Menu Forum

Kolaudace v roce 2018 - jak to bude?

15. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
sabejn
7
Registroval se 17. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 177 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Vodochody, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
sabejn
7
Registroval se 17. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 177 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Vodochody, Region Praha - východ
 @kocicak123 Proč by to měl úředník vidět? To funguje pouze za předpokladu, že dům stavěla firma a nebyla stavba dělána dodavatelsky nebo svépomocí. Za stavbu jako takovou zodpovídá stavebník, resp. stavební dozor. Kolaudace byla stejně vždy jen tupá fraška, která byla jen o úplatcích, slivovici a koláčcích.

@puhelin Krajský úřad neříká vůbec nic o tom, zda mají či nemají kontrolovat stavbu. Jde o jednotlivé stavební úřady a prohlídky dělají jen z důvodu monitorování situace. Taky dost záleží, kdo stavěl dům. Pokud byl stavěn stavební firmou, kontrola proběhnout musí, stejně jako tomu bylo v minulosti. Pokud byl dům stavěn dodavatelsky, resp. svépomocí, kontrola je víceméně nezákonná, protože za vše ručí stavební dozor.
10. říj v 10:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kocicak123
175
Registrovala se 14. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 145 příspěvků a 3 alba. Má 13 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
kocicak123
175
Registrovala se 14. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 145 příspěvků a 3 alba. Má 13 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Region Beroun
 @martinape to víte žejo
10. říj ve 12:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
martinape
Registrovala se 11. června 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 110 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
martinape
 @kocicak123 nechápu, jak tuto odpověď myslíte.
10. říj ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
kocicak123
175
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
kocicak123
175
  • Stavím dům
    Region Beroun
 @martinape víte co, tak až vám sousedi postaví o patro víc než má povolené tak něco říkejte. Nebo až vám v sousedství vznikne nepovolená třímetrová navážka apod. To vše se stalo u nás v ulici. tímto končím na toto téma.
10. říj ve 12:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
martinape
fotoportrét
fotoportrét
martinape
 @kocicak123 Tak na to snad jsou nějaké mechanismy, v tomto státě, abyste se mohla ohradit a bránit. Neříkám, že jsou vždy funkční, ale jsou. Víte co, kde není žalobce, není ani soudce.
10. říj ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
29
Registrovala se 24. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1247 příspěvků. Má 10 přátel.
  • Již bydlím v bytě
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
29
Registrovala se 24. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1247 příspěvků. Má 10 přátel.
  • Již bydlím v bytě
 @sabejn Krajsky urad dava obecnim stavebnim uradum pokyny, jak maji zakonu rozumet.
10. říj ve 14:28  •  již bydlí v bytě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
29
  • Již bydlím v bytě
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
29
  • Již bydlím v bytě
 @kocicak123 Souhlasim s vami.
10. říj ve 14:33  •  již bydlí v bytě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rozinkaaa
377
Registrovala se 27. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 75 příspěvků a 1 album. Má 79 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
rozinkaaa
377
Registrovala se 27. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 75 příspěvků a 1 album. Má 79 přátel.
 Ahoj, tento týden nás čeká kontrolní návštěva ze SÚ a památkářů. Rekonstruovali jsme starý dům v památkové zóně. Doklady snad máme všechny... trochu mě děsí hasičáky, ale ty prý mít nemusíme (rekonstrukce), ale chci se zeptat... nemáme vůbec žádné vnitřní dveře, ani na WC. Prošlo to v poslední době někomu?? dále nemáme dokončené parkovací stání. Chodníky ano, ale zatravňovací parkovací stání zatím ne, z důvodu plánované retenčky v tomto prostoru. Měl s tím někdo problém? Máme to tam raději provizorně naházet?? Díky... Joooo a ještě, mám se fakt trápit s chlebíčkama? Jí to někdo? Myslím z úředníků... emoticon
5. lis v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
skunkos
1
Registroval se 20. srpna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Má 1 přítele. Olomouc, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
fotoportrét
fotoportrét
skunkos
1
Registroval se 20. srpna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Má 1 přítele. Olomouc, Region Olomouc.
  • Stavím dům
    Region Olomouc
 @rozinkaaa Dveře bych neřešil, ale můžete mít vyloženě smůlu. Chlebíčky bych taky neřešil.
5. lis v 10:16  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rozinkaaa
377
fotoportrét
fotoportrét
rozinkaaa
377
 @skunkos no dveře už stejně nedořešíme emoticon .... ale pořád špekuluju, co to stání na auto... to bychom ještě stihli emoticon
5. lis v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
84
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1924 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
84
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1924 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
 @rozinkaaa ja mel dvere rozdelane pri kolaudaci, ty od WC uz byly hotove rikal ze bez dveri na WC by mne to nedal, ale zase mu nevadilo ze nemame zabradli na schodech, smiril se se slibem ze ho dodelame - holt co urednik to nazor
5. lis ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rozinkaaa
377
fotoportrét
fotoportrét
rozinkaaa
377
 @geodett no ty brďo... a já zase všude slyším, že zábradlí je základní podmínka... emoticon Jak říkáš, je to na člověku... nebo také úředně "na správním posouzení" emoticon
5. lis ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
84
fotoportrét
fotoportrét
geodett
84
 @rozinkaaa jinak stani na auto a podobne veci kolem baraku vubec neresil
5. lis ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
annabell92
Registrovala se 17. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 1 přítele. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
annabell92
Registrovala se 17. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 1 přítele. Region Benešov.
  • Stavím dům
    Region Benešov
 Zdravím a vetřu se do diskuse. Sousedi u nás v ulici min tyden zkoulaudovali dům, který je postaven ne z cihel, nevim jak přesně se to nazývá, manžel mi vysvětloval, že to funguje jako ztr. bednění, naskladat na sebe, draty a vylít betonem. Co nas udivilo je, že nemají omítku, ani polys s lepidlem, hole zdi. Neví někdo jak to teď je?
15. lis v 10:43  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lisakstavitel
52
Registroval se 14. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 364 příspěvků. Má 8 přátel. Horní Domaslavice, Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
lisakstavitel
52
Registroval se 14. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 364 příspěvků. Má 8 přátel. Horní Domaslavice, Region Frýdek-Místek.
 @annabell92 mohou mít skladu s vnitřním zateplením (např. systém Betong). A nechají přiznaný beton z venku
15. lis v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
annabell92
  • Stavím dům
    Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
annabell92
  • Stavím dům
    Region Benešov
 @lisakstavitel diky za odpověď
15. lis v 10:54  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš