Tepelné čerpadla

Dobrý den, Aktuálně řeším problém, že chci TČ do domu pravděpodobně typ země/voda, poptal jsem u firem IVT, Buderus,Nibe, Vaillant od vsech firem mi bylo řečeno ze dodací termín od objednání je 1,5-2 roky. Mohl by mi poradit solidní značku kde je kvalita a zvládnou dodat třeba do pul roku? Protože jsem v situaci kdy nevím co dělat přemýšlím při nejhorším že bych dal kondenzační kotel Děkuji s pozdravem, Martin
Odpovědět
To je asi vzduch-voda, že? Pokud na to máte podmínky a chtěli byste země-voda, tak tam bývají lhůty výrazně kratší. P.S.: Omlouvám se, že neodpovídám na dotaz, tip na solidní značku s kratší lhůtou bohužel nemám. Edit: Pardon, jsem slepoň. Už čtu, že země-voda a že je problém i tam. Takže můj příspěvek směle ignorujte. My jsme zařizovali před rokem a to ty lhůty na z-v byly právě ještě o dost kratší.
Odpovědět
Jinak my jsme kromě zmíněných značek oslovovali ještě Alpha Innotec. Ale nakonec jsme se rozhodli pro jinou.
Odpovědět
Profilova fotka
@hotarekm jestli máš podmínky pro TČ země-voda, tak určitě TČ země-voda, které je výkonnejší, tišší a má vyšší životnost než TČ vzduch-voda. Teď se čeká na všechno, ale kondenzační kotel bych nebrala - situace je, jaká je, a žádná levná alternativa není. Kondenzační kotel sice není tak drahý, ale když jsem si nechávala dělat nabídku k jednomu bytu, kde je ještě atmosferický plynový kotel, na výměnu za kondenzační kotel, tak kotel samotný byl kolem 40 tis. + instalace k tomu, nové trubky a hejblata, nově vyvložkovat komín a nové napojení a revize dalších 46 tis. a to bylo před necelým rokem, teď to asi levnější nebude. Nenapsals, jestli je to do nového domu nebo tam nějaké topení máš, které chceš vyměnit. Je-li to nový dům, asi bych zvolila do doby, než to čerpadlo bude, nějaký levný elektrický kotel, případně 2 - 3 přímotopy za pár Kč, a holt budeš topit chvíli draze. Plyn by byl asi levnější, ale když bys kvůli topení 1 - 2 roky musel dělat nově infrastrukturu pro plynové topení, tak by to v celkových nákladech asi levnější nebylo
Odpovědět
@esmeralda2 Dobrý den, děkuji za podměty, TČ řeším pro budoucí dřevostavbu, kterou momentálně projektuji. Od realizační firmy mám ve standardu nějaké TČ od značky Sinclair typu vzduch/voda, ale nejsem moc přesvědčen o tom že to bude něco kvalitního co vydrží pár let. Tuto značku neznám, a co jsem letmo četl tak lidi s ní nejsou spokojení, zase nechci do novostavby koupit něco za 200k včetně montáže, co nebude splňovat to co by TČ mělo.
Odpovědět
@synura_p Dobrý den, mohl bych se zeptat pro kterou značku jste se nakonec rozhodli? země/voda, nebo vzduch/voda? Jsem docela ve svízelné situaci, buď si nechám namontovat TČ od realizační firmy, které nemá moc dobré ohlasy(Sinclair) nebo budu muset čekat 2 roky na čerpadlo a žít tak bez topení😄 Děkuji.
Odpovědět
@hotarekm Rozhodli jsme se pro IVT, země-voda s vrtem. Ale když jsme to poptávali (teď se dívám, že to bylo vloni v srpnu), tak měli dodací lhůtu půl roku. To jsme zas nestíhali my se stavbou, takže ho ještě nemáme - budeme ho mít až cca v červnu, červenci, ale ta prodleva je způsobená z naší strany. Jako, upřímně, tím, že kvůli malému pozemku potřebujeme vrt, tak z hlediska nějaké rentability nevím, nevím, jestli se to oproti tomu vzduchovému někdy v dohledné době vyplatí (asi spíš ne). Ale hrála nám tam roli i nějaká další kritéria, takže jsme do toho zemního přeci jen šli.
Odpovědět
@synura_p dekuji za odpoved, otazka zda je keyz nesezenu cerpadlo zeme/voda s dodanim do 1 roku tak jestli sezenu aspon vzduch/voda kvalitni ktere dodaji drive, ale stve me to ze na ukor toho ze nejsou k dostani cerpadla ze r/voda musi clovek slevit a koupit horsi cerpadla ktere maji horsi ucinnost a hlucnost
Odpovědět
@hotarekm Pochybuju, ta vzduch-voda mívají u zavedených lhůty obecně delší, protože je po nich větší poptávka... To bych taky asi raděj objednala nějaké z těch psaných výše a tu jednu zimu mezi tím zvládla s dočasným řešením např. přímotopy...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?