Tepelné čerpadlo LG nebo Buderus

Dobrý den, můžete mi někdo poradit? Rozhodl jsem se pro tepelné čerpadlo vzduch-voda, tepelná ztráta naší nemovitosti má hodnotu 11 kW,200m2 obytné plochy a plechové radiátory. Dodavatel mi nabízí dva druhy LG HM143MR.U34 nebo Buderus WPL 14 AR. Nemůžeme se rozhodnout, které je lepší. Mohl by někdo prosím porovnat tyto TP a doporučit model? Máte někdo zkušenosti s tímto modelem? Moc Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Záruka je u obou stejná? Servis máte u obou stejně daleko? Pokud je v obou případech odpověď ano, rozhodl bych se podle ceny nebo doporučení servisní firmy.
Odpovědět
TZ máte 11kW, v tom případě radši LG s malou rezervou 1 kW (12 kW pro radiátory) tj. pro otopnou vodu 55°C.
Odpovědět
@pavelc1 Buderus neznám. Na čerpadla LG jsem četl mnoho stížností na regulaci hlučnost a nakonec i účinnost
Odpovědět
@zubr487 Buderus je v podstatě IVT. Pracoval jsem u LG, a sám bych si to domů nedal, to by musela být cena opravdu nižší o desítky procent oproti Buderus. Ale jak bylo psáno výše, hodně opravdu záleží na blízkosti a kvalitě servisu. Ten provede montáž, nastavení atd.
Odpovědět
Na LG tu na streche najdes kvantum staznosti, tam by som bola hodne opatrna. To uz radsej Mitsubishi. Buderus je to iste co IVT aj vyzorovo a to je zas pomaly najdrahsie a aj kvalita je niekde inde. A aj cena.
Odpovědět
Profilova fotka
LG určitě nebrat. Existuje pár kvalitních výrobců a LG to určitě není. Hodně reklamací.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelc1 Máme v provozu cca dva měsíce monoblok LG therma v a zatím bez problémů je to 9kW verze. Naši mají 3 rokem 16 kW verzi a také bez problémů. Oni topí do radiátorů a my do podlahovky.
Odpovědět
Jako vlastník LG čerpadla doporučuji se mu obloukem vyhnout. Sice topí, ale otřesná regulace, zbytečné defrosty, o dostupnosti servisu pokud se něco fyzicky podělá by se dalo polemizovat. Sice přijedou, ale pokud je to něco většího něž čidlo na výměnu, tak si pěkně na ND počkáte. U mě například řídící deska venkovní jednotky přesně 83 dnů (v záruce). Přehrání sw (z důvodu cyklování a špatné regulace) - 4 měsíce - nic to nevyřešilo a spíš ještě víc věcí dojeba_o.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@markr78 nejen, že je máš, ty je dokonce i instaluješ, což? 😠 když už si chceš dělat reklamu, tak zkus nejprve použít mozek. Ekofólie.cz vedeny na jméno Martin Krupár, nar. 1978 a profil markr78 zaregistrován před pár minutami 🙁 ty si jelito
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?