Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
parada jofi, ses si jista ze ses brne? vypada to jak kytice z venkova :-D
Odpovědět
na jednu stranu od baráku je Ikea 10 minut autem, na druhou stranu Stránská skála 10 minut pěšky :-D .. jen les tu chybí :-(
Odpovědět
tak tomu rikam stigro :-)
Odpovědět
nojo, ale není to naše a je to malinkatý starý barák se sousedy ,,k nezaplacení" ]-(
Odpovědět
taky mame na sousedy ,,stesti,,ted uz je to lepsi...ale cca pred dvema lety,kdy uz jsem mela malem pred vchodem do bytu 2 stary sporaky, pracku a velkej mrazak, se mi chtelo brecet...nakonec jsem vstoupila dobrovolne i do vedeni spolecenstvi vlastniku, aby byla kapku zmena k lespimu, uz jsem na ten bordel nemela nervy ;-) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
já potřebuju vědět kde je to vyrobené, karlovarský porcelán thun, to asi není, porcelánka dubí?? já nevím kdo má takovou značku.
Odpovědět
http://translate.google.com/translate...
Odpovědět
Profilova fotka
mi to nende votevřít
Odpovědět
tak nevim.. nic podrobneho jsem nevypatrala.. :-| hodim do alba jednu bydleňo-svatební :-D
Odpovědět
jofi, ta sedi... :-D :-D :-D
Odpovědět
nojo, slibila jsem to na jine diskuzi, tak jsem se musela pred IKEA vyfotit i ve svatebni den :-D
Odpovědět
jinak jsem se prave vratila z rabovani ve vecech po babicce ve sklepe...a jsem nadsena: ubrusy bile, pak takovy ubrousky cca 35x35 s monogramem vse bile pouze dekor jiny/kvitka, listky,pruhy atd/2 bile polstare,vse asi damasek nebo neco takoveho bile uterky s cervenym prouzkem s monogramem,uzo zuzo litinova forma na babovku, livanecnik, nejake stare pekace,stara smaltovana bila zadelavaci misa a porculanova misa s ruzickama a krasna vyrezavana truhlicka.Pak stary vyrezavany ram na obraz,do ktereho potrebuju poradit co mam dat, jestli nejakou reprodukci, nebo nevim, chtelo by to nejaky napad docela bych rada aby mi to ladilo s obrazem, ktery mam teda na pamatku po babicce, takova kresba asi pastelem ci nejakou tuzkou pani ve strarem ramu x-) x-) x-)
Odpovědět
Článek se načítá
kurnik ty mně štveš ! :)))) tak hoď fotos, at vime, co máme závidět :-D ( tise zavidim misu s ruzickama a ubrusy x-) )
Odpovědět
je takova mirne otloukla...a uz jsem videla i hezci ale, jinak jsem ji tam samo nemohla nechat chuderu:-D .prave to vsechno peru a meju. fota hodim,az to vsechno dam do kupy ;-)
Odpovědět
ty tam snad vymýváš stoletý prach? já tu čekám, napnutá jak špagát ! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zdar zeny. Dnesek se nesl v duchu rodinne pohody. Jeli jsme do Liberce na vylet. Nejdriv zastavka u kamarada ("kmotra"), pak hrisne drahy obed v luxusni restauraci (to bylo zradlo!) a prvni spolecna navsteva ZOO :) Jeste je na to mala, ale myslim, ze si to i tak uzila. Ke konci uz zivala unavou. Nejlepsi atrakce obihani volne stojiciho stromu :-D Zitra nach Prag a samo ikea aspon na jidlo :) Jo a snad sezenu novy katalog, i kdyz tomu nedavam velkou nadeji.
Odpovědět
nebudeš se stavovat do Ma Maison? Pry tam maj slevy :-N
Odpovědět
dnes jdu po tydnu spat driv nez ve tri rano, tak tedy dobrou noc a nezapomente kouknout na uzivatele Chaluparstvi na aukru, porad tam ma par dobrej veci za dobry kup ted ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky.. pár fotek (slibovaných) v albu .. i truhlička : ))) x-) Jinak v IKEA v Praze katalog neměli, ačkoli jsem všude somrovala :-( No, koupila jsem si alespoń formu na dort a polštáře - výplň. Jeden už má naše Majla v pelechu i s novými povlaky - ušitými. Zbytek soboty jsem strávila "truhličkou" a šitím. V neděli u babiček .. :-)
Odpovědět
Cau kocky. Jof: fotka Ikea super :-D Karkul: diky za tip, ja mela vyhlidnuty plateny na gumu ve Scan Quiltu, ty mi prisly super, ale prestali je vyrabet 8-( Jinak ja mam mouku a spol v necem co vam musim vyfotit :-D Neco mam ve sklenenych prachovnicich hnedych, neco v bilych, neco ve skle na patenty a neco v porcelanovych dozach se drevenym vickem z Finska (vypadaji jako z Ikea, ale fakt ta guma drzi :-D ). Jinak planuju jeste dokoupit v Ikea ty na patenty, ty mi prijdou nejlepsi. http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... JO a nalepky mam z Fperu od Zoo, jsou krasny. Akorat se na doze trochu ohnou a jsou dost omezeny, neni tam treba sul, ta mo dost chybi. Nebo kava ;-) http://www.fler.cz/zbozi?id=236668
Odpovědět
truhlicka parada,paradicka...sikula
Odpovědět
taky čučím na truhličku s vyvalenýma očima ! bomba! :-) x-) efis, dik :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuju .. je k nepoznání.. štve mě, že jsem nevyfotila předtím.. :-| Ještě pár drobných oprav.. semtam ještě bílí kit.. a to zdobení .. jinak hotovo x-) A co ty kořenky..? Nejsou špatné, ne..?
Odpovědět
Profilova fotka
* bílý BOOOOŽE :-x
Odpovědět
Z Fleru, pochopitelne :-D Obla: truhlicka bozi, ja tohle nechapu, jsem uplne leva. Jednou jsem se snazila nalakovat zidlicku a nasledky budu likvidovat jeste napresrok 8-( :-D Nevim o co jsem se snazila, i z dilen na zakladce jsem mela dvojku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
efi, ale tak ono nebylo tak nějak co pokazit .. jen jsem jí celou rozebrala, obrousila, natřela, obrousila to kovové.. ušila vnitřní potahy a potah na madlo, vyklepala a přidělala znovu panty, udělala nové uchytky.. no a dala dohromady.. teď už jen zakrýt ty nejhorší praskliny na víku, které tam udělala Oma, když se to pokoušela opravit.. :) x-) Odpo, až se terminátor vyspí pádím do šikovného krámečku.. a budu asi nejspíš dělat víka na zavařeniny.. ;-) A podívám se po podzimních a zimních blbin na tvorbu dekorací .. x-)
Odpovědět
Obla, prej: "jen" :-D :-D jsem jí celou rozebrala, obrousila, natřela, obrousila to kovové.. ušila vnitřní potahy a potah na madlo, vyklepala a přidělala znovu panty, udělala nové uchytky.. no a dala dohromady.. chachacha,nac ta skromnost :-N ..je krasna.
Odpovědět
Profilova fotka
Kočul .. no tak já se bála, že to bude horší.. že když jí rozeberu, nedám jí dohromady.. byla fakt dost jetá.. no a pravda, že oprava pantů zabrala nejvíce času .. 8-( Ale mááám z toho radooooost..
Odpovědět
jinak mi dneska chlapek poslal smlouvu o smlouve budouci na baracek =-) ...jsem z toho takova presla, ze by se jako melo uz zacit neco dit :-N ...ufffff :-S
Odpovědět
Profilova fotka
kočule.. tak to je dobrá zprááááva !
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?