Boty na terase

Profilova fotka
Ahoj, rád bych vyřešil hromadu pantoflí a bot, které se nám v poslední době hromadí před dveřmi na terasu. Zkoušel jsem hledat nějaký exteriérový botník, ale nic vhodného jsem nenašel. Terasa je otevřená, ale botník bych si představoval umístit do prostoru, které je chráněno přesahem střechy, takže alespoň částečně by mohl být před vlivem počasí chráněn. Jak máte odkládání bot na terase vyřešeno vy? I kdybych počet párů bot omezil na 1 pár na osobu, pořád tam budou 4. V reálu spíš něco mezi 6-8.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: tak jestli jste 4 a máte venku 6-8 párů, tak vám nepomůže ani botník.Protože binec začíná v hlavě. Takže když nejste schopni dodržet aby každý měl venku jedny boty, tak ty boty se pak budou stejně válet venku a ne v botníku.
Odpovědět
Jakuba: Tak já na tebe nebudu tak prisnej jako pan/paní dokonalý/á nade mnou, protože přemýšlím úplně stejně. Jde o to, že mám většinou venku boty na zahradu a práci (crocsy, pracovní obuv od cementu, bláta atd.) a ty dovnitř nedávám schválně. Já mám v plánu vyrobit botník sám, mám před vchodem dřevěný přístřešek, takže ho udělám dřevěný ve stejné barvě a pršet do něj nebude.
Odpovědět
@jakuda přiháčkuju se, taky mě to docela zajímá. Slabici by asi ranila mrtvice, ale u nás je na ven připraveno asi 12 párů, protože je tu každou chvíli návštěva a navíc fakt celoročně nenosíme na ven stejné boty. Dneska je 30, včera lilo jako z konve, každý máme minimálně dva páry připravené... nechávali jsme je původně v krabici, ale je to dost nepohodlné, otevřený botník je peklo.
Odpovědět
Profilova fotka
Pocet paru bot na pocet osob mi prijde zcela normalni a adekvatni,pokud clovek “zije”behem dne venku a neni uzkoprsej ..jine boty si oblecu rano do rosy na zahradu a jine o par hodin pozdeji do vedra a nebudu pokazdy behat domu a boty uklizet🙄...dvoje boty na den na terase mám zcela bezne polozeny..zatim teda jen na odkapavaci🙈,coz neni idealni,ale na pristi rok planuju zavrenou drevenou skrinku na zahradni nacini a v ni budou i 2policky na boty..
Odpovědět
Já mám v plánu na boty koš - ratanovy nebo v podobném duchu jako mám květináče, a boty se proste hodí do koše.
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici Tak to netuším, jak to mám dělat, popřípadě jak si to v té hlavě srovnat. Rád si nechám poradit. Za běžné situace tam jsou čtvery crocsy a kluci tam mají jedny pevné boty na běhání a expedice do lesa za zahradou. To je šest párů. A teď, když každou chvíli prší, neprší, tam občas mívají pevné boty i dospělí. Boty do zádveří neodkladáme, to bychom je pořád museli nosit přes dům a jelikož jsou to boty vyčleněné výhradně na zahradu, tak mi to ani nedává smysl. Proto hledám řešení.
Odpovědět
Profilova fotka
@wries Taky jsem o tom přemýšlel, ale další projekty teď nemám povoleny. Možná truhlář a udělat nějaký botník z masivu na míru. To je asi varianta. Jen mi přijde divné, že jsem na trhu nenašel nějaké hotové řešení a ani pinterest mi v tomto moc nepomohl. Vždyť to přece musí řešit víc lidí.
Odpovědět
Profilova fotka
@gigi2 Já pořád hledal zahradní botník, ale zahradní skříň může být řešení. Díky. Hned jdu zkusit projít, co se nabízí.
Odpovědět
Profilova fotka
https://nakoplast.cz/obchod/venkovni-... tady třeba jedna inspirace 😉
Odpovědět
Díky Jakudo za diskusi! :-) Též mě to dost zajímá. :-) Máme to stejně. Kroksy a pevné boty + návštěva.... a je tam hromada. Zatím to prostě házím do plastové bedny s víkem, ale je to snad dočasné řešení. Protože to samozřejmě nejde vždy. Když je mokro, tak by to chtělo něco praktičtějšího. Kdyby měl někdo i nejakou fotku! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám vedle balkonových dveří úplně normální kovový botník, terasu zastřešenou nemám, takže ho kryje pouze přesah střechy a problém v tom nevidím.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: omlouvám se, asi to fakt vyznělo přísně, ale fakt nechápu tolik bot. Mám crosky a v těch lítám pořád, sucho, mokro, seču v tom, řežu dříví, prostě jdu na zahradu tak nazuju jedny boty a jdu. I v zimě. A boty od cementu atd mám hozený v garáži, nenapadlo by mě tak zprasený boty dávat na terasu. No nic, každý to má jinak....
Odpovědět
Článek se načítá
@slabici aha, tak to je pak otázka, kdo co pokládá za binec... Mě by třeba nenapadlo sekat trávu v croskach, to bych měla nohy jako dobytek a ten binec bych si nosila i domů 😖 na trávu beru gumáky... Pak ještě záleží, kolik je členů domácnosti a dětem bych běhání v croskach po lese taky nedovolila. @jakuda švagrová má na terase plastový botník (takový obyčejný bílý), je jen pod přesahem, ale je fakt, že tam mají jen crosky a když prší, tak jsou mokré...
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že tohle je problém většiny domácností. My tohle máme před hlavními dveřmi, kde máme krytou terasu a tam udělám druhý botník, venku budou jen crosky. Každopádně nás čeká nezastřešená terasa a tam bych opravdu dala jen jedny boty na pár, jelikož se terasa bude využívat pouze v pěkném počasí a 3 páry mi tam vadit nebudou, ostatní by stejně zmokly 🙂
Odpovědět
@slabici sportovat se v crocsach neda, za mokra jit v crocsech je peklo protoze jsou jaksi hned mokre a spinave ponozky, to same za snehu, a mit celozavrene crocsy, tak se zas nedaji nosit v horku a stejne vetsinou nemaji patu. To by clovek nesmel delat skoro nic, chodit jen po cestickach a pulku doby zahradu vubec nepouzivat. Rodinam kteri ji vyuzivaji zhruba stejne casto jako zbytek domu to holt nestaci... to je jako kdybych tu rekl ze kdo ma vic nez tenisky je bordelar, protoze se preci daji vzit kdykoliv. Ze v nich bude zima, vedro, nebo proste nebudou vhodné je preci jedno 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?