Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
yanna, tak se pochlub kořenkama ;-)
Odpovědět
nemůžu, mám je sto kilásků.. nebo vlastně můžu? =-) mmnt..
Odpovědět
ne, tak ve fotoalbech to nemám, na netu to nemůžu najít. Jsou to jen takové črtnuté bylinky, neprokreslené, takové jednoduché kresbičky.
Odpovědět
nojo, to je fakt kus cesty ke kořenkám.
Odpovědět
Profilova fotka
Jakou mate konvicku na kytky?
Odpovědět
na skutečné zalévání mám ikea konvičku z pozinkovaného plechu tuhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... A na parádu mám malinkou konývku s kropítkem z patinovaného pozinkovaného plechu. Přivezla jsem si ji na jaře z Paříže s tím, že s ní budu zalévat klíčící sadbu, ale začala reznout, tak jen dělá okrasu. Až bude foťák, tak ji vyfotím.
Odpovědět
Profilova fotka
Tu mam taky, ale docela bych rada zmenu vic do "babickova". Jenom me absolutne nenapada jak.
Odpovědět
Profilova fotka
Objevila jsem patinovaci barvy http://www.mimibazar.cz/bazar.php?alb... :-) (to ne na konev, ale obecne na tvoreni :). Prejet jimi ten nakupni kosik, tak je to hned o necem jinem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Po sesti letech jsem konecne! uklidila ve sklepe :) Nasla jsem tam i takovou desku jako smaltovane obklady za sporak/drez? Nemate nahodou nejaky obrazek, jak se to driv pouzivalo? Pak jsem tam vystrachala jeste maly demizon s korkovym spuntem a je tam krasna skrin :) To jsou bohuzel jedine poklady |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ty brďo, vůbec nevím jak vypadají smaltované obklady :-N Takže, enoušku, hoď fota a skříň k tomu přidej ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Smaltovane obklady je plechova deska asi tak 60*45 cm(?) a na jedne strane ma namalovane obklady, normalne bile v glazure (to je ten smalt), format tusim 15*15 cm a spary jsou takove hrube, fakt to vypada celkem realne, jenom to ma v kazdem rohu diru na prichyceni na zed :) Take tam jsou stare lyze komplet s vazanim i lyzakama, ty asi nabidneme na aukru nejakemu pozitkari :-D Na fotku to asi moc neni, proste stare harampadi :)) Hlavne je ve sklepe desne blbe svetlo... Nechala jsem si od tchyne podrobne popsat, jak se ty obklady drive pouzivaly a uz mi v hlave kvete predstava uzasneho grilovaciho zazemi s umyvadlem apod. :-D
Odpovědět
Ahoj, Ene. Jestli myslíme to samé, tak takové desky se používaly, když se topilo nebo vařilo na kamnech, tak se to dávalo vedle, aby se nepropálilo něco, co stojí v blízkosti těch kamen. Např. naše babi to měla ve starém baráčku mezi kamny a kuchňskou linkou ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Koukam, ze co domacnost, to jine uziti :)) Rozhodla jsem se pro smaltovanou bilou konicku na kytky, ale nikde nemaji nic ve slusnem stavu, tak asi vyzkousim tu vazu z ikea, jestli z ni pujde i nalevat :)
Odpovědět
Ahoj ene, bílé smaltované konvičky na kytky (většinou s nějakým obrázkem, ale myslím, že i bílé) mají v květinářství na Vysočanské, jestli se někdy vyskytuješ v Praze. A mám dojem, že jsem nějakou viděla v Jysku, ale už před pár měsíci. Přidala jsem do alba fotku té své francouzské plechové.
Odpovědět
Tyhle plechový konvičky jsou krásný. Tuhle jsem podobnou koupila za 45,- Kč :-) Trošku jsem ji vylepšila. Udělala jsem fialovo-slonovo kost patinu, ubrouskovou metodou jsem na to dala levandule, zasadila jsem tam břetšťan, zasypala navrh bílýma kamínkama.... Vypadalo to moc roztomile. Dávala jsem to jako dárek, ale zapomněla jsem si to já blbá vyfotit, abych dala do albíčka inspiraci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ty plechove se mi tolik nelibi, jak rikam, uz se mi moc okoukaly. Jsem uchylna na cerny kov a smalt :)) Je mi spatne, klepu se jeste ted, ale jsou moje http://www.aukro.cz/item681410973_kra... :-N :-N Muj manzilek mi je vydrazil k vyroci, jemu se taky moc libily. A ted se budeme mesic past :)) (na louce)
Odpovědět
Profilova fotka
..ale jsou krásný, myslím, že zlatým prstenem by tě tak nepotěšil jak touhle krásou. Takže vše nejlepší ;-)
Odpovědět
Náádhera :-)
Odpovědět
Tedy, to je váha x-) A je funkční?
Odpovědět
Profilova fotka
Pisou to tam :) Ukecal tu pani, aby je poslala jeste dneska, ze je tu musim mit na vyroci ve ctvrtek :-D A zitra jedeme do Prahy pro odkladaci stolek do kuchyne, asi posledni uprava, kterou si tu jeste dopreju :)
Odpovědět
Profilova fotka
Vaha prisla a je uuuza x-) Uz preskladavam kuchyni, aby mela sve mistecko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Koukam, ze u Tchiba maji zase bily odkladaci stolek http://www.tchibo.cz/is-bin/INTERSHOP... A koukam tam jeste na tohle http://www.tchibo.cz/is-bin/INTERSHOP... jak myslite, ze to bude prakticke? Chleba mam v uterce v osatce, ale kdyz chytne plisen, neda se ta osatka poradne vyprat. Tady je to chytry napad rovnou i s tim prkenkem, to bychom taky asi hojne vyuzili. Jenom k tomu jeste nemam takovou duveru, jestli v tom chleba opravdu vydrzi mekky aspon jako v te uterce...
Odpovědět
Profilova fotka
Ene, tak váhy to do výročí stihly, super, a budeš je fakt používat nebo budou jen na potěchu oka? Stolek je dobrý, takový se vždycky hodí, ale ten chlebník se mi moc nelúbí =-) A ten stolek jste v Praze koupili, ten vypadá jak?
Odpovědět
Profilova fotka
Na pouzivani mam digitalni, ale kdyz se mi nebudou chtit vytahovat, budu mit vic po ruce tyhle "okrasne" :) Stolek je normalne ikeacky odkladaci masiv. Uz jsem po nem pokukovala dyl, ale porad jsem odolavala kvuli cene, ani v inzeratech jsem ho nenachazela. Pak se objevil v bazaru tady a odvoz z Prahy, coz je pro nas super, i cena super (zhruba tolik, kolik by nas stal material) tak jsme do nej sli okamzite :) Dneska jsem to vsechno nafotila, jenom potrebuju vysypat fotky.
Odpovědět
ahoj :-D tak za dva tři týdny by měl být byt chtěla bych poradit.. já o tom nic nevím, takže třeba to nijak nejde. Sebrala jsem pod stromem jeřabinovou větvičku s plody. A nevím, jak ji nejlépe zakonzervovat, aby si udržely ty bobulky barvu a tvar. Mám pocit, že s tím nejde udělat nic a prostě to zcvrkne a hotovo :-p Ale možná něco víte.. Nebo to má svý kouzlo i zcvrklý.. =-) proč ne, že jo :-D
Odpovědět
tam asi je spíš S, co .. jako scvrklé.. teď když to tak pozoruju.. omluvte prosím mateřskou demenci a nepohoršujte se. Díky :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Urcite maji sve kouzlo i scvrkle :-D Nekam je naaranzuj tak, jak chces, aby pak drzely tvar, nejlepe asi trsem dolu, at se vytvaruji i listy.
Odpovědět
Profilova fotka
Zajimave krabicky http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2...
Odpovědět
Profilova fotka
Hm, Habana :-) a ten fotoalbum, od tohoto inzerenta, se slováckým motivem je taky celkem vzácný, ale to spíš pro milovníky Joži Úprky. Viděli jste na MMB tento opravený stůl, to je až k neuvěření :-o před - http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.... po - http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.... Taky sháním takový stůl se šuplíčkem, nejlépe za odvoz či za pakatel - Zn. Nabídněte :-p Moje "vyvdaná" babička má takové dva, ale oba používá ve svých dvou kuchyňkách a bojím se jen naznačit, že se mi něco líbí, protože hned rozdává - bojí se že to všechno vyhodí, až tu nebude ;-( A my jí odpomohlii už od celkem dosti věcí :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ja taky jenom u tchyne pipla, ze ma par hezkych kousku a uz je mam vypaskovane dole v pokoji k odvozu :-N Aktualne shanim to male zrcadko se suplickem pro Anezku, toz kdyby jste nekde potkaly.. Posledni dobou to uz ani nevidim na aukru :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?