Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Ahoj, vkládám nějaké fotky pokojíčku, jinak Vás čtu, sleduju, ale zase mě chytil zub, tak jsem taková "out". zdino, hezké úlovky! lampi, byt bude krásnej! ene, máš krásné zboží na fler! Ten dům by se asi dal nějak upravit...líbí se mi tam ta velká světlá místnost a pak venku smrk s jezírkem... karol, doufám že sis ty prcky poňuňala! :-) Já jsem takhle chovala a mazlila se a za tejden se povedla Žanda :-)
Odpovědět
ahoj zuzko, zuby jsou potvory 8-( kdyžtak mu ukaž kleště, třeba si dá říct :-D prcky jsem si poňuchala, to je jasný. natálku míň, protože ta prý přes poledne nespala, tak byla taková nafrněná a moc mazlit se nechtěla, jen chodila a měla našpulenou papulu :-D ale manuelko je mazel, vůbec nikoho se nestydí, neustále má pusu od ucha k uchu, povídá, leze jak tryskomyš, chodí za ruku, všechno zkoumá... babičce zapnul rádio a když na to přišel, tak to pořád vypínal a zapínal. babička měla naladěnou nějakou dechovku :-D a když jsem ho lechtala na krku, tak se smál jak ty děti z reklamy na hami :-D
Odpovědět
chci bydlet se žandou v pokojíku!
Odpovědět
Profilova fotka
Ty suvy jsou luxusni!!! Ja chci byt taky takhle sikovna |-| Brala bych je okamzite :) Z toho baraku jsme nadseni. Sice me tam mrzi na jedne strane ty bile plastaky, ale zbytek jsou stara drevena okna, ty by sly zatim natrit na bilo a pozdeji by se videlo.. Je to konecne dum za rozumne penize, slusna kuchyn, koupelna hruza, ale ta by se nam mela povest zrekonstruovat za slusny penize i pri hypotece. Lokalita sice jina, nez jsem chtela, ale zase si ji pral manza - a ten vyhled! A jezirko s tekouci vodou je zase muj sen.. nahore cely volny vrsek, takze by bylo uplne na nas, jak si ho zaridime, sel by tam udelat dalsi byt... no proste to vypada luxusne, bohuzel zatim jenom z fotek, snad se nam tam podari brzo dostat. Drzte palce, ja uz chci bydlet!! :-N
Odpovědět
Ahoj holciny x-) Zuzko, chci byt Johanky spolubydlici v tom suprackym pokojicku x-) Ty sovicky jsou senzacni, jsi strasne sikovna ;-) A odkud mate ten bily nabytecek? Ten je taky uzasny x-) Karkul, koukam, ze to s tebou cvici :-D Vsak se taky brzo dockas :-)
Odpovědět
ženský, všechny sem!!!! jdu si dělat kafe, kdo se přidá? :-o
Odpovědět
nikde nikdo? vy jste houby chalupářky! já koukám na nějakou pohádku, kde hraje paulová jako mladice (no teď to akorát skončilo :-D), bydlí v chalupě... prostě stylovka x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Berry - krasny x-) Market, ten berry-bily-nabytek je, myslim, Hensvik z Ikei. Ja z neho mam malou knihovnicku... :-) je roztomila a cenove oproti Hemnesu nebo Billymu taky trochu jinde...
Odpovědět
Profilova fotka
Kafe nepiju :-N Prave jsem dodelala obed, dite jsem pred chvilkou ulozila, takze se i v klidu najim, parada x-) Kajo, ze by se u vas uz taky zadelavalo? :)) Market, nabytek - knihovnicka a stolecek se zidlickou je urcite ikea :)
Odpovědět
tak si dej čaj ;-) já mám špaldový s cikorkou x-) u nás se zadělává pouze teoreticky, jakože by se chtělo, ale ještě není možno :-D jo představte si, to vám musim napsat - dnes jsme měli jet k bráchovi se podívat na malýho martínka. a včera večer brácha volal, že jsou i s aničkou v nemocnici. to tele pitomý když šlo z porodnice (myslim aničku), tak neuměla kojit. já jsem jí sháněla čísla na laktační ligu, poslala jsem jim asi 30 kontaktů na poradkyně... ani jedný nezavolali, že prej bude odstříkávat, že to malýmu stačí. 8-( hm, za dva dny dostala horečku, protože už ani neodstříkávala, koupila mu sunar ]-( a zatvrdlo jí mlíko. k doktorce jí donutila jít moje máma a přišla prý na poslední chvíli, taky se jí to mohlo vrazit do mozku a mohla se zcvoknout. moment vsuvka - na jedničce j epořad a mají tam hustý kamna zbytek dopíšu"
Odpovědět
jo takže pokračování :-D anička prostě odmítla kojit, protože jí samozřejmě bolí bradavky. takže malýmu dávali sunar. ten tři dny zvracel, než je napadlo jít s ním k doktorce. a ta je poslala rovnou do nemocnice. buhví, co mu tim sunarem provedli 8-( chápete to? až je uvidim, tak jim oběma řeknu, jak jsou blbý, takhle trápit malý novorozeně, jenom proto, že madam bolej bradavky. to je normální snad.
Odpovědět
http://www.modrastrecha.cz/bazar/show... škoda, že jí nemáme kam dát. za ty prachy bych do ní možná šla.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Mne bolely tri mesice, nez jsem si zvykla.. :-S Ted uz jsem profi dojna a je mi to fuk :-D Taky jsem na ni koukala, treba ji stihneme do baraku :-D (haha)
Odpovědět
fakt tři měsíce? moje máma mi teda pěkně lže! :-p :-D snaží se mi namluvit, že to trvá tak max. týden, než se dítě naučí přisát a než si bradavky zvyknou. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Neee, nelze, ja jsem spis extrem, mela jsem je hrozne citlive. V porodnici BY MELI naucit kojit ve spravne poloze, aby mimco bradavky nerozkousalo. Taky ze jsem je rozkousane nemela (to az ted, kdyz rostou stolicky 8-( ), ale hrozne me bolelo to sani, prvni dva tri potahy, nez jsem byla schopna tu bolest zacit ignorovat - jsem se vzdycky hryzla do ruky :)
Odpovědět
Čauves, karol, tedy: chudák miminko! ono tedy ani pro mámu to asi nebylo lehké, ale tady je vidět, že vydržet se vyplatí...každá to má s kojením jinak, jinak citlivé a tak, ale z vyprávění kamarádek vím, že vydržet se dá nemožné - pokud tedy ženská kojit chce...možná opravdu stačilo, aby přišla zdatná žena z ligy a správně to mrně "přicucla", ve všech knížkách se píše, žekojení nesmí bolet, že to je jen o tom, jak se dítě chytí...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem si taky udelala cajik - bio cokoladovy x-) Akorat do nej nemam med :-(
Odpovědět
Dík za pochvaly pokojíčku, moc mě to těší, byt (podkroví) děláme 5.rokem (vč. střechy) a tohle byla "poslední bodka". Už jsem fakt šťastná, budeme mít taky nějaký čas pro sebe. Včera mi máma říká: "A co máte v plánu udělat teď?", já na ni koukala jak blázen, 5 let jsme se nezastavili a nemáme ani korunu...to je tak, když si okolí zvykne, že jedete jak šrouby.... Je potřeba: došetřit k Žandě na marmoleum, koupit na jižní stranu žaluzky a začít s rekonstrukcí zídky plotu. Ale abych příští týden jela pro cihly, to tedy ne, zvlášť když nejsou tintili...
Odpovědět
Kajo, ty jo, ja si myslela, ze sunar je snad pro starsi deti nez novorozence, tem se dava neco jinyho, ne? :-N To je mazec teda, chudatko maly ;-( Jako moje kamoska treba nekojila, ani se o to nesnazila, nechala si hned ve spitale pichnout injekci na zastaveni laktace a oduvodnila mi to tim, ze v dnesni dobe snad zadna zenska nekoji a ze takhle muze hned zacit shazovat nabrana kila :-N Jsem ji musela vysvetlit, ze prave tim kojenim by spalila vic nez v posilce. No, ona je ta kamoska ve vic smerech takova samice :-N :-D
Odpovědět
ene, výhoda toho baráku je, že třeba tu koupelnu můžete rovnou používat a není to "hnus fialovej", pak si to předěláte podle svého... Žandy nábytek: zelená šatní skříň : po mojí prababičce, stála na půdě, kde je teď ten pokojík, ještě do ní patří taková ozdobná okénka a do nich sklo, to musím nechat uříznout... dětský nábytek (židle, křesílko, stoleček) a knihovnička je z IKEA polička nad stolečkem je z aukra, bílá šuplíkatá skříňka je z Lidlu (!), ještě k ni patří jedna skříňka, ale ta není nafocená, je to masiv (!), tekže na LIdl docela OK, má to i atest na škodliviny, kupovali jsme to v létě v nějaké akci "ložnice v mořském stylu" :-), Marek o to bojoval v 7 ráno s důchodci...
Odpovědět
mmmk, tedy to je husa.... když už opomenu všechny ohromné výhody kojení, tak jedna z nich taky je, že ušetříš hodně peněz...dětská doktorka mi svěřila, že se diví, že třeba maminky za sociálně slabých rodin kojí poměrně málo a radši jdou a kupujou šíleně drahej sunar...prostě ani nemaj chuť to zkusit...
Odpovědět
Profilova fotka
UM je vic znacek, Sunar jedna z nich, kazda ma vic typu, takze k pouziti od narozeni vys.. Berry, jj, to je pravda. Uz se nemuzu dockat, az se tam pujdeme podivat. Snad se ozvou brzy a nebudou tam mit mesicni naklady 5 tis. nebo podobnou palku.
Odpovědět
bože, takže ono to fakt porodem nekončí? :-D no ona anička je taková trošku divná. makat se jí nechce, od třetího měsíce jí martin musel zavazovat tkaničky, protože ona už se přece nemohla shýbat 8-(, martin vaří, uklízí, chodí do práce, teď aby za ní snad ještě i kojil. ona ani neví, co na toho kluka doma má. máma jí volala, jestli mají fusak do kočárku, a ona "ja neviem, to bude vedieť maťo"... no prostě tele.
Odpovědět
Berry, to je fakt hezounky nabytecek x-) Kamoska je trubka! Oni asi problemy s prachama nemaji, to ne, ale ona je takova hodne ovlivnitelna okolim. Jakoze porad kouka, jak "vychovavaji" decka jeji kamosky a vlastne nic nedela podle sebe. Mne se jezi chlupy po tele, kdyz vidim, kolik plastovyho hnusu jeji deti maji :-N To zastaveni laktace je tu bohuzel hodne moc popularni, aby mohly matky hned po porodu zas hulit jak fabriky 8-( Ene, to jsem nevedela. Myslela jsem, ze je to jeden druh, nicmene podle me se materskymu mliku hned tak neco nevyrovna. Kajo, to je fakticky trubka :-N Ma stesti, ze ma takovyho chlapa. Ale ten ji v kojeni fakticky nezastoupi :-N
Odpovědět
uf jsem vas docetla... zustal mi kus dortu, kdo si da.. Kajo, tady fakt kojeni moc v "mode" neni. Tchyne na me hledela dost blbe, kdyz jsem kojila skoro do 8mesice. Ona nekojila zadne (4), protoze pry na ot nemela cas. Ja naopak kojila, protoze jsme nemela cas delat flasky. Tak si vyber. S tema bradavka je to fakt dost individualni. Hodne zalezi na tom, zda te to ma kdo naucit. A to myslim vazne. Ja nejstrarsiho kojila dost malo, protoze mi nikdo ne´rekl o rustovym spurtu atd. takze jsme si myslela, ze amm malo mlika..... Ted s Martou to bylo o necem uplne jinym. Jenom asi tyden po porodu, kdyz jsem ho prilozila k prsu, tak sem mela vzdy hrozny bolesti v podbrisku , jak se mi stahovala deloha. To mi korutilo i palcema u nohy. UM je spousta druhu a s Martou jsme meli problem, protoze odmital vse krome mojeho mlika. Takze jsem vyzkouseli nekolik a toho se ted drzim. I kdyz on ma uz nase prevarene a krabicove mam jen na noc. Bery pokojicek je nadherny. mas to fakt suprove nakombinovany a ty sovoicky a ... no proste parada. Az bude cas delat Martovi pokojik, pujdu k otbe na inspiraci. M Mimochodem jsem ted nedavno v nejakem reklamnim (myslim toom) videla tapetu strom a ptacky kolem 100,-. Tapeta primo nastrihana na tvar, jen nalepit...
Odpovědět
jeste dotaz, Berry nevim ty jsi davala odkaz na studium a kurzy zarizoveni interieru? Ja si to trubka neulozila :-( ..
Odpovědět
markét http://polaneckych.rajce.idnes.cz/The.... akorát jsem to já pitomec vyfotila v malým formátu :-N takže to takhle vůbec nevynikne. pro ostatní - takhle já si hraju :-D
Odpovědět
Pekny, pekny. Jen jsem ti zapomnela napsat, ze to mas fotit ve vetsim rozliseni :-N Mam zamachrovat ja? :-D Radsi ne, uz tak mam na techto forech nehezkou povest :-D
Odpovědět
já to vim, akorát jsem to zapomněla nastavit, musela jsem využít toho, že šli oba naráz na zkoušku a nikdo nebyl v domě :-D já to někdy přefotím. mám tam těch domů víc.
Odpovědět
Ok :-) Ale prekvapilo me, ze jsi se dala na modernu :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?