Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
bože, tak já jsem opět nepokroková :-. Ale pan kalíšek se u mě zřejmě nezabydlí, zlaté tampony :-p Raději mi sem hoďte nějaký moooooc dobroučký recepisek na salát. Inspirace došla. A jako z normálních ingrediencí, ženy, jo? Žádná exotika, prosím pěkně.
Odpovědět
Jo, a MB mám, páč mám předplatné...jako nic stylového pro nás, ale jinak vcelku fajn proměny. Je tam mov pěkná příloha Decor, bohužel je celá obšlahlá z MC ]-( , ale jinak si nemyslím, že by to bylo vyloženě vyhozených půl sta. Klidně kupujte, nezklame, ale zřejmě ani nenadchne, no. Takový stálý průměr...
Odpovědět
Mne ceka MB doma, mam predplatne, ale potvory do zahranici neposilaji, takze jich na me bude cekat vzdy nekolik najednou :-) Jinak na MC netrpelive cekam :-N Vcera jeste nebyla. Veru, proc myslis, ze se u tebe nezabydli? Vzdyt to vyresi spoustu problemu a je to i fin. vyhodnejsi :-)
Odpovědět
Já ti nevím, mně to přijde takové jako nehygienické, je mi zkrátka protivné :-|
Odpovědět
jej tu jsou ale temata :-D ja se vcera opila kubanskym rumem jsem nejak pila a pila az jsem usla na zachode. nasi ze me meli strasnou srandu me ale dneska do srandy vubec neni tresti me hlava uz pit nebudu nikdy!!! nad tim kaliskem jsem taky farala ze bych si ho poridila ale nevim no. na ty tri dny co to mam mi je nejaky kalisek na prd. eni dovolene nejsou drahe zvlast jsou rodinne balicky atd. vim to mamka pracuje v cestovce takze vim jake vychytavky ji chodi :)
Odpovědět
Profilova fotka
Market, no ja ho objevila az pak, tak nemam kalich v hezkem pytlicku, jenom biobavlnenem :-D Nejaky cervenocerny, casem si kalich ale do kosticek presiju :-D Kupovala jsem mooncup ted pred Vanoci v nejake akci, vysel na nakupku + postovne.
Odpovědět
Ja to pochopila, ze tys ho asi nekoupila v kostickovanem :-) Mam ale taky peknou kostickovou latku (jak jsem sila zajicum zevnitr usi), tak bych si taky mohla usit pekny obal :-D
Odpovědět
skafinooo, chceš nám snad něco naznačit? :-D enine, to jsem ráda, že máš kalich. už se těšim až ho vyzkoušíš, budeš odvařená, ti řikám ;-) barevný kalichy jsem neviděla, jen růžovej a barevný pytlíčky - nějaký kytkatý snad. ale jak píše markét, spíš - když už - bych si je ušila. už nevim přesně kolik stály, ale bylo to určitě tolik, kolik bych za pytlík na kalíšek nebyla ochotna utratit :-D :-D eul, a ty špinavý tampony ti nejsou protivný a nepřijdou ti nehygienický? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hele, tady jsou dole http://ladycup.eu/ :-D Tak mi asi vyrazime ven, je tam nadherne. Zjistila jsem, ze u nas v latkach maji slevu 20% na vsechny latky, to preci nenecham jen tak :-D
Odpovědět
O tom, jak je to nehygienicky by mohla povidat moje segra :-) Ona trpela na kvasinky fakt brustus + dalsi ruzne problemy a mykozy. A ja ji poslala diskuzi o kalichu, ona to prve nechtela ani cist, ale jak to precetla, chtela ho taky (ehm, potrebovala jsem nekoho, s kym bych si to objednala, aby to vyslo levneji, to byla nejaka akce ze jeden za plnou cenu, druhy za polovic :-D). A normalne ji vsecky ty kvasinky a ty mykozy prestaly, protoze prave tampony jsou uzasne prostredi pro bakterie. Navic pri kalichu nehrozi syndrom toxickeho soku. Mne se mockrat stalo, ze jsem mela tampon, nekde zkysla (zacpa na dalnici, mesto) a prisla jsem domu s brutalni bolesti hlavy a nevolnosti. Tohle se s kalichem proste nestane ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jsem taky mela nejdriv strach, ze je kalich nehygienicky - tampony tam smeji byt max. 4 hodiny, jinak hrozi sok, tak jsem se toho bala u kalichu taky. Pak jsem se ale docetla, ze tampony jsou napustene chemii, coz kalich neni, ani nema jak, ze. Takze moje duvera vzrostla, jenom se zatim bojim te manipulace a hlavne ze mi bude velky nebo maly, bude me tahat jizva nebo tak :-N Tampony jsem ale nikdy nepouzivala, jenom vlozky.
Odpovědět
no jo, máš pravdu, jsou hezký :-) ale stejně si je nekoupim, maximálně z nudy největší ušiju :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Karkul, jasně, ale ty hned vyhazuji. Kdežto pana kalíška musíš vyplachovat (!), t se mi právě moc nezamlouvá. Ale koukám, že tu budu asi jediná se šňůrkou, což :-D :-p Holky, nemáte NÁHODOU některá odkaz na Nadaci Miloše Havla? Nutně potřebuji kontakt a ať hledám, jak můžu, nikde nic nenacházím. To jen tak bočkem :-p Co ten salát, žádná rada nad zlato?
Odpovědět
jani, neboj, manipulace je úplně v pohodě. za tu první ms se to v pohodě naučíš. já jsem ho napoprvý krásně zandala, nemohla jsem ho ale vyndat. pomohlo mi, že jsem si vlezla do sprchy a tam si klekla, takže jsem jako byla víc otevřená. a navíc mi nevadilo, že ho případně špatně vyndám a třeba se umažu nebo ho vyliju. takže ve sprše jsem se uvolnila a vyndala ho raz dva ;-) čímž chci říct, že kdyby ti to náhodou ze začátku dělalo problémy, vykašli se na to, uvolni se a vyndej ho. vždycky ho totiž vyndáš, nemůže ti nikam utéct. taky mi pomáhá svírat poševní svaly, tím ho trošku vytlačíš ven ;-) jo a zkoušej to ze začátku ve chvíli, kdy víš, že máš čas a nemusíš se stresovat, že ti třeba za 5 minut jede bus a ty ještě nejsi dooblečená a nemůžeš vyndat kalich. ;-)
Odpovědět
eul, nejde o to, že ho HNED vyhodíš, ale že ho máš x hodin v sobě (ten tampon) :-S ale nebudu tě přesvědčovat, do toho člověk buď dojde sám, nebo nedojde, a pak nemá cenu plácat na to mojí energii :-D salát - nedávno jsem ho posílala marki, tak mě to teď napadlo. je to teplý salát z hrášku a kozího sýra - chceš recept. jinak jsem si teď vymyslela, protože tu mám poslední plechovku tuňáka, že uvařím brambory ve slupce, nakrájím na kolečka, přidám k tomu tuňáka, zelený salát, rajčátka, mám tu i zelený fazolky, tak je tam asi přidám... a udělám k tomu nějakou zálivku z jogurtu, třeba tam přidám trošku hrubozrnné hořčice. a zakápnu olejem.
Odpovědět
ten hráškový mi Liboráč jíst nebude...nedávno jsem to dělala jako přílohu ke kotletám, teda hrášek s balkánem, a odžduchal mi to co nejdál na kraj talíře: "Hm, dobré. Ale příště už to dělat nemusíš." :-p Ale na ten s bramborama jsem taky myslela. To je klasika Nicolas, což?
Odpovědět
Veru, jenze tampony mas beleny chlorem, to je daleko vetsi svinstvo nez pripadne bakterie, drazdi a vysusuje to posevni sliznici atd. Jako myslim, ze kalich je daleko cistejsi nez to, co do nas strkaji nase protejsky, ze jo :-D Navic pred MS ho vyvaris nebo nechas v tom desinfekcnim roztku vyvalet a je to. Recept na salat nemam zadny extra, jen nekolikero dresingu, jestli chces nejaky recept.
Odpovědět
nicolas jo? vymyslela jsem si nicolas? a ani ho neznám :-D no tak budu mít k večeři nicolas :-D jinak mě nic nenapadá. a musim letět, ve dvě mám být u doktorky. tak zatim. ;-)
Odpovědět
http://www.kuchyne.cz/recepty/salat-n...
Odpovědět
Marky, jak píše Karol, každý k tomu musí dospět sám...a já na to zatím teda ještě nemám. Dresinky sem klidně hoď, já je dělat toiž moc neumím. Většinou jen salát šplíchnu vinným či jablečným octem a olivovým olejem...
Odpovědět
Bylinkovy dresink - smichas 20ml oleje z kukuricnych klicku, 20ml ovocneho octa, 125ml bileho jogurtu, 1,5 lzicky cukru, 1 lzicka soli, 1 spetka bileho pepre. Jogurtovy dresink - smichas 40ml oleje z kukuricnych klicku, 40 ml bileho vineho octa, 120ml bileho jogurtu, 1,5 lzicky horcice, 2 lzicky cukru, 1 lzicka soli Kari dresink - smichas 40 ml olivoveho oleje, 150ml bileho jogurtu, 1 lzicka kari, 1 spetka soli, 1 spteka pepre.
Odpovědět
Veru, ja te do niceho nenutim, to ne :-) Jen jsem ti chtela naznacit, ze do hygieny na tom nejsou tampony taky zrovna dobre :-N
Odpovědět
Už ty kalíšky nechme, ju? Každá holt máme to svoje 8-) Houstone, hlásím problém: nemám olej z kukuřičných klíčků :-D
Odpovědět
Houstone, bez obav, davam olivovy a je to taky dobrota :-) A misto ovocnyho octa davam jablecny :-) To je taky ovoce :-D
Odpovědět
veru, dík za odkaz. ale ten salát je trošku jiný, než mám v hlavě já. nejsou tam brambory, je tam vejce, okurka a paprika... co jsem tak zachytila. ale vypadá taky dobře. jen já mám dneska chuť na brambory, navíc k večeři si dávat vajíčka, tak zase neusnu ]-( kalíšky nechávám, jak jsem říkala, každý si do toho musí "dorůst" a já nehodlám nikoho přesvědčovat. mně hřeje vědomí, že až to někdo zkusí, tak mi dá za pravdu :-D že jo marki a jano? :-D a takovej rejpaneček - kde jsou v tom bylinkovým dresinku bylinky? =-)
Odpovědět
Ups, podivam se :-D Ze by je tam zapomneli dat? :-d Ano, Karkulko, s kalichem mas pravdu. Uz jsi uschopnena?
Odpovědět
Nezapomneli je tam dat, jen se Marki spatne podivala :-D Patri tam "bylinky dle gusta" :-D
Odpovědět
:-D tak to jo, já myslela, že bylinky ta zastupuje pepř :-D ještě jdu zase v pátek 8-(
Odpovědět
A co mas? Anginu? Mas atb?
Odpovědět
takže změna, ženy. Salát bude až zítra. Mám v lednici od včerejšího oběda zelého, takže dnes budou těstoviny se zelím. Zní to hrozně, ale je to děsně dobré a taky kalorické ]-( , ale chuť je sviňa. Uvaříš fleky, na trošce oleje na pánvi opečeš zelí, pak přimícháš měkký salám a těstoviny, prohřeješ a maňana. To je taková večeře za 5Kčs :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?