Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo takove ty dvere ala zaluzie? :) Ty by mohly byt zajimave napatinovane nebo je nejdriv ztmavit tmavym moridlem a pak na ne vzit bilou lazuru, aby to drevo zustalo videt. Kazdopadne se v tom bude drzet prach. Ikea dela nejvic vysku asi 236 - dvere asi jeste minus vysku soklu, a sirku 50 cm. Ty tvarovane dvere stoji ale desny ranec, za tri dily by si dala asi 6 tisic :-S Taky jsem nakonec ustoupila na bile hladke nejlevnejsi a musim rict, ze jsem z nich stale nadsena, dost taky diky uchytkam. To se ti proste nikdy neomrzi. Korpus z masivu, kdyz chces natirat, se ti pekne prodrazi. Ted jsem lakovala police do skrine, chce to vzdycky min. 2 natery, pokazde prebrousit a schne to vzdycky 24 hodin. To teda nic pro me, zase na dlouho mam vybrano a to to byly jenom tri policky. Pokud uz bych sla do masivu, tak bych chtela zachovat jeho kresbu, pod nanosem bile barvy je to zavrene ve skrini uplne zbytecny vydaj..
Odpovědět
Profilova fotka
@ene Máš pravdu, ale jak vidím bok špajzové skříně v kuchyni, tak to se mi fakt vůbec nelíbí a nechtěla bych tady další takovou lamino stěnu. No ale třeba se ještě kvůli ceně rozhodnu jinak... Původně jsem chtěla objednat ty foliované profilované dvířka, jak máme v kuchyni, ale jedno křídlo dveří vychází na 2800 :-p a já bych je potřebovala 3 + 3 nahoru, to jsem chtěla ty mřížkované, takže pešek. S tím prachem máš taky pravdu, o tom už jsem taky uvažovala...no je to boj, ale klasickou vestavěnou skříň tady fakt postavit nemůžu...já tady mám nábytku na renovace, ani mi nemluv, měla jsem to v plánu dělat celé léto, ale nakonec jsem musela být furt v práci a teď jsem v pytli, nemám dílnu a opalovat a brousit se doma fakt nedá.
Odpovědět
Profilova fotka
Takové dveře se mi líbily v Ikee. jen nevím, zda se dají koupit dveře samostatně.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, daji se koupit samostatne, to jsou prave ty nejdrazsi |-| Vyjdou te skoro nastejno jako ty foliovane. Lamino stena neni zadna krasa, o tom zadna. Pokud je to mozne, sla bych hlavne z venku do masivu, uvnitr uz je to ale jedno. Ale kdyz uz masiv i uvnitr, tak takovy, aby bylo videt drevo. Pokud by si chtela za kazdou cenu natirat, tak bych vevnitr pouzila osb desky - levne drevo, snadno se s nim pracuje, zvladne kazdy kutil. Tim by se ti podarilo i sklepat celkove naklady na skrin a mohla bys jit do drazsich dveri.
Odpovědět
Profilova fotka
@ene OSB jsou naše kamarádky, známe se moc dobře, máme je pod všema ploučkama :-) Dovnitř bych dala klidně bílé lamino... Dnes jsem okukovala ty masiv dveře, jsou fakt dost drahé, ale mají více druhů, i takové, do kterých se nepráší :-) Kdybychom tady neměli uprostřed té zdi opěrný sloupek, šoupla bych tam nějakou pěknou hotovou skříň a byl by klid, ale s tímhle je to oříšek ]-( Ty ikeácké jsou krásné, ale taky drahé a max š.50 :-( Potřebuji 3x60. No ale díky moc za rady. Ještě to bude trvat, než všechno propočteme a rozhodneme se. Máš krásně udělaný byt x-) Některé věcičky máme taky, tak aspoň mě inspiruješ ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jani, Máš to doma čuprovní .. záchod je vopravdu světovej :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dik :) Hele, mate nekdo zkusenosti s nejakym odstranovacem nateru?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky...hlásím se zas po nějaké době... Byli jsme ted 14 dní na chalupě.....výměna trámů ukončana...takže se finišuje s omítkama atd. a čekáme na okna..... Jí jsem si zas mákla na jedné komůrce...původně neobyvatelné....nyní z ní bude pokojík...tak až bude hotovo dám fotky..... A co vy? jak budujete?
Odpovědět
Profilova fotka
ene...já vyzkoušela asi tři a vždy byla zklamaná.... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
A cim jsi to nakonec udolala? Potrebuju udelat spajsku.. Co voda, vyhla se vam? Preci jenom to mate dost v doliku.. My uz tak nejak dokoncujeme, i kdyz porad je co delat. Ted jsme objednavali postel, tak cekame, do konce zari by mela dorazit. S obyvakem porad valcim, nemuzu s nim hnout, aby nejak vypadal k svetu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste odkaz na asi novy shop http://www.figgarden.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
ene...no zrovna jsme přijeli v tu neděli, co pak byla ta bouřka...takže dva dny jsme byli odtrženi a bez elektriky a vody....no ve třech týdnech si Jáchym zažil dobrodrůžo. \a domu jsme nemohli, protože louka a most pod vodou! :-N |Dokonce tam byla televize :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak mliko si mela sebou, tak pohoda, ne? :-D Mate latkovy nebo jednorazovy plenky? Zrovna dneska jsem uznala, ze bych mela zacit prat 8-( Ale hlavne ze to mate bez ujmy na domecku, to by byla v tehle fazi uz prehnana jobovka po tom vsem. Na ty fotky je radost koukat x-)
Odpovědět
Profilova fotka
no já látkuju,,,jasná páka! ;-) Jo mlíko jsem měla sebou...ale řeknu ti, kdybych nemohla kojit a musela nutrilonem...tak teda ty dva dny nevim :-S
Odpovědět
Profilova fotka
dobrej typ na ten nový shop. Koukám tam zrovna na hračky a shodou náhod jsem si zrovna dneska zamluvila jednoho "hajánka"... to je něco co nikdy nesvedu :-| Jinak trochu renovuju dětský pokojík, ale to asi vše. Ene krásně jste si to doma udělali... radost pohledět. Šáru, těším se na nové fotky!
Odpovědět
Profilova fotka
To jo, predstavit si to neumim. Ja se vzteknu!!! Sundala jsem ze skrine pytel s plinama - radoby vakuovy, jenze nejak netesni, tak je vyfoukly, to by ani tak nevadilo, ale uvnitr se prohaneji moli!!
Odpovědět
Profilova fotka
ene ]-( a co napáchaly něco hrozného, nebo se to dá?
Odpovědět
Profilova fotka
Nemam odvahu to otevrit.. za chvili jdu do poradny a pak jedeme do Prahy, necham to radeji az na zitra.. Ale jde videt, ze jedny vlnaky maji sezrany lem kolem nohy. Pry jdou hlavne po vlne - a ja tam mam minimalne sestery vlnaky za x tisic ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
no jasný, že jdou po vlně :-| neboj...to bude v poho! ;-) pár direk nevadí....Dobře pořiď v poradně!
Odpovědět
Profilova fotka
Dira skrz dlouha 6 cm presne uprostred taky ne? :-N Hodila jsem fotky na kone.. bych se vztekla..
Odpovědět
Profilova fotka
Moc pěkný stolek :-) http://aukro.cz/item1218600172_starsi...
Odpovědět
Profilova fotka
Něco málo jsem dala do alba ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-E... Povleceni a neco malo nabytku..
Odpovědět
Ahojte dievcata prepacte, ze vam sem skacem do diskusie, ale viem, ze viacere z vas bavi renovovat stary nabytok, chcem sa spytat ako odstranujete pach "stariny" , ktory obcas stare skrine komody maju. Chystam sa na nieco take ale neviem ako ostranit ten pach vo vnutri skrine.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobra otazka :-D :-D (zrovna tu s tim valcim uz treti tyden :))) Nejlip se mi zatim osvedcilo kafe - nasypane na talirky to nejlevnejsi za 8 korun, behem chvile uz znacna pachova uleva. Jeste to teda neni uplne vono, ale uz se s tim da aspon zit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj .. když jsem dělala Ondráškovu skříň, tak ta smrděla jako prase.. a ne a ne se jí zbavit. Zkusila jsem octovou vodu, kávu .. a nic. Tak jsem dvakrát důrazně vysavila a pak dala do rozprašovače trochu aviváže (lenor) a vody.. a dvakrát vystříkala. Nechala jsem vyvětrat .. aje po smradu ..a skříň mi ještě teď, pomalu po půl roce krásně voní x-)
Odpovědět
takze aj vy s tym len bojujete a skusate dufala som, ze odbornicky maju nejake grifi no tak idem skusat dalej vdaka za typy ;-)
Odpovědět
ak by to niekoho este zaujimalo na mmb som dostala typ poriadne vyutierat starou dobrou diavou :-) :-) mozno to pomoze ;-)
Odpovědět
Cau holky, prosim o radu tykajici se detskejch kuchynek. Netusite, kde tady na MS muzu najit inspiraci na vintage kuchynku? A nedela to tady nekdo? Diky moc
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jsem pro svoji dceru delala http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/e...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?