Menu Forum

Kolaudace v roce 2018 - jak to bude?

13. čer 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
dertoas
1
Registroval se 30. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 19 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
dertoas
1
Registroval se 30. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 19 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 U nás to proběhlo minulý týden takto. V pondělí jsem na stavební úřad donesl veškeré papíry co jsem měl. Pán si to probral, vsal si co potřeboval a domluvili jsme se na středu na návštěvu u nás. Ve středu v podstatě mezi dveřmi mi dal kolaudační souhlas a odešel. Hned jsem jel na obec a zažádal o číslo. To jsem dostal asi za půl hodiny. V pátek jsem to jel zapsat na katastr. Takže vše během jednoho týdne a dohromady cca 2 hodin zařízeno.
11. čer v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lindaaa10
6
Registrovala se 8. prosince 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 161 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
lindaaa10
6
Registrovala se 8. prosince 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 161 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
 Nevíte, zda je potřeba na něco revize hromosvodu a další revize? Protože k nové kolaudaci už nejsou třeba, tak si říkám, jestli je vůbec dělatemoticon Ještě ohledně geometrického zaměření - zahrnuje se do něj i terasa?
11. čer ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzekk
80
Registrovala se 1. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 396 příspěvků a 7 inzerátů. Má 28 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
zuzekk
80
Registrovala se 1. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 396 příspěvků a 7 inzerátů. Má 28 přátel. Region Praha.
 @lindaaa10 teoreticky ne - ale například náš pán řekl, že on to dělá postaru, takže všechny revize podle seznamu (co nám dal před 2 lety), ty jsme dodali předem, elektriku až při osobní kolaudaci. Geometři zaměřovali ještě bez terasy.

Kolaudace v Praze 21 - když postaru tak postaru: všechny papíry i k ohlášce, osobní návštěva, chlebíčky, kávička. Ale bral to všechno dost povrchně (krom chlebíčků, ty vzal důkladně), jakože dobrý, dobrý, to mě nezajímá, tohle taky ne, větší to asi nemáte, ok. A jak to mají teď v práci těžký.
11. čer ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
bamak
19
Registrovala se 3. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 2466 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bamak
19
Registrovala se 3. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 2466 příspěvků. Má 6 přátel.
 @lindaaa10 U nas taky chtěli všechny papíry. Možná, kdyby ses s nima hádala, tak něco uhádáš, ale otázka zní, jetli to má smysl dělat jim problémy-aby oni pak nedělali tobě. Navíc si myslím, že když nebudeš mít revizi, tak bys mohla mít problémy s pojišťovnou, kdyby se něco stalo.
12. čer v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bamak
19
fotoportrét
fotoportrét
bamak
19
 @zuzekk To je tak, když chodí chlap-u nás paní papíry lustrovala jak o život, kontrolovala okna, dveře....ale chlebíčků se ani nedotkla-že hubne do plavek emoticon -paní v předdůchodovém věku.
12. čer v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
83
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1669 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
83
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1667 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
 @lindaaa10 revize nedelate kvuli kolaudaci ale hlavne kvuli sobe, kolaudace se sice zmenila ale dalsi hromada pravnich predpisu plati, takze z revizi vas nic nevyvaze
12. čer v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hamikaw
Registroval se 18. února 2016 na modrastrecha.sk. Přidal 88 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
hamikaw
 Ve své podstatě se změnilo to, že všechny revize a papíry, které by se nesli ke kolaudaci na úřad máte doma. Kontrola pro stavební úřady jako taková, je již zákonem od 1.1.2018 zrušená a také pojem kolaudace už neexistuje. Nyní se dává úřadu vědět zahájení užívání stavby. Pak by se mělo rozjet zjednodušené kolečko komunikace SÚ s příslušnou obcí o přidělení čísla.
Co se týče revizí, tak ty by měly být, protože to je pro Vás. A myslím, že např. pojišťovny, by revize v případě nějakého pojistného plnění třeba chtěli vidět..
Jinak již lze bydlet v domě, který nemá udělanou fasádu a zábradlíčko u schodů ke dveřím apod...

Ale já osobně si myslím, že jestli úředníci ze SÚ stále chodí na kontroly, tak se toto již neřídí žádným zákonem a úředníci si vše blbě vysvětlili, nebo nový zákon vůbec nepochopili. Ale nerozumím tomu, jak je možné, že se všude SÚ nechová dle zákona, který platí pro všechny SÚ stejný ...
12. čer v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bamak
19
fotoportrét
fotoportrét
bamak
19
 @hamikaw myslim si, ze je to opacne. Zakon je blbe formulovany a urednici se snazi najit zpusob aby mohli udelat svoji praci emoticon . Co mi pani z naseho SU rikala, tak meli nekolik skoleni a vzdycky jim rekli neck trochu jineho, ani se nedivim, ze se casto rozhodli delat to po staru. Ty papiry ze zakona musis mit, a cestne prohlasujes, ze jsi postavil podle povoleni /tim se nemysli jen pudorys emoticon , ale prave i ony prace ktere ma delat "clovek s razitkem"/, jen je nemusis ukazovat.....takze kdyz je mas, tak proc se dohadovat?
12. čer v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hamikaw
fotoportrét
fotoportrét
hamikaw
 Jj, to je jasný. Jen škoda, že metodika není tak jasně daná, aby to každý SÚ pochopil a všichni se zákonem řídili stejně.. Ale co jsem se zrychleně informoval u nás na obci, tak můj příslušný SÚ prý od letoška na kontroly nechodí.

Jen tahle tvoje věta mě úplně děsí :D : "....a urednici se snazi najit zpusob aby mohli udelat svoji praci.."
;)
12. čer v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jardah
Registroval se 12. června 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
jardah
Registroval se 12. června 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 3 příspěvky. Region Plzeň.
 Moje zkušenost s kolaudací v roce 2018. Popisné číslo mi bez kolaudace nedali, do katastru stavbu nezapsali.
Takže jsem musel požádat o kolaudaci a to bylo dílo. Kolaudační rozhodnutí nemám jelikož jsem neměl dodělaný plot a položenou zámkovou dlažbu. Arogance vedoucí st. úřadu ve M.Touškově byla nepopsatelná. Pomalu jsem musel otvírat i skříně jak byla pečlivá. Tak neví jestli ten nový zákon je pro lidi. emoticon
12. čer ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jiri_1477
35
Registroval se 4. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 212 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel.
  • Stavím dům
    Region Karviná
fotoportrét
fotoportrét
jiri_1477
35
Registroval se 4. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 212 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel.
  • Stavím dům
    Region Karviná
 @jardah Plně sdílím vaše pocity. Já byl na SÚ asi tak před třemi týdny požádat, resp. se jen optat jak postupovat. Dostal jsem formuláře a "dobré rady".
1. Nechtěl jsem hromosvod, ale potřebuji vyjádření hasičů a paní od nich na něm trvá, takže nechat namontovat. (Paní nesouhlasí s výkladem, že hromosvod není bezpodmínečně nutný). Požaduje i prohlášení, že jsou použity protipožární sádrokartony a certifikát firmy, která to montovala. No, nevím jak to udělat, pokud někdo sádrokartony dával svépomocí. To, že při prohlídce jí nestačí jeden hasičák a "jen" tři hlásiče v baráku už je to poslední.
2. Přestože už jedno stanovisko mám, musím znovu požádat na životním prostředí o závazné stanovisko k tomu, abych mohl pouštět kouř z komína. Hmm co už, běžím tam a naštěstí tahle paní nediskutuje a skoro obratem mi to vydá. Chce jen papíry od krbu, jeho montáže, revizi komína, prohlášení, že se nejedná o hlavní zdroj vytápění, foto krbu (aby před ním nebyla hořlavá podlaha), revizi od tepelného čerpadla jakožto hlavního zdroje vytápění a elektrorevizi vhledem k jeho napojení.
3. Před kolaudací domu potřebuji kolaudaci čističky. Běžím tedy na vodoprávní (či jak se to jmenuje) úřad a tam mi jiná paní řekne, že už se nekolauduje a že mi papír nedá. Běžím tedy zpátky na SÚ potěšen, že tohle mám za sebou, ale nemám. Paní se hrozně podiví, prohlásí s těmi druhými jsou jen samé problémy, ale neporadí. Nakonec jí donutím k tomu aby se tedy mezi sebou dohodli co mám vlastně dělat. Paní slíbí, že dá vědět. Uplynou cca dva týdny a nic. Jde se tedy manželka zeptat a prý máme chtít po paní která schvalovala stavební povolení na čističky aby provedla kontrolní prohlídku na místě a do stavebního deníku o tom učinila zápis a to prý, milostivě, bude stačit.

No, nestačím se zatím divit a hrozím se, co dalšího si na mě vymyslí.
12. čer v 15:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzekk
80
fotoportrét
fotoportrét
zuzekk
80
 @jiri_1477 tak to je na vraždu... emoticon inu, soud o tom, že to po vás nemá právo chtít, bude asi rychlejší.
12. čer v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jardah
fotoportrét
fotoportrét
jardah
 Další šok jsem zažil, když jsem předal geodet.zaměření podepsané digitálně.Říkal jsem si to je paráda, ušetřil jsem čas.Ale paní na SÚ mě opět šokovala.Pošlete si to na poštu a ty Vám to vytisknou a ověří dig.podpis . Po půlhodinové diskuzi a prosení se paní uvolila a mohl jsem to přeposlat na její meil,kde ověřila dig.podpis. Tento stát obsluhují idioti. emoticon
13. čer ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jardah
fotoportrét
fotoportrét
jardah
 @lindaaa10 pokud je zastřešená tak ano.
13. čer ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš