Daň z nemovitosti 2024

Nevíte prosím jak je to nově s daní z nemovitosti? Minulý týden jsme zkolaudovali novostavbu, která je jediná budova na našem pozemku. Stavebni povolení bylo vydáno v 12/2021. Do katastru bude dum zapsan v 01/2024. Zaráží mě tam poznámka, že se platí již za stavbu se stavebním povolením. Mám podat přiznání? Děkuji pokud máte již někdo zkušenost.
Odpovědět
Finanční správa uvádí toto: STAVEBNÍ POZEMEK Získali jste stavební povolení nebo už stavíte budovu (např. rodinný dům) na pozemku, kde již stojí jiná budova? Pokud ano, vzniká Vám povinnost podat daňové přiznání a pozemek v rozsahu budoucí stavby zdanit vyšší sazbou pro stavební pozemky. Nově již není rozhodující, zda na stejném pozemku stojí i jiná budova.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to přesně tak, jak píše veronikaka...jakmile máte stavební povolení, tak již za tento rok (ale tuto změnu jste již měli na finančáku nahlásit - máte vydáno v roce 2021) se posouvá pozemek na vyšší úroveň, tzn. STAVEBNÍ POZEMEK a ten se daní podstatně vyšší sazbou. Vlastní zkušenost z tohoto týdne.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od daniel_twrdy:

Je to přesně tak, jak píše veronikaka...jakmile m…
@daniel_twrdy OK, děkuju. Tak to musím zaběhnout na finačák podat daňové přiznání. To jsem zvědavá na tu částku...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od veronikaka:

@daniel_twrdy OK, děkuju. Tak to musím zaběhnout …
@veronikaka taky budeme muset ... 🤦🏻‍♀️😕 A nelze to podat online??
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od m2s:

@veronikaka taky budeme muset ... 🤦🏻‍♀️😕 A nelze …
@m2s Možná přes datovku.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od veronikaka:

@m2s Možná přes datovku.
@veronikaka v tomhle jsem úplné pako. V práci nám daně dělá mzdovka a nikdy jsem nic jiného neřešila. 🫣
Odpovědět
Profilova fotka
Jde to na portálu občana i přes bankovní identitu. Jde dát jen úplné, nikoliv "změnové" přiznání. Tak já vždy dávám úplné, mám pak i lepší přehled o nemovitostech.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pyramis:

Jde to na portálu občana i přes bankovní identitu…
@pyramis Jde to přes mojedane.cz
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od veronikaka:

@m2s Možná přes datovku.
@veronikaka Nemusí být datovka. Já ji nemám a podával jsem to online. Mají tam formuláře.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od veronikaka:

@daniel_twrdy OK, děkuju. Tak to musím zaběhnout …
@veronikaka Dobrý den,řešil sem letos úplně tu samou situaci. Budete přiznávat zpětně jen ty roky stavby a to mi paní říkala že to není vysoká částka ztm čekám na vyjádření. A pokud budete zapsání až letos do katastru tak myslím že máte povinnost podat přiznání až příští rok do 31.1.2025.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?