Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Majo, rekla bych ze naopak - prisernejsi nez na fotkach =-)
Odpovědět
Profilova fotka
No tak realita byla oproti fotkám opravdu trochu jiná .. ale to bylo pár detailů. Na tom by ani tak nezáleželo. Bohužel neuvedly, že to není vedeno jako dům - nemovitost, ale jako rekreační objekt / chalupa. |-| Takže tím to pro nás haslo. http://www.sreality.cz/domy-a-vily/pr...
Odpovědět
Profilova fotka
*neuvedli
Odpovědět
Profilova fotka
Kde jste kdo..? Dost už skomírání, ne..? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
možná se zeptám blbě, proč to vadí, že je to tak vedeno? Na funkci to nemá vliv, ne? Hele a to jste tam normálně zazvonili a oni se s váma bavili? =-) Právě jsem se stavila pro balík na poště a doma jsem padla na prdel x-) ...doslova, jestli mě to stálo hodně času...tak Jofinku hodně peněz!!!!! Děkuji, ale to jsem si ani nezasoužila.
Odpovědět
Profilova fotka
Maji, hlavně kvůli hypo ... dají jen 40-70% z celkové částky. Jo, zazvonili .. čekali a otevřelo se.. obyvatelkou je postarší paní .. strašně milá.. Dům prodává kvůli nějakým finančním potížím v rodině.. už tam dokonce měla pár věcí pobaleno.. takže na prodej i spěchají. No .. prostě realita byla trochu jiná, než jsme očekávali .. i celkově. Opravdu hodně vysoké a strmé schody. Vytápění krbem super .. ale teplo tam teda nebylo .. hodně špatně dispozičně řešená koupelna.. Opravdu škoda, ale nebyla to tak nějak naše představa.. i když cena 1,3 byla docela fajn. A celkově místo, kde se domeček nacházel.. to nebylo to pravé :(
Odpovědět
Profilova fotka
A jo s tou hypo mě to nenapadlo, ale neboj, ono se zase něco objeví ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Maji,jasně.. v poho.. fakt to nebylo tak, jak jsme očekávali .. ale škoda.. vypadalo to slibně.
Odpovědět
Profilova fotka
Mam pocit, ze se ani nestihnu psychicky pripravit na to, ze uz tu budou Vanoce. Dny primo leti a na byt jsme samo jeste ani nesahli..
Odpovědět
Profilova fotka
Tady chcip pes.. ozije to jeste nekdy?
Odpovědět
ja myslim ze jooo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Doufam, doufam.. Majo, my furt nemame zapojenou tiskarnu a tu fotku jsem si prve nevytiskla :-( Ale jeste se to stihnout da..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jani, tak jaké jsou představy.. dostává finální podoba už nějaký směr? Rozhodnuto o podlaze, dveřích, obkladech v koupelně, kuchyni..? :-) Povídej :)
Odpovědět
Jani nerekne :-D uvidime az v realu, co? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No radsi jo, pac to furt menim :-D Vy byste pak rekly, ze vam vesim buliky, vykladam o necem jinem, tak to radeji necham tak :-D Zitra tam pujdu a udelam fotky, at se taky pokochate :-N :-N
Odpovědět
ja miluju trakivy ty fotky pred a po.... x-)
Odpovědět
ne trakivy :-D ale takovy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No ja doufam, ze bude co... Dneska jsem byla na celodenni :-N konzultaci u kamaradky architektky/projektantky - sama nevim, ale fantasticky ji to pali, takze mam super navrh.. ovsem se obavam, ze manza uz tak nadseny nebude a neprojde to :-(
Odpovědět
a byla to konzultace spis co se tyce dispozic nebo primo zarizovani?
Odpovědět
Profilova fotka
Vlastne oboji.. Porad ale nevim podlahu do koupelny, se mi nejak nechce jit do dlazby, je moc studena :(
Odpovědět
a co novilon?ten se da i do koupelny..ptala jsem se na to
Odpovědět
Profilova fotka
Na rovinu bych radeji i neco levnejsiho...
Odpovědět
Profilova fotka
tak bych se k vám přidala, ale neumím poradit co jiného do koupelny než dlažbu...hele jedině nejlevnější dlažbu+podlahové topení :-D ale to nevím, už vůbec jak se pohybují ceny. Nevíte náhodou jestli existuje bílé mořidlo? Nebo prostě něco v bílém nádechu aby šlo vidět dřevo?
Odpovědět
jojo maji, z ikea, jsou videt ty leta pak.... Tak do koupelny to bude stejne jen kousek ne? Neboi teda nejaky lino jestli by slo? =-) Nebo plovoucka do koupelen???
Odpovědět
Sorac ze vam sem vstupujem chodim k vam obcas voyerovat napady :-D aj ked ja som viac priaznivcom klasickeho vidieka ale u nas tato tema stoji, maja skus pozriet sem www.icla.sk/medium.php?id=23 myslim ze su aj u vas v cechach ;-) pekny den
Odpovědět
Profilova fotka
Majo, to je bila lazura nebo bily pruhledny lak se taky dela, vcera jsem s nim akorat videla stare tramy natrene, nadhera x-) Novilon by se podle me dal sehnat zbytkovka, jenom nevim jak s pokladkou, aby nebyla drazsi nez na cely obyvak :-N Plovoucka do koupelen mas od litru vys..
Odpovědět
Profilova fotka
En, pokud to není nějaký fakt atyp .. tak pokládku zvládnete sami. Tedy v koupelně určo. My takhle pokládali v ložnici. Navíc mám dojem, že když si vezmeš pokladače od těch, kde kupuješ lino (mluvím o prodejci Novilonu).. platíš DPH jen 5% a nikoli 19% .. Tady nám to takhle řekli.. Ten kus byste položili sami .. a olištovat to zvládnete určitě sami.. i celý byt. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
To vim, ze zvladneme, ale po zkusenostech bychom preci jenom radeji odborniky, aby to po case nedelalo boule. S tim dph je to dobra pripominka.
Odpovědět
Profilova fotka
Jasně, v poho.. já jen, že pokud je ta koupelna malá a PVC kvalitní.. pod tím ta izolační ptákovina.. a precizně zalištováno, nemělo by se to hnout .. ;-) No nám to tak řekli .. tak nevím, .. třeba to je jen specifikum této prodejny. Nevím.. =-) Zeptej se.. jak je to s DPH, při koupě PVC u nich v případě, že si vezmete i pokladače.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, je to tak, rikali mi to i u parket :) Stejne je to i kdyz stavis dum. Jenom jsem si to nespojila.. To bude rambajs.. jeste ze jsou pod nami jenom nejaci podnajemnici :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?