Infrapanely / Infratopení místo žebříku do koupelny

Budeme mit podlahove vytapeni. Zvazujeme dat do koupelny misto zebriku infrapanely. Predevsim na vysouseni rucniku. Na jare a podzim take na prilezitostne vyhrati koupelny tesne pred sprchovanim. Mate s nimi nekdo zkusenost? Pripadne i foto z realizace? Dekuji.
Odpovědět
@janazzz Jak si představujete sušení ručníků za pomocí infrapanelů? Četl jsem bezpečnostní upozornění že nelze použít v koupelnách. Jakou nevýhodu vidíte u topného žebříku?
Odpovědět
@wpavel Toto by snad melo byt do koupelny, ne? https://www.siko.cz/topny-panel-fenix... Zvazujeme toto misto zebriku kvuli tomu, ze by se nemusela delat pripojka na vodu. A take kvuli efektivite vytapeni. Pokud bude zebrik topit jen vodou z podlahovky, bude mit treba 30 stupnu a rucniky neususi. Musel by se zapinat elektrikou.
Odpovědět
@janazzz Jestli samotná podlaha vytopí koupelnu tak žebřík můžete provozovat jak na vodu a mimo sezonu na el. Tento panel je asi stavěný do koupelny jen mě zaráží poslední odstavec v návodu a jeho cena. https://www.siko.cz/medias/GR300B-mon...
Odpovědět
Profilova fotka
@janazzz topič: jestli se mohu přidat.... máme žebřík napojený na podlahovku s el. patronou. Přes zimu žebřík jede na vodu, pravda, hřeje jen na těch 30, ale na usušení ručníků to stačí, vždyť v koupelně je také teplo. Mimo sezonu jsme zkoušeli patronu, ale to by ten žebřík musel jet nepřetržitě aby koupelnu vyhřál. Takže používáme horkovzdušný ventilátor, stačí zapnout 10 minut před sprchováním a je teplo a nemusím patronou topit celý den. Máme i přenosný infrapanel, ale v koupelně ho nepoužíváme, ohřátí koupelny trvá déle než ventilátorem. K otázce....záleží na tom, jak velké , kolik a jak rychle potřebujete ručníky usušit. Nám ručníky schnou normálně na držáku, večer se osprchujeme a ráno jsou suché.Jestli nechcete žebřík, tak si pořiďte hezké držáky ručníků, na těch to fakt uschne bez problémů taky. Jo, na ty žebříky se moc ručníků nevejde když je roztáhnete, na háčkách hůře schnou, to už je lepší ten držák ručníků.
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici Pozor i na nízkoenergetické/pasivní domy. Pokud mají podlahové topení, tak teplota vody v něm není ani těch 30 stupňů. Jednodušší je mít elektrický sušák ručníků, lépe s časovačem. Já mám infrapanely od fénixe na stropě, ale letos jsem jej ještě nezapnul a v koupelnách rozhodně chladno není a při sprchování jsou velmi rychle vyhřáty tekoucí vodou. Nevím, jestli to nebyla zbytečná investice 8000 Kč (500W a 300W).
Odpovědět
Profilova fotka
@radim2015 topič: on je spíš problém ve vlhkosti než teple, teplo v koupelně většinou je, ale když nemá vlhkost kam odvětrat, tak nic neschne. V létě je taky venku třeba jen 24 a prádlo krásně schne, protože je tam pohyb vzduchu a není tak vlhko. Takže spíše řešit vlhkost.
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici No my s rekuperací toto v zimě neznáme a v létě při chlazení také ne. Problematické je pouze období, kdy není potřeba ani topit ani chladit, ale venku je vysoká absolutní vlhkost = mnoho g vody v m3 vzduchu. Vzduch po ochlazení uvnitř nabude vysoké relativní vlhkosti a potom může nastat problém.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?