Kdy se dělá krb

Profilova fotka
Ahoj, akorát nám schnou podlahy v domě. Předpokládaný termín na pokládání vinylu je konec ledna. Nevíte náhodou, kdy se asi začíná dělat krb? Příští středu už začínáme postupně topit pomocí topných kabelů. Moc děkuji za radu a zkušenosti. 🙂
Odpovědět
Dejte si pozor. Vysušení podlahy elektrikou spotřebuje obrovské množství energie. Pokud navíc máte nějaký stavební paušál, tak se zhrozíte účtu za elektro. Já jsem nejprve topil a sušil pomocí kamínek.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 Tarif je již změněn na normální. To jsme také právě ihned řešili. Ale moc děkuji za upozornění! 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
vylil jsem podlahu (beton), za tyden udelal obestavbu krbu, a topil krbem plus dva vysoušeče a dvě plynová topidla. Plus teda v betonu cosi na urychlení zrání. Takže esi ti schnou podlahy, muzes delat krb.
Odpovědět
Profilova fotka
@ozzy77 Super, moc děkuji za radu! 😊 Nám totiž bylo řečeno ze to je zbytečné, že se vložka muže obouchat a zničit. Co mi teda přijde jako kravina. 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@marta_kovar zbytecny to j, pokud nekdo nespecha. Pokud spechas, nebo nechces cekat tak vzhuru do toho. A jestli se nekdo boji otlučení vložky, tak at na stavbu nepouští vemena:-) já na stavbě byl každy rano a kazdy vecer pri predavani, takze by se na cokoliv prislo, pak uz jenom zapis a resilo by se....
Odpovědět
Profilova fotka
@ozzy77 Také si myslím to samé. Za celou dobu se nikde nic nerozbilo nebo tak něco. Jelikož na to máme jen jednu firmu tak tím lépe a tohle byl důvod pana stavitele.😊 Ale asi to už zrovna necháme po Vánocích udělat.
Odpovědět
@marta_kovar To, jestli se poškodí nebo ne, samozřejmě závisí na provozu, který na stavbě panuje. Pokud tam nemáte řemeslníky, kteří jsou schopni si sami bez Vašeho svolení v krbu zatopit (protože "oheň přece umí rozdělat každej, paninko". ), pak asi problém nebude. Každopádně přidám zkušenost z praxe - schnutí podlah bylo nejednou příčinou toho, že krbová vložka začala velmi rychle reznout, bohužel někdy na místech, která byla očím skrytá a projevilo se to až v době, kdy byl servis (v hotovém domě, v uzavřené obestavbě...) poměrně nepříjemný.
Odpovědět
Profilova fotka
@bchannu Tak to je pak na nic, řešit pak takové problémy. 😞 Právě chci předejít všem těmto problémům. I páni od krbů sami říkali, že se to děla až když vyschne podlaha..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?