Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
našla jsem pár fotek z trhů http://leneh.rajce.idnes.cz/Hrncirske... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Smarja :-o :-o :-o Ja ze mam mokry ponozky.. slintam az na zem |-| Tam bych fakt nevedela, co driv..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky jdu pro radu, do alba jsem přidala fotku staré skříně, přemýšlím že bych z ní udělala knihovnu, ale jak ji ošetřit nebo natřít? Stejně tak ty sáňky, ty bych chtěla jen nějak naolejovat nebo co se s tím dělá, vůbec nejsou provrtané červotočem, a dala je do předsíně jako lavici. Ale nemám s tím ještě žádnou zkušenost. Neznáte nějaké stránky s návodem k patinování nebo něco podobného?
Odpovědět
Profilova fotka
Stara skrin je zrala na kompletni obrouseni. Ma tmave drevo, bude necim napustena, na ciste drevo to neocistis, takze bych doporucovala bilou barvu. Na strankach s renovacemi, co sem nekdo daval - ty? - bylo, ze nabytek natira bilym emailem od Dulaxu, zkusila bych ten. Treba bily Balakryl nedoporucuju, je to takovy typicky stetkolak, neumi se do sebe tak hezky rozpijet jako ostatni barvy. Sanky jsou luxusni, budou mozna raritka, jeste jsem takove nevidela. Zkus je vzit vysavacem, poradne odprasit, pokud nekde budou trcet trisky, vem to smirkovym papirem. Osetrit se daji specialnim olejem, co se prodava na nabytek - je to smes vceliho vosku a nejakeho prirodniho oleje, coz udela to, ze se to nebude umelohmotne lesknout, krasne voni a je prijemny i na dotek (coz nemam z hlavy, ani z praxe, ale od kamaradky :) Aaa neebooo pokud by si je chtela ozvlastnit, koupila bych v ikea bilou lazurovaci barvu, ktera tomu udela jenom takovy bily nadech, pod kterou jde videt kresba dreva a vypada to taky moc hezky - ale to by si musela mit tu predsin špígl nýgl, jak se rika u nas, aby tam vsechno ladilo a nebyly tam jak pest na oko nebo jako sanky v lete a tak :))
Odpovědět
Profilova fotka
Jo vlastne premyslis o patinovani, to uz jsme tu zkousely najit navody a vesmes byly jenom v podobe videi. V Nemecku se daji koupit specialni patinovaci barvy. Podle me by to mohlo jit beznou barvou tmavsiho odstinu - udelas svetly podklad, ktery zlehka pretres skoro suchym stetcem s tmavou barvou, zas bych nedoporucovala ten Balakryl, ale neco rozpijeciho.. vyzkousene to ale nemam.
Odpovědět
Baru, jsem ti zapomnela pochvalit tvoje ulovky. Mne se teda libi vsecky. Mne se libi komplet cely vas bytecek. A u Karkulku to taky zeru x-) Thonetka je opravdu uzasna. Prijde asi na bilo. Porad vaham. Ale je tak silene odrbana, ze s ni stejne nepujde asi delat nic jinyho nez obrousit! ]-( Co myslite?
Odpovědět
Karkul no měly tam plno krásných věcí, to se nedá snad ani popsat (ale samozřejmě, že kýče se tam též našly 8-) )...ještě jsem si chtěla kupit hrneček, s takovýma proužkama, něco jako máž Ty v albu a máš v tom ty maliny...ale zapoměla jsem na něj...párek v rohlíku mi zatemnil mozek :-D ale byl výbornej, to zasejc jo... Markét tak to díky za pochvalu, potěšilo mě to :-) mamka má taky takovou tonetku, jako Ty, má ji v koupelně. A má ji nechanou tak jak byla, je sice taková odrbaná ale vůbec to nevadí, vypadá to dobře...
Odpovědět
Baru, je to na tech hrncirskych trzich drahy? Jsou to fakt pekny veci. Ten pekacek by se mi sakrys hodil :-D Thonetku bych chtela na bilo prave proto, ze cela loznice bude bila. I kdyz uvidim. Je na ni prave misty patrny pokus o brouseni. :-(
Odpovědět
karkul supr, dík, to mi pomohlo. Dobrý postřeh! :-D :-D ;-)
Odpovědět
Markét tak jak co no...jako já nevim, třeba ten zelenej hreček, co mám v albu, stál 80 Kč, mě to nepřijde tolik, když si vezmu, kolik chtějí kolikrát za různý šílený hrnky někde v kamennym obchodu...pekáček ten stál 380 Kč... Jinak jsem vám taky chtěla napsat, že tam byla pani (mám od ní ten květináč v kterym je ta levandule a pak takovou tu mísu), co dělá keramická čísla na dům, mám pocit, že o nich už tady psala Karkulka...tak jsme si u ní objednali číslo...
Odpovědět
Jako myslis takova ta cisla jakoby na kachlicce? Nemas na ni kontakt?
Odpovědět
Baru, a ty trhy jsujen na jare nebo i jeste jindy? Me ucvatila ta posledni sada, ale veci tam bylo hodne a peknych. No, dobre ze jsem tam nebyla. Ted sjem troksu vyplenila aukro. Mam stop stav :-p
Odpovědět
Článek se načítá
Markét pošlu Ti její stránky do IP :-) Zdeni ty trhy jsou na jaře a na podzim x-)
Odpovědět
Tak podzim zni uz lip. To bych mohla do te doby doplnit tajne fondy ;-) . Dej pak vedet, az se to bude blizit
Odpovědět
Jasný jasný, dám ;-) taky tam chci zasejc jet, je tak fakt fůra krásnejch věciček a najednou se to prostě koupit nedá... to bychom se asi museli pást tady venku na zahradě, jestli nám teda ta tráva vyroste :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Adresa je i tu http://leneh.rajce.idnes.cz/Hrncirske... - jsou fakt nadherny x-) Bychom na podzim na tech trzich mohly dat konecne sraz :) Nebo to vidite jeste ted? V puvodnim planu byl duben, kveten, ne? :))
Odpovědět
Neee, pozdejc! Ja se chci srazit tez, ale driv jak v cervenci se do vlasti nedostanu :-(
Odpovědět
čau holky :-) komu se líbí u karkulků, tak jsem si posledních pár dní trochu hrála http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Det... a tady jedny takový milý fotky http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Ber... (si myslim :-D) sraz bych teda taky ráda dřív než na podzim, teď je myslim na srazy ideální počasí (teda dneska bylo hnusně, tak to nemyslim tim ideálnim počasim). v červenci bude asi vedro. no ale co bysme kvůli markétce neudělaly že? :-D báří, nebyl tam stánek, kde měli keramiku jako je tenhle květináč? http://polaneckych.rajce.idnes.cz/Det... když jsem ho tam kupovala, tak tam měli fantastický věci, to byl nejhezčí stánek.
Odpovědět
Profilova fotka
To je nefer, ted si budu pripadat, ze se opicim :)) Stejnou serii jsem planovala taky, taky si posledni dny hraju :-D Ale takovou latku neprekonam, no :-p Jdu se zahrabat.. do perin :)
Odpovědět
ta beruška!!! :-D :-D
Odpovědět
Kajo a ma ta beruska jmeno :-D ? Kdyz uz s vama teda bydli nebo bydlela...
Odpovědět
Profilova fotka
Karkulko, ten květináč s hortenzií je prostě milený ;-) A ty už nevíš výrobce? Ten by se mi též lúbil. Ene a dík za tipy k úpravám nábytku, už mám nastudováno, teď to jen zrealizovat, to bude fuška :-|
Odpovědět
Ahoj, hlásím se po delší době, ale čtu Vás! karol, krásné fotky, slintám! ene, Nýzka je prďanka a interiér paní Jany (a zvláště ta secesní skříňka) se mi moc zamlouvá! lampi, moc příjemný byteček a stahovačka! co je nového u nás: Žanda brebentí, každý den pokrok, jsme pořád venku, na písku, na zahrádce, stále jsou nějaké návštěvy... Ve čtvrtek jedem na pár dní na Kozákov, moc se těším... úlovky: pomněnkový omáčník pro švagrovou z Aukra (za směšnou cenu), staré formičky stejně tak...
Odpovědět
Ještě se vrátím k té debatě o myčce a oděru porcelánu, pravý cibulák je tak cenný prý tím, že jde o kobaltovou malbu na střep a teprve potom je to polito průhlednou glazurou a vypáleno. Takže myčka to neodře. Takové ty kytičky a proužky (sama mám po babičce) jsou většinou "obtisky" a pak v myčce trpí... Jdu opět na "kolečko" vysbírat a utřídit komplet celý byt -- nádobí -- kafe -- s Žandou ven UF, opatrujte se!
Odpovědět
http://www.lidovky.cz/nemusite-skudli... :-)
Odpovědět
Karkul takovýho květináčku jsem si tam nevšimla, ale je moc hezký. Tahle paní měla jen ty domovní čísla a potom květináčky (jako v něm mám tu levanduli a pak i jiný barvy, převážně ale s modrou a zelenou), ty mísy a to je asi tak vše... ale byla moc milá, prodávala tam s manželem nebo s přítelem a působili na mě strašně hezky...měla takové letní šaty, slaměnný klobouk, ostříhaná na mikádo... No a pak tam byl ještě jeden stánek, kde prodávala paní ručně vyráběné kožené tašky, mamka si jednu moc hezkou koupila...pokusím se někde najít odkaz, našla jsem to i na internetu. Pro srazík jsem, kdykoliv, přizpůsobím se :-) moc ráda vás uvidím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj dámy, koukám se závistí na všechny vaše úlovky z trhů i ze sklepů a slintám x-) x-) karkul, krásný fotky, já si vždycky strašně ráda prohlížím takové detaily. Máš ho prostě do detailu vyladěný ten váš byteček ;-) majo, možná jsem tu ten odkaz už dávala, aĺe před nějakou dobou jsem narazila na fóru living.cz na diskuzi Ze starého nové. Asi nejlepší jsou tipy a rady od sar. Její renovace nábytku jsou úplně super. Taky vše natírá tím duluxem, já ho chci na ty židle koupit taky, když ho všichni tak chválí... http://forum.living.cz/viewtopic.php?... S tím kredencem bude každopádně fůra práce. Držím palce a jsem zvědavá na výsledek :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Fabienne, dík za odkaz, to jsem potřebovala :-) Jo jo kredenc je výzva, ale zase si říkám, že když to zmrším, tak tam bude stát natřený na bílo, šroubkům a jiným "potřebným" věcem to vadit nebude - dnes jsem ho vyklidila, to bylo harampádí, hrůza. :-S
Odpovědět
Tak už podepisujem smlouvu na dveře a dvířka v kuchyni. Bude to bříza a olše. Původně jsme mysleli olši na dveře a na dvířka javor, buk nebo dub. Ale dub je na naši místnost už tmavší, buk jsme neviděli a nevíme, zda by to byla ta barva, co jsme chtěli a javor může být krásně žlutý, ale většinou bývá dost světlý. Takže když jsme včera viděli ty dveře na krámě podruhé, tak jsme to změnili. Ony se ty barvy rychle zapomenou, když to člověk vidí jen chvíli. Viděla jsem opravdu krásná javorová dvířka, ale javorů je spousta druhů a nevím, jaký a odkud byl a ten na dveřích v prodejně už byl moc světlounký.
Odpovědět
na trzích jsem naštěstí nebyla, ač jsem tam moc chtěla, ale nebyl čas. Měla bych chuť vlastnit to a ono, jenže bych to pak neměla dát.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?