Kotel na tuhá paliva a řešení podlahového topení

Profilova fotka
Ahoj Všem, máme takové dilema.. V bývalém domě jsme měli všude jen podlahové topení, bylo super, zvykla jsem si na něj. Teď máme 100let starý dům po rekonstrukci. Vytápění jsme teď vyřešili kotlem na tuhá paliva a já bych ráda, kdyby tu jednou měla i to podlahové topení.. toť otázka, jde zapojit podlahové topení do kotle na tuhá paliva? Na podlahách máme zatím lino , na chodbách dlažba (tam podlahovky jsou, ale nazapínáme je) jednou jsme je zapli, ale mají šílenou spotřebu, byli tu dělány před cca 10lety. . Poradí mi někdo? :)
Odpovědět
Jestli je to podlahové topení teplovodní, tak to zcela určitě problém nebude. Jenom pozor na teplotu vody do vstupu. Topenáři určitě budou vědět.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
@zorrinka Řešíme teď to samé, proto by mě to taky zajímalo.. Jde to, nejde to? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@raduska736 určitě to jde, my to budeme mít v koupelně, jinak jinde radiáory, už se na to těším :-)
Odpovědět
@raduska736 Jde to, máme to tak udělané. Kotlem vytápíme byt - teplovodní podlahovka, částečně radiátory, a dílnu - radiátory. Jedno čerpadlo nám jde na podlahu, druhé na radiátory. Třetí pak ještě na ohřev vody -kombinovaný bojler , který natápíme kotlem.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrapet30 Tak to v tom případě budeme mít stejně! Podlahové vytápění chceme jen v koupelně (+ tam teda ještě bude žebřík) a na WC (protože to bude malá místnost a nechci tam ještě cpát radiátor), jinak radiátory :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mirca36 Mohla bych se zeptat, jak funguje ten ohřev vody přes kotel? To je s nějakým přepnutím na elektřinu v případě, kdy se netopí (v létě..)? Nebo na jaké bázi to funguje? :-)
Odpovědět
My to máme stejně jako mirca36. Máme automatický kotel na uhlí. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@raduska736 jasně, žebřík budeme taky mít ;-)
Odpovědět
@raduska736 Je to kombinovaný bojler Dražice, přes zimu je vypnuté ohřívání vody nízkým tarifem a když topíme kotlem, tak na termostatu v bytě zapneme ohřev vody.(ten může být nastavený na různou teplotu), jen to musíme ohlídat, aby zbytečně neběželo čerpadlo na ohřev, i když už je voda nahřátá. Když doma nikdo není a nestihli bysme kotel ohřát tak, aby zbylo i na vodu, nebo pak v létě - tak zapneme vyhřívání elektrikou. Jinak ten kdo nemá termostat, asi nastavuje ručně na čerpadle.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Jestli mohu poradit dobrou firmu na kotle na tuhá paliva - my jsme naprosto spokojeni s firmou Topmax Teplice - mají kvalitní kotle za příznivé ceny (www.topmax-teplice.cz). Oni by Vám mohli poradit řešení Vaší situace :)
Odpovědět
Nechali jsme si udělat teplovodní podlahové vytápění a to by určitě šlo. Varianta, kterou bych nedoporučoval je vytápět přes kotel radiátory (pokud máte teď) a podlahové vytápění na elektriku, každopádně teplovodní je daleko lepší, takže bych řešil teplovodním.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
@raduska736 Dobry den,jmenuje se to kombinovany bojler.Tj.kdyz topite,ohrivate rovnou vodu.Velke usetreni na eletrice.V lete resim,ze zatopim a mam teplou vodu,vypnu topeni,nebo mam tento bojler pouze zasuvku na nocni proud.Zapinam cca 1denne.Snad jsem vam trochu pomohla,nevim,jak je stary prispevek-Hezky den.Sarka
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?