Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Ono to vzdycky dopadne, jak to dopadnout ma :)
Odpovědět
Profilova fotka
je to na pytel :-| až se něco ukáže, tak se pochlub, ty další destíky si pak necháš zase pro sebe ;-) jen aby jsme věděly jaký typ se ti líbí. B |-| rou
Odpovědět
Profilova fotka
Hele, kam pro balici papiry? Nechci snehulaky a priblble postavicky, ani se zruinovat :-N
Odpovědět
kupuju jednobarevné normálně v papíraku nebo vytvarnych potřebách nebo knihkupectvích Dobrovský ;-)
Odpovědět
poraďte mi prosím, která nátěrová barva je vhodná na vytvoření takové té "ušpiněné" patiny. chtěla bych staré skříňky sjednotit bílou (ne čistě bílá, spíš krémovější) barvou, ale nechci je zničit něčím neosvědčeným. určitě budeme mít zkušenosti. děkuju za radu. dá se docílit nějakým nátěrem i věrohodné barvy dřeva (třeba tmavě hnědé)? ať to nevypadá tak kýčovitě...
Odpovědět
mělo tam být ...určitě budete mít zkušenosti. já zatím zkušenosti nemám skoro žádný.
Odpovědět
http://www.sreality.cz/domy-a-vily/pr... http://www.sreality.cz/domy-a-vily/pr... http://www.sreality.cz/domy-a-vily/pr... http://www.sreality.cz/domy-a-vily/pr... Aurinko, patinu uděláš tak, že ji natřeš barvou kterou chceš ( krémová např. ) a patinu uděláš tak, že po hranách apod. přejedeš naprosto suchým štětcem s tmavou barvou ( černá, šedá ) věrohodná barva - obrousit na původní dřevo a namořit třeba mořidlem z IKEA - Antik ;-)
Odpovědět
o víkendu zkusím na nějakým špalku tu patinu, to jsem zvědavá, co z toho vyleze. vůbec to nevypadá jednoduše =). ale všechno chce cvik. děkuju. do ikey zajedu co nejdřív.
Odpovědět
Profilova fotka
Jof, to prvni je s tou mini zahradkou? Je naprosto famozni :-o
Odpovědět
to prvni ma velikanskej pozemek pres 4300m2....Ale je fakt stavebne zajimavej. Jof a urcite neotravujes, proc? Ja se rada podivam na domky vzdycky... :-)
Odpovědět
jofi, mam dotaz :-D co stedroveceri vegetariani??? tuhle me to vrtalo hlavou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jofi, já jsem myslela, že hledáš domek v Brně? Nebo se ti zachtělo v Nosislavi vinařit? :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ajo, pardon, ja jenom koukala na obrazky a pocet mistnosti :-x Uz ani na to vykojeni se nemuzu vymlouvat...
Odpovědět
tady není ten domek s malou zahradkou, ten uz na netu není, je prodanej, ze :-| jinak hledám v Brně a okolí,.. 20 minut do Brna cca Kocule, vegetariáni mají na stědry vecer paradni smažáček :))) ale ted, kdyz nemůzu syry, tak budu muset vymyslet neco jineho.. nebo se nacpu syrem a umru maximalne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Cibuli v trojobalu :-D
Odpovědět
nesmím ani smažený :-p
Odpovědět
tykrááso.. Tilda perníčky http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
proč nesmíš sýry a smažený?
Odpovědět
jaterní dieta plus alergie na cokoli z kravského mléka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-| ach jo...no to teda nezávidim, tak se drž! To už ti moc věcí k jídlu nezbývá....co?
Odpovědět
jof a co teda vymyslis? To je celkem fakt tezky a brsalat si das? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pani, tady uz se pece.. o vikendu mame navstevu, ze bych je poverila hlidanim? :)) Stehovat se budeme nejdriv pristi vikend..
Odpovědět
uz mas sbaleny rance :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Furt to odkladam :-N Ale nejake tmave kouty domacnosti jsme uz probraly a neco bordelu vyhazely.. ale spis se bordel kupi - krabice a pytle na baleni :-N Hlavne cekam, az bude zadost aspon na katastru...
Odpovědět
Profilova fotka
ene...to je věčné čekání. Vzpomínám letos na jaře když jsem toto všechno podstupovala kvůli chalupě! :-D ... no tak ať to na katastru nezdržujou a vy už můžete zabydlovat! ;-)
Odpovědět
my jsme cekali celkem dlouho...
Odpovědět
Profilova fotka
Posledni byt jim prepisovali do druheho dne, tak uvidime, jak se pochlapi :)
Odpovědět
Profilova fotka
Maji, ty cinkrlata jsou ty plastovy?
Odpovědět
Profilova fotka
úpřímně...nevím, cinkají jak sklo, vypadají jak sklo, ale je to nějaký lehký, mám tu jeden skleněný krystal a ten je těžší. Asi něco mezi :-D Ale rozhodně vypadají líp než na fotu...jako vše co fotím :-N Sklo to asi fakt nebude...vzhledem k ceně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A copak si jeste kupovala?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?