Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
odkaz! nepamatuju si tvojí adresu ;-)
Odpovědět
mně dneska došly ty háčkovaný naušnice, vzala jsem si k tomu ještě takovou gumičku. a slečna mi poslala ještě jedny naušnice gratis a celý to bylo hezky zabalený. mám to taky vyfocený, ale jsem líná jako prase to stáhnout do kompu :-D
Odpovědět
jsem důvtipná a našla jsem si to :-D :-D :-D ehm. jani, ty jsi buď skromná, nebo falešně skromná, nebo ještě slepá. dyť to máš krásný. nejvíc mě teda pobavily ty plenky :-D a když si ty obrázky prohlížíš postupně, tak to vypadá, jako kdyby ta panenka fakt dělala pozy jako modelka. se tak nějak kroutí :-D ta kytičkatá košilka je děsně něžná x-)
Odpovědět
jo holky, poraďte mi. moc se mi líbí tyhle brože http://www.fler.cz/zbozi?id=163105 (obzvlášť tahle, bohužel mě někdo předběhl). vím, že to dělají z tylu, ale neznáte tu techniku? tady u tý mi přijde, že jsou ty okraje opálený, ale to se mi nezdá.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mozna slepa :-D Ale moc dik, tak to asi nebude tak spatne ;-) Je to pro holku z AP, resp. pro jeji holku, aby se trochu potrapila s jemnou motorikou a naucila se rozepinat zip, zapinat knoflik a tak. Ja teda achla uzasem, kdyz jsem ji vybalila z balicku, co mi ji poslala. Fakt si nedovedu predstavit mit kluka :-D Ma uuuzasny vlasky a ksichtik (i kdyz je to jenom polystyrenova koule potazena vysitou latkou), ja uz chci na ten kuuurz :-D
Odpovědět
jj, ksichtík má teda luxusní. to malovala? já jsem si tak řikala, že bych prubla zajocha na velikonoce. šablonu i návod mám, matroš by se taky našel. ale asi ne, fakt jsem se přesvědčila, že ruční práce nejsou moje silná stránka a nechci si zbytečně snižovat sebevědomí :-D takže jako fakt obdivuju všechny, kdo něco takovýho umí.
Odpovědět
Profilova fotka
Nee, nekde koupila :) Je strojne vysivany. Posli mi sablonu do mailu, sim :) Tyl nevim a vygooglit se mi nepodarilo..
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem zase ztvrdla na fleru. Koukam, ze maji nove kategorie, musela jsem prosmejdit vintage. A jsem na sebe docela nastvana, pac se tam objevuji moje napady, ktere jsem zatim nestihla udat :-(
Odpovědět
u nas je takhle, opravdu neni videt jen na par metru http://zdina.rajce.idnes.cz/12._2_200...
Odpovědět
Eníku, hoď sem odkaz na to rajče, prosím prosím... Karoli, techniku netuším...já zajocha spíchla už loni, ale ještě jej neoblékla nahaláča, tak snad letos :-p Ale chci šít ty srdénka s hlavičkama zajíců. Chci, no. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Chjo, no tak http://ene.rajce.idnes.cz/oblecky_na_... - a normalne jako ma zdina, staci nick tecka rajce tecka net ;-) Zdi, to je bila tma :-N U nas se to od vcera taky jenom sype a sype - se to Kaje splnilo :)
Odpovědět
ty vole, ty jsi fakt šikovná. Takovou pidi mini piplačku bych já teda nedala! Klobouček 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Myslis? No tak diky holky, ja z toho mela pocit, ze to neni nic moc. Az na ty laclace a plinu, na ty jsem celkem hrda :-D Ostatni tak nejak vyplynulo z kousku latek, co jsem nasla.
Odpovědět
Jani, parada, jako co nebi nic moc: Ses prddla ci co? Takova piplacka x-)
Odpovědět
Profilova fotka
A ted uz venku zase sviti slunicko, co to jako je :-N :-N Jdu se vrhnout na gruntovani, po tech dvou dnech siti je to tu jak po vybuchu..
Odpovědět
no u nás se mi teda nic nesplnilo, ráno sice poprašek, tak 2-3 čísla, ale šajní to tu, žádná velká zima, do večera to bude pryč. takže jako laskavě pošlete pořádnou vánici! :-)
Odpovědět
karkulko prijed k me tady ani nevyjedes bez retezu ten bily hnuj je vsude ]-(
Odpovědět
jani, stáhla jsem si všechno tady, snad je to komplet http://www.modrastrecha.cz/album/albu...
Odpovědět
to je krasne skoda jen ze to uz nemam pro koho vyrabet. jak jsme se rozesli s pepinem nic me nebavi:( i kdyz mi cestu zkrizil jiny tak se branim zuby nehty :-p |-|
Odpovědět
Ahoj holčiny, jen se hlásím, že "žiju" :-) , nestíhala jsem Vás ani číst, Marek je porád pryč na služebkách, když je doma, pracujem na pokojíčku - a tak vůbec :-). V sobotu jedem na hory do Bedřichova, takže dnes nákupy, zítra balení a do toho ještě dodělat práci na PC..Až dojedem zpět (snad dojedem) :-) , tak se zase zapojím, už se mi stýská... ;-) Děkuju za informační zprávy o srazíku, uvidím co vyberete za termín a pak "uvidíme", u nás s Jožinou nikdy nevíme, co bude za 14dní...ale květen je fajn, prima měsíc! Jo, mrkněte na tohle: http://www.jhdecor.cz/category.php?ka... Objednala jsem si jich celkem asi 12, 5 si jich nechám a zbytek budu dávat dárkem..... Líbí se mi, že jsou to sice vajíčka, ale nemusí to být vyloženě velikonoční dekorace, hezký budou i ve sklenici na polici... Tak se opatrujte, jdu poklidit sajgon... Ene, zkoušela jsem dát Joží kuskus s masíčkem a zeleninkou, mně to moc chutnalo a malá to prskala. Snad první věc, co jí vyloženě nejede. No, mohla mít pestřejší jídelníček, tak kuskus hoolt nebude... :-))) Pa, Z.
Odpovědět
ahoj zuzko, jsem moc ráda, že ses ozvala. myslela jsem, že jsi na nás zanevřela :-) hory vám závidím, užijte si je a dávejte na sebe pozor x-) ty vajíčka jsou nádherný, akorát já tenhle měsíc musim fakt šetřit každou korunu (a možná že i pár měsíců následujících :-p), takže já si zase akorát utřu sliny :-( a s tím kuskusem - dětem se dost mění chutě, tak třeba když to za nějakou dobu zkusíš, pojede jí to. nebo jí ho zkus udělat nasladko ;-) každopádně se bez něj určitě obejde ;-) holky, musim vám napsat fór dneška - sedim si takhle u počítače, s umytou hlavou, zrovna jsem si ohřála oběd... a najednou někdo zvoní u vrat. řikám si, kdo to může být. pošťačka? nic nečekáme. leda by nebyli sousedi doma, tak tu pro ně chce něco nechat. mílův brácha? ten bude buď v práci nebo ve škole. kontrola!!! určitě jo. míla teda, že jde otevřít. najednou se vrátí, oči navrch hlavy, úplně mě vystresoval, a že prej je tam paní xy a chce mluvit se mnou. já na něj koukám a řikám, no paní xy je moje šéfová, co je to za nesmysl? holky, fakt že jo. přijela šéfová s mojí kolegyní, prej něco vyřešit. jo tůhle - nebylo to nic důležitýho (teda důležitýho celkem jo, ale rozhodně to nebylo tak urgentní), normálně by určitě zavolaly předem, že jedou, minimálně by chtěly vědět, kde přesně bydlíme. no musela jsem se smát. hned jako, co mi vlastně je, že už jsem takovou dobu doma, šmejdily tady... :-D v ložnici jsem měla naklizeno, tu jsem předevčírem vygruntovala celou, vytahala jsem všechny krabice zpod postele a zpod skříní, vysála jsem tam prach (to byste nevěřily, kolik se ho tam od léta zase usadilo ]-(), měla jsem dokonce i ustláno, což u nás rozhodně není pravidlem :-D no ale do ložnice nešly, že. naopak v obýváku celkem binec, nevyluxováno, drobky na podlaze, všude se něco povaluje, do toho já roztahanej počítač, takže jedna šňůra do zásuvky, druhá k myši a třetí od netu... nádobí ve dřezu.... celkem mě to štve, páč já jsem na pořádek vysazená, ale na ten obývák se chystám dneska. jako není to žádná tragédie, ale mohlo to být i lepší. no co. :-D ale fakt mě to pobavilo :-D
Odpovědět
Krkul to je jasné. Kontrola jak vyšitá! Se holt šéfka chtěla ujistit, jestli nejsi náhodou ein simulante bande (entschuldigent němčinářky :-p ). Docela vtipná, no. A s jakou jako odešly? Já teď byla na nákupech, jakože potravin, bo naší ledničce už silně kručelo v břiše a za chvíli vyrážíme na besedu. Potenciální synovec má neštovice, tak jsem mu koupila nějakou hračku na rozptýlení a jdeme jej povzbudit v marodění. Berry, krásný typ. Máš moji kešeňu na svědomí...jdu též do nich ;-)
Odpovědět
eul, celkem s nepořízenou ;-) :-D hlavně na nich ale bylo vidět, že jsou celkem zklamaný, že mě našly doma, v domácím oblečku, nenamalovanou.. :-)
Odpovědět
:-D :-D to sou pipeny. A jak máš ještě vůbec dlouho marodit? Zítra kontrola?
Odpovědět
zítra kontrola, tak se uvidí.
Odpovědět
Profilova fotka
Kajo, no tak k tomu ten binec patri, to je nahodou fajn, ze bylo jeste nevygruntovano! :-D Co taky mas uklizet, ze jo, hezky lezet v pelechu 8-) Zajice prolitnu, manza mi stahl nejake dve knizky - zarizovani kuchyne a zarizovani koupelny, ale taky jsem to jeste nevidela. Berry, Anezka mela kuskus predevcirem, jenom decentne parkrat na spicku vidlicky, ale je to kyselina, sezere vsechno, co neni pro ni :-D
Odpovědět
hm, máš vlastně pravdu :-D míla teda když mi přišel říct, kdo to jako je a já mu řekla, že šéfová, tak mě hnal, ať rozestelu tu postel a vezmu si aspoň župan. ale to už by mi přišlo jako fakt vokatý :-D
Odpovědět
holky, řeknu vám, už nemusim chodit ani na fler, zvyšovat si sebevědomí. stačí zabrousit do zdejšího bazaru :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kurna, nedavaji bydleni?
Odpovědět
kurňa nevim, jsem nespolehlivý informátor
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?