Odpočet úroků z hypotéky od základu daně. Kolik?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
ahojky máte někdo zkušenost s tim kolik si mužete odečist uroku z hypoteky z danoveho zakladu?je mozne odecist celych 70tisic?
Odpovědět
yvetta: pokud si se nestihla přehlásit k trv. pobytu, tak na některých úřadech dělají výjimku a stačí jim třeba faktura za vodu nebo elektřinu, kde jsi jako odběratel psaná ty. Ale nevím, jestli by to vzal zrovna finančák, to by ses musela zeptat. swetlus: my to máme taky tak bohužel, že mám jeden úvěr za svobodna. Jediná možnost je, že by manžel přistoupil dodatečně jako spoludlužník a pak by si to dal do daní on, ale je s tím děsně papírování a hlavně by to trvalo dlouho. berunka: že tobě vraceli víc je nicneříkající, záleží na přijmech, kdo má jaké odečitatelné položky (životní pojištění, penzijko apod.), kolik dělali zálohové daně a neuplatněné slevy na dani atd atd. Jinak je to opravdu těch 15%. A nevracejí ti náhodou víc kvůli tomu, že jsi teď s mimčem doma? A rozhodně lepší, že něco vrátí ne? taky by nemuseli vracet nic, to by pak nikdo nezkuhral, že dostal zpátky málo. ;-)
Odpovědět
Nevíte, prosím, někdo, jak to je s odpočtem úroků na byt, který jsem loni prodala (přesněji převedla členství v družstvu za úplatu)? Je možné je od základu daně odečíst, když jsem tam loni ještě půl roku bydlela a měla trvalé bydliště (úroky jsem platila celý rok - mám úvěr ze stav. spoření, na který není potřeba ničím ručit, takže jsem jej k okamžiku převodu členství nemusela doplácet celý) nebo to už nelze?...lze odečíst úroky alespoň za těch 6 měsíců nebo ne? Jestli to chápu správně, tak ty úroky lze odečítat jen v případě, že mám v bytě trv. bydliště a vlastním ho (nebo mám platnou nájemní smlouvu) ke dni podání daň přiznání?...takže v mém případě mám smůlu?
Odpovědět
Mirko, myslím, že tu půlku můžeš odečíst, těch 6 měsíců.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?