Topny žebřík v koupelně

Profilova fotka
Zdravim všechny, prosim o názor : v koupelně jsme zapoměli vytahnout trubku k žebříku (který je už koupený) a teď uvažuji jestli ho vůbec dávat a zapojovat pouze na elektřinu ? v koupelně je podlahové topení (TČ) . je tu někdo kdo by viděl reálný benefit v topení žebříkem jen na elektřinu?
Odpovědět
@ko_taz Já ho tam nedával cíleně: Aby topil, měl by mít vyšší teplotu topné vody a při provozu podlahovky s tepelkem je to krok zpátky. Jelikož má malé tlakové ztráty, dokáže "rozdrbat" podlahové topení. Zásuvky jsem vyvedl pro žebřík i pro topný ventilátor, ale ve výsledku máme jen laciný sušák ručníku z lidlu, který má příkon cca 100W a použili jsme ho párkrát v létě. Ručník na něm uschne i tak, protože je tam odsávání z rekuperace a tím pádem výměna vzduchu. Ten sušák není ani přišroubovaný na zdi, koupili jsem ho na zkoušku, jestli výkon bude stačit a připadně pak koupili neco hezčího.
Odpovědět
@ko_taz mám to podobně jak píše @kofejn. Žebřík jen na elektřinu a zapíná se párkrát za rok.
Odpovědět
V koupelně mám žebřík jen na elektřinu, ale ještě nikdy nejel. Mám ho jen na sušení věci. Vytapím podlahovkou a když se koupou děti tak mám koupený fukar za 500kč a chvíli před koupáním pustím.
Odpovědět
Také mám žebřík jen na elektřinu. Připojení na podlahovku by bylo komplikované a výsledek pravděpodobně neuspokojivý.
Odpovědět
@ko_taz taky jsem s elektrickým žebříkem v koupelně počítal ... ale zatím jsme ho nepotřebovali ... ale asi ho koupím jako sušák na osušky ..
Odpovědět
@ko_taz Mám žebřík (kombinovaný) také napojený na jeden z okruhů podlahovky - tj. velmi nízký topný výkon (při provozu na vodu). Za mě je to ale cajk řešení - používáme to v topné sezoně jako sušák osušek s provozním nákladem "nula nula nic" . Při intervalu sprchování 2x denně vždy stihnou spolehlivě uschnout, Mimo topnou sezonu to musíme vždy zapínat čistě na elektro (topná tyč má "sušící" program, který běží jen 2 hodiny, ale má vyznamně vyšší výkon)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?