Rozvodná skříň topení

Profilova fotka
Dobrý večer, v některých pokojích máme studenou podlahu, proto jsme otevřeli rozvodnou skříň a zjistili, že dva ventily jsou zničené, viz foto. Co to mohlo způsobit? Moc děkuji všem kdo poradí.
Odpovědět
@romik67 je tam silná pružina a topný odpor. Zřejmě došlo k přehřátí a horní plastová krytka odpadla. To nemá cenu řešit, kupte nové.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 děkuji takže není to velký průser? velká škoda?
Odpovědět
@romik67 jeden termopohon koupíte od cca 250Kč/kus. Jen pozor, prodávají se NC a NO pohony, musíte koupit správný typ
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 a jak se to mohlo stát? co jsem mohla udělat špatně?
Odpovědět
@romik67 asi nic. Je to plast. Prostě kupte jiný ale pozor na to NC/NO. Např https://www.1-topeni-levne.cz/katalog... Ještě doplním. To NC znamená, že je v klidu bez proudu uzavřen NO je v klidu otevřen. Mimo topnou sezónu by měl být rozdělovač vypnutý, jinak ty tělíska v pohonech mohou celé léto topit a to ten plast nemusí vydržet.
Odpovědět
@romik67 Jak teplou vodu pouštíte do topení, jestli je to v normě tak nekvalitní hlavice. Když ty hlavice sundáte tak by to mělo topit, ale trvale. Typuji to na tento typ https://e-vodotopo.cz/eshop/prod_deta...
Odpovědět
Profilova fotka
@wpavel podle teploty venku, teď máme nastaveno 30 st, máme omezeno na max 40 st, bydlíme 5 let, děkuji
Odpovědět
@romik67 Tak to je OK, Bude to jak to napsal zubr487 zůstalo to možná zapnuté přes léto. Možná že by to šlo zase sesadit, bude to vyskočené z nějakého zacvaknutí, možná že by se to nechalo napevno zalepit a něco ušetřit.
Odpovědět
Profilova fotka
@wpavel topení jsem vypla v dubnu a bez jakékoliv kontroly zapnula zase v říjnu, jak často se má dělat servis elektrokotle?
Odpovědět
@wpavel Já jsem tyto hlavice nikdy nerozebíral, ale je to zřejmě to samé jako normální termohlavice jen s přidaným topným tělískem. V normálních hlavicích je tak silná pružina, že to žádné lepidlo neudrží. Možná to secvaknout a pojistit to vázacím drátem
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 raději koupíme nové, musím někoho poptat, sama se do toho pouštět raději nebudu, děkuji všem za info
Odpovědět
@romik67 Jestli obětujete poštovné tak se na to kouknu, měla by jste je do rezervy (když se to podaří opravit) nesmí být spálené.
Odpovědět
Článek se načítá
@romik67 revize elektrotlu se neprovádí, na nich není co měřit, nemají komín, nemají žádny odtahovy ventilator, nic, takže tam se to neřeší
Odpovědět
Profilova fotka
@wpavel děkuji za nabídku, možná se ještě ozvu až nám to příjde vyměnit
Odpovědět
@vladimir_sacha Dle normy se maji delat opakované revize, v praxi to ale dělá málokdo.
Odpovědět
@martin_s nikdo nereviduje elektrokotle jako tak celkově nebo ho neznám
Odpovědět
@romik67 pokud si umíte dotlakovat expanzi, tak servisáka budete potřebovat jen na opravy.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?