Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
jofi, už mám objednané aj doplňky k plavcům.. x-)
Odpovědět
Diky, mrknu se tam :-) My měli jednou povlečení Ikea a bylo tak hrozný, že v Ikea ložní prádlo obcházím obloukem, ale asi dělám chybu :-D
Odpovědět
efis, já kupuju naprosto úchvatné prostěradla v Lidlu, když je akce ;-)
Odpovědět
Jof, nekecej! :-D Tak tos mě dostala ;-) Tak ja uz fakt musim, pekny vikend! Ted uz doopravdy :-D
Odpovědět
efi, ačkoli sconto jinak nee, já jsem tam koupila hezký bílý prostěradla. jsou na gumu, ale jsou něco mezi froté a plátnem, spíš jakoby to plátno. jsou bavlněný.
Odpovědět
no v tom lidlu se prodávaj docela kvalitní povlečení a bývaj k tomu i ty prostěradla, něco asi jako to plátno. No a jsou bájo, takže jak je tam akce, valim pro ně ;-) :-p
Odpovědět
tak jsem tu-nakoneccz praglu...potah na kreslo ve vyprodeji samo nemeli :-( ...no ale jinak mam 2 pekny povlaky na polstare a docela pekny jakoby starodavny talire, kremovy s modrym dekorem ks po 39,-- :-p, tak mam 4 vetsi a 4 dezertaky, a nejaky kravinky..a do budouca v merku sedacku, zacali delat ektorp v sedy, docela mi sedla a libi se mi ;-)
Odpovědět
to je škoda.. hoď mi do IP jaky by ten potah mel presne byt, podivam se u nas ;-) jojo, tak to vim, ktery talire asi myslis.. ARV se jmenujou.. ja si chtela koupit celou sadu ale pak se mi hluboky zdaly malo hluboky a plytky nejaky moc plytky :-D ale asi stejne neodolam, takže pak poreferuj ;-)
Odpovědět
moc diky jof, mas ho v IP, v praglu vubec nemeli nic moc zadny slevy...ty talire, mam jen maly dezertaky a pak vetsi a popravde receno nevim jestli jsou hluboky nebo normalni :-D :-D :-D mam dojem ze asi jsou malinko hlubsi,ale na polivku-nevim ,nevim..ja je budu pouzivat bud na neco, jako servirovaci nebo normalni melky, ale za tu cenu...neber je ;-)
Odpovědět
no já je asi stejně pořídím, jak se znám :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Momentalne mame cele modre talire a jsem jich tak prejedena, ze priste uz jedine bile :-D Mam v merku uplne ty same ikeacke, jenom bez obrazku ;-) Koc, to me mrzi, ze jsem sem tu slevu nenapsala, ja na to koukala jakou dobu, rikala jsem si, ze mit takove kreslo, tak do nej urcite jdu. Nenapadlo me, ze ho tu nekdo ma a nevi o te akci... Nevite, maji v ikea samostatne povleceni na polstare, takove ty jejich tvarovane pod hlavu?
Odpovědět
za tu cenu, to i kdyby meli bejt na okrasu v kredenci :-D
Odpovědět
Článek se načítá
když už jsme v kuchyni.. v čem máte takový ty věci jako je mouka, strouhanka a tak? mám takové ty hranaté ikeácké s velkým šedým víkem ale chtěla bych něco stylovějšího. Ty skleněné s patentkou mi příjdou, že se pracně otvíraj a těm co maj u víčka gumu nevěřím :-N
Odpovědět
taky to mam v ikeackych s sedym vikem :-N
Odpovědět
:-D a kde máš napsaný, co je vevnitř? samolepka? fixa? povídej, přeháněj, vyfoť :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Za tu cenu jsou porad moc modry :-N Mam to v ikeackych se sedivym vikem :-D (ale kulate, ne hranate) Popsane je mam zespodu :-D Ted bych se na to s chuti vykaslala a nechala vsechno proste v originalnim obalu :) S litajicima ani lezoucima breberama problemy nemame, tak co. Presypani je hrozne neprakticke, pri vareni vsechny dozy zamatlam.. pytlik proste vyhodim a je to. Koreni mam vyskladane v kosicku za sebou v orig. pytlicku a nahore s kolickem. Porad mam prehled o tom, co v kterem koreni je za prisady, do kdy ma trvanlivost a spinavy pytlik proste pri spotrebovani vyhodim :)
Odpovědět
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... tuhle mám a mám to napsaný na víčku
Odpovědět
Profilova fotka
Ja tyhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... Hezke jsou ty porcelanove s drevenym vickem.
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám tyhle .. http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... a musím ocenit praktičnost .. zrovna se chystám vyrábět cedulky.. i když je nepotřebuju, vyznám se i tak.. Také se mi líbí ty s tím dřevěným víčkem.. teď jsem kupovcala v ASKO takové krásné sety na stůl.. zítra vyfotím. Teď už by to nevyniklo.. mají tam k tomu ještě servírovací mísy, kořenky a tak.. takže zase dokoupím. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Také jsou bílé - porcelánové se dřevem.. krásné .. Jinak na půdě u našich - poklady. Tak mám radoooost ! :) A nábytek bude tedy bílý :) Zrovna dneska jsme očumovali v Baumaxu (když jsem byla pro tavnou pistoli a panty na truhličku) podlahy.. a hele.. tam měli nádhernou.. jakoby plovoučku .. což nechci, ale líbil se mi ten dekor.. Dřevěná podlaha, natřená na bílo a ošoupaná .. ježiš, to bylo krásné.. x-)
Odpovědět
no to jste mi pomohly :D já bych brala nějaké porcelánové bílé nebo krémové, ale ve všech eshopech s vintage je mají jen s nápisem a od 200,- za kus :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jofi, hele, já se Ti mrknu do toho ASKA.. myslím, že tam měli i velké .. ;-)
Odpovědět
já byla včera v Asku, Kiku, Scontu.. a nikde nic.. :( byla jsem tam kvůli tomu tácu do postele ( který nikde nemaj, že ]-( ) no a ani dozy nic moc.. jen v Asko byly hezké antik obrazy, které ( ač je to Asko, nebyly moc kýčovité ! ) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jofi.. tak tos musela vidět i ty věci, o kterých mluvím.. tedy jestli je tam u vás mají =-)
Odpovědět
no nevím, které konkrétně myslíš no a na asko stránkách je prd :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jofi.. zítra vyfotím ;-) Jinak Ty děláš v Ikea? Já jen, že bych potřebovala katalog.. tištěnej, novej.. zítra jedu do Phy a právě tam.. a vím, že je až od 4. září.. Takže ho tam mít zítra ještě náááhodou nebudou? Já se tam pak nedostanu zase nějakej čas :-(
Odpovědět
http://www.anekt.cz/detaily.php?id=7030 asi půjdu do růžového, co vy? :-) v Ikea nedělám :-D :-D mám to jen 10 minut od baráku :-D :-D :-D ale je tam běžně dostupný a pokud by jsi nesehnala, mám myslím jeden navíc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jofiel.. pardon.. to se omlouvám.. takže mají tištěný už na prodejně? Nový?
Odpovědět
to neva, já bych tam ráda dělala :-D určitě je tam maj ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hm, z tech barev je ta ruzova tak nejlepsi :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?