Integrovaný krb nebo krbová kamna

Dobrý den, kvůli legislativě řešíme zabudování komínu do nízkoenergetické dřevostavby. Jsme ve fázi projektu a už nyní se musíme rozhodnout, zda si pořídíme integrovaný krb např. https://skorsten.cz/produkty/celsius-... nebo si až do budoucna pořídíme krbová kamna - nejlépe akumulační. Řešíme hlavně výhodu prostoru u integrovaného krbu, ale i naopak finanční stránku. Jaký je Váš názor, k čemu byste se přikláněli, znáte nějaké plusy a mínusy těchto variant? Děkuji.
Odpovědět
Integrovaný krb je hezký, ale pořád by mi nedalo spát to množství prachu co se musí časem všude uvnitř usadit a už ho nikdo nedostane ven, u krbovek obetřu rouru obetřu plášť, jednou ročně vytáhnu na zahradu, vyfoukám stlačeným vzduchem a po prachu ani památky, v tom integrovaném krbu mám dojem že si tam ten prach sedá a sedá a hromadí se, pak si člověk zatopí, prach se přepaluje atd. Toť můj dojem 😉
Odpovědět
I když jak se dívám, tak ten integorvaný krb je úplně něco jiného než klasická obezděná krbová vložka, tam by to s tím prachem asi nebyl takový problém.
Odpovědět
Máme v PD ve dvojdomu v každém z domů plánován krb. Už v době před stavbou jsem hledal vhodné řešení - buď obezdění krbové vložky ( klasický krb ), nebo krbová designová kamna. Kontaktoval jsem zkušené "krbaře" a došel jsem k poznání - že kvalitnější krb je částka cca 150 - 200k s prací, u designového krbu jsem došel k částce cca 80 - 90 k, k tomu je třeba samozřejmě připočítat ještě komínové těleso. Po zvážení pro a proti jsem si vybral designový krb. Už při budování základů - přípravy základové desky jsme řešili že bude třeba přívod externího vzduchu k tomuto krbu, dále by měl být odvod kondenzátu z komínu a dále zesílení základu v místě kde budou krby stát. Už jsem jednal i s firmou Schiedel ohledně objednávky 2ks komínů, když jsem se shodou náhod dostal k reklamnímu materiálu uvedené firmy, kdy byly tři řady kombinovaných krbů jejichž součástí je rovnou i komín. Pro jeden druh jsme se rozhodli - zrušil jsem objednávku dvou komínů a objednali jsme dva kusy Kingfirů. Zcela odpadlo řešení přívodu externího vzduchu pod základovou deskou, odpadl i vývod pro odvod kondenzátu z komínu, navíc odpadla i inspekční dvířka, která by v původně zamýšleném případě komín + designový krb musela být. Ale co je nejdůležitější - v místě instalace jsme ušetřili prostor v obývací části pokoje, neboť klasicky je komín až na podlahu a teprve před něj by se stavěl designový krb, takže jsme ušetřili v daném místě asi 3/4 m2 a to je znát. Jinak samotná vložka je výměnná - takže lze zdemontovat a namontovat novou. Instalace se provádí pomocí jeřábu - jen je třeba mít v podlaze v místě instalace patřičný otvor a na střeše je třeba aby byl krov k němuž se komín kotví.
Odpovědět
Ještě abych vysvětlil to odpadnutí potřeby přívodu externího vzduchu - komín u tohoto typu krbu je dvouprůduchový - tudíž jedním otvorem si krb přisává vzduch a tím druhým otvorem jdou ven spaliny. Firmy dělají i takovou verzi - že je možné umístit tento do volného prostoru ( může být instalován třeba uprostřed místnosti ), my ho máme umístěný zadní stěnou u zdi. Cenově to vyšlo o trochu víc než designový krb + komín ( cca 40k ) - celkově něco kolem 145k za jeden kus.
Odpovědět
Máme KINGFIRE RONDO SC, black edition. Pouze je třeba zesílit základ a dát do domu, než se zaklopí střecha a přidělat k trámům, toť vše.
Odpovědět
@franti_p Děkuji za informace. Mohu se zeptat, pro jaký typ Kingfiru jste se nakonec rozhodl (cena 145 000 Kč) ? Předpokládám, že se jedná o dvoupodlažní dům?
Odpovědět
Vybrali jsme nakonec Kingfire Lineare SC Glass - čelní pohled, původně jsme chtěli designový krb který měl sklo dopředu i do obou stran, Grande SC - třístranný pohled jsme u tohoto typu nemohli použít, neboť máme z jedné strany betonový pilíř, potřebovali by jsme bývali dvoustranný pohled, ale ten Schiedel zatím nedělá. Soused má takovýto krb od německé firmy - tuším že Pleva a ten má dvoustranné sklo.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce

Odpověď na příspěvek od marketaskra:

Máme KINGFIRE RONDO SC, black edition. Pouze je t…
@marketaskra vracim se k diskusi, jak jste spokojení s vybraným integrovaným krbem v komínu, taky ho zvažujeme. Konkrétně Schiedel Kingfire grande SC . A cena? díky
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od krar:

@marketaskra vracim se k diskusi, jak jste spoko…
@krar Stále jsme velmi spokojeni, nepráší, krásně vytopí 75 metrů, vypadá moc pěkně. Cena byla před dvěma lety asi 153 tisíc. Firmě jsme dali plány domu, pouze jsme si řekli, jakou chceme úpravu nadstřešní části komína, vše perfektně sedlo a klaplo.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od marketaskra:

@krar Stále jsme velmi spokojeni, nepráší, krásně…
@marketaskra Moc děkuji za ychlou odpověď, nemůžete prosím přidat foto.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od krar:

@marketaskra Moc děkuji za ychlou odpověď, nemůže…
@krar Tady jsou :))
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od marketaskra:

@krar Tady jsou :))
@marketaskra Paráda, máte to moc pěkné. Děkuji
Odpovědět
Článek se načítá
Také se nám líbí řešení integrovaného krbu. Aktuální informace od schiedel, cena instalace (krbový modul, horní komín, dopravu, odbornou montáž, jeřáb pro montáž, revizi): Lineare : 161 000,- bez DPH Grande : 197 000,- bez DPH
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pavnep:

Také se nám líbí řešení integrovaného krbu. Aktuá…
@pavnep Drahý no, jak se dalo čekat, ale na druhou stranu pokud je to allinclusive, tak je to asi pro řadu lidí, kteří potřebují ušetřit místo v technické ok. My poptali Schiedel Absolut (nejvyšší řada komínů) a vychází to na 53k s DPH. K tomu koupíme krb do pasivu se sklem do L za nějakých 60k s DPH a práci si udělámě sami. Takže jsme okolo 120 tisíc. Takže kdyby člověk měl platit osazení krbu, zazdění krbu, postavení komínu, tak je v konečném důsledku na velmi podobné ceně.
Odpovědět
Když vidím ty ceny, tak jsem fakt rád, že jsem škrtnul komín a dal rovnou tepelko.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kofejn:

Když vidím ty ceny, tak jsem fakt rád, že jsem šk…
@kofejn ani nemluvte. Taky se mi to nechce dávat, o to víc proto, že to bude jen doplněk, designový prvek interiéru a topit se v tom bude 30x za rok 🤷‍♂️ ale co naplat. Doufám že ne, ale třeba budeme za krb jednou rádi.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pavnep:

Také se nám líbí řešení integrovaného krbu. Aktuá…
@pavnep ano, taky jsem poptávala a cena stejná, hrůza. Poptávala jsem taky Skorsten Celsius , tam vyšla cena 149 500 bez DPH
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?