kterou naneseme nerovnomerne. A protoze budeme malovat svépomocí, doporucili nam nepenetrovat vubec, jinak budeme dum natirat stejne 3x, abychom se zbavili fleku. A penetrace slouzi jen k usetreni barvy. Pokud tedy nenapenetruji sadrove omitky, jak velkou plochu natru 1kg a jak velkou plochu natru, pokud penetruji? Dekuji!

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?