Jak udržet teplou vodu ve vaně?

Jak co nejdéle udržet teplou vodu v plechové vaně? Napadá mě důkladná izolace EPS nebo elektrická topná rohož pod vanou.
Odpovědět
@martin_s Myslim, ze dobre teplotu drzi smalt. A jsou vany s prihrevem...
Odpovědět
Ponorka
Odpovědět
Rozhodně si nekupovat plechovou vanu, která odebírá nejvíce teplo, ale karylátovou. Ten topný rošt, jak Vás mohla napadnout taková hovadina, to jsem se zasmál, to si pod tou vanou udělejte ohýnek a bude to lepší.
Odpovědět
@milan1965 Mate pravdu, musim se opravit. Nevim, proc jsem si myslela, ze je ten smalt vyhodny kvuli teplu.
Odpovědět
@milan1965 Akrylátová vana trochu pomůže, ale kvůli životnosti bych raději plech. Jsem rád, že jsem Vás dokázal rozesmát, škoda jen že jste mi nesdělil, proč by to byla hovadina. Např. pod vanu dám infrafoli a ohřeju vanu na 40 stupňů a ochlazovaní se tím značně zpomalí, možná i skoro zastaví. K zamyšlení by spíše bylo, co zvolit a jak to realizovat. Ve druhé koupelně mám pod vanou v betonu podlahovku, ale vzhledem k tomu že má jen cca 26stC, tak to má malý efekt.
Odpovědět
@martin_s A to se nebojite, ze z toho akorat vyhorite, kor kdyz to je v tom rizikovem prostredi? Navic vam nejvic tepla unikne horem. Podivejte se fakt na ty vany s prihrevem 🙂 Akorat za prihrev to bude tak 10 tis. navic.
Odpovědět
@bayt Vyhoření bych se opravdu nebál, nemá tam co hořet, to už by bylo více nebezpečné instalace folií pod laminátovou podlahu, které se taky provádí. Byl to ale jeden z nápadů. Uvítám tedy i jiné tipy. Vany s průtokovým ohřevem by asi taky byla možnost, ale je už dost omezený výběr a cenově taky jiný level.
Odpovědět
Ak by to tak bolo ako píšu poniektorí, kaldewei by uz davno skrachovali. Tiez rozmyslam nad niečím podobnym ale pasivnym (oblozit polystyrenom, nastriekat montaznu penu...)
Odpovědět
Profilova fotka
Asi budu úplně mimo,ale slyším poprvé v životě,že někdo pátrá po tom jak udržet déle teplou vodu ve vaně.V naší běžné akrylátové vydrží teplá voda alespoň 50 minut při polovičním napuštění (cca 100 litru).Napadla mě taková kacířská myšlenka!Co jsi třeba po mírném vychladnutí vody dopustit trochu horké?Je to jen takový nápad,který prý funguje a není to moc fyzicky a finančně náročné,pokud tam tedy nehodláte trávit třeba 12 hodin v kuse.
Odpovědět
To se řeší dost dobrý kraviny... když pominu že to není zdravé tam ležet dlouho, tak si fakt můžete vodu dopustit 😄 Ani jsem nevěděla že existují klasické vany s ohřevěm, tady to mají na všechny modely http://www.santech.cz/vany-38-c.html U masážní je to běžné, protože to byste za 5 minut leželi ve vlažný vodě.
Odpovědět
@oskar83 Problém je, že dnes často neteče z kohoutku voda o teplotě vyšší než 60 st, ale jen třeba 42 stC (tepelné čerpadlo). Nevím, co si představujete pod teplou vodou, ale po 50 minutách z 38st musí teplota dost klesnout a pod 34stC už je tedy teplota nicmoc.
Odpovědět
@iveta_89 Polovina vany (40l) vychladne po cca 15 - 25min a pokud je bojler nahříván na 45stC (přes TČ), tak musíte dopustit do plné. Nejdříve začne z kohoutku téct studená, pak se teplota zvýší a průměr pak je cca 42stC. Další pokus už nelze. Pokud by měl někdo na bojleru nastaveno 50stC, tak by mohlo stačit dopustit 1/4vany. Takže toto řešení se mi nezdá dobré.
Odpovědět
Článek se načítá
@oskar83 souhlas. Taky jsem nevěřila svým očím nad dotazem ...
Odpovědět
@duck09 No a? Ja bych prihrev chtela, je to proste komfort. To jako muzu za kravinu povazovat i odsavani pachu z misy, susicku nebo rekuperaci.
Odpovědět
@bayt tak odsávání pachů z mísy mě přijde taky kravina, lidi už neví co by řešili mě přijde ...
Odpovědět
@duck09 Jasny, a mycku mate? Pac babicka ji nema a neco o zdechly generaci by si pomyslela i dnes.....proc nevyuzit neceho prijemnyho, kdyz to jde. Odpoustet a pripoustet po 15 vodu teda pro me otrava je.
Odpovědět
@bayt Myčku mám, to už je myslím dnes základ. Stejně jako pračka ... Vy třeba perete v potoce nebo na valše? Co si myslí Vaše babička je mě vcelku fuk. Můj táta myčku nemá a taky si vystačí, a proč by ne. By mě zajímalo kolik hodin ležíte ve vaně. Já teda jednou za uherskej rok si nějakou delší koupel dovolím, ale teplota vody mě fakt netrápí a to mám ráda hodně teplou ...
Odpovědět
@duck09 Od ty doby, co mam dite, tak velmi. Pac je to jeden z mala relaxu snadno dostupnych i bez hlidani deti.
Odpovědět
@duck09 Je zbytečně v tomto duchu diskutovat, protože lidé jsou různí a požadavky různé. To bychom mohl říkal, že je zbytečné mít vanu, když se v ní nekoupete nebo rekuperaci, když stačí větrat okny, že stačí jedno světlo v obýváku atd. Někdo si tedy místo k televizi lehne do vany. Faktem zůstává pro hodně lidí: 1. Dopouštění teplé vody po 15 min je nekomfortní 2. Téměř nemožné dopouštění, pokud není dostatečně teplá voda, což se týká teplených čerpadel v ekonomickém/ekologickém módu Takže za mě byla otázka, jak tyto hendikepy minimalizovat. Varianta s důslednou tepelnou izolací by mohla udělat problém poloviční nebo možná i třetinový, ale to nemám právě vyzkoušené. Průtokový ohřev je nejlepší, ale do toho bych se pouštět nechtěl.
Odpovědět
@martin_s Kdyby někdo přišel na řešení chladnutí vany a měl to vyzkoušené, také bych se nechal inspirovat. I já dokážu strávit ve vaně klidně hodinu i déle, vypít u toho kafe nebo víno a z ní mě vyžene až chladnoucí voda. Žádnou zdravotní újmu nepociťuji, spíše naopak. Už jsem nad tím přemýšlel, uvažoval jsem i o nějakém stahovacím překrytí po dobu koupele třeba fólií, aby to fungovalo jako poklice na hrnci, ale nebylo by to moc pohodlné. Asi je důležitá dobrá izolace odspodu, i když tudy tolik tepla neuteče. Utíkání tepla vrchem by pak možná řešilo umístění vany do uzavřeného prostoru s regulovatelnou teplotou blízkou teplotě vany, tedy cca 38°C. Pak by teplo z koupele nemělo kam utíkat. Ale je otázkou, jestli by vana byla pořád tak příjemná a dalo se v ní dlouho vydržet.
Odpovědět
@bayt Tak já mám děti 2 a nikdy mě nenapadlo tohle řešit a to tráví ve vaně vždycky dlouho, ale o tom fakt tahle diskuze není a přijde mě zbytečný to tady takhle pitvat. Jen jsem vyjádřila svůj názor a nehodlala jsem tady obhajovat každý spotřebič, co mám doma 🙂
Odpovědět
Udelejte si pokazde bohatou penu, voda pak tak rychle nechladne kdyz je na hladine poradna vrstva peny 😁
Odpovědět
Profilova fotka
já myslela, že se kvůli chladnutí vody ukládá do polystyrenu, že ten drží teplo 😉 ...kdysi jsem to viděla na videu... možná TV pořad...
Odpovědět
Profilova fotka
@martin_s Otočte akrylátovou vanu a "zaizolujte" - nafouklejte na ní pistolovou pěnu...
Odpovědět
Viděl jsem na litinové vaně na spodní straně udělaný okruh topnými kabely a vyvedené ovládání do vypínače jako vlastní okruh topení, který spínali jen když si napouštěli vanu.. Bylo to ale "samo doma" řešení a nevím úplně přesně, zda to neodporuje nějakým normám. Nicméně majitelé byly spokojeni, ale je pravda že oni jsou takový ten typ, že ve vaně vydrží klidně 2 hodiny i déle, takže u nich to asi má smysl.
Odpovědět
90% tepla vody uteče hladinou, zbytek je záležitost materiálu vany, což tělo vůbec nepozná.
Odpovědět
@daniel72 Jak jste k tomu číslu dospěl? Výpočtem, jakože radiační a odparova složka je o tolik větší oproti zbytku s konvekci a následnou radiaci?
Odpovědět
Nee, prodával jsem vybavení koupelen 20 let a jsou to data od vyrobců
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?