Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
no jasne ze muzes, tvoje album vazne zeru fakt super ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to jsem ráda, zatím jen debordelizuju a debordelizuju, strýčkové z chalupy udělali na nějakou dobu ubytovnu pro vietnamské dělnice a dělníky, tak byla dlouhá doba jen úklidová, ale snad už brzy se dostanu do fáze zkrášlovací
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Kompleto, právě včera jsem slintala nad tvým fotobolgem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petulka77: detaily zabraly? on celkový pohled je hrozný, tak alespoň detaily :o)
Odpovědět
Profilova fotka
Kompleto, více fotek z interiéru by nebylo? ;-) Žůžový fakt :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kompleto, krásně fotíš a ta příroda kolem domu, umíš ji nádherně zachytit, normálně okolo pole nebo louky člověk projde a ani mu nedojde, kolik se tam skrývá krásy x-) Ale taky něco z interiéru by mně zajímalo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to já se hecnu a něco nafotím, ale ona je většina spíš odstrašující 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Kompleto, já jsem původní hrůzostrašný stav skoro vůbec nefotila a teď mě to štve, že nemám fota "předtím" a "potom" :-( Sama bych se teď ráda pokochala tím rozdílem...
Odpovědět
Profilova fotka
tak něco málo jsem přidala a snad časem i něco nafotím
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj....jojo...to porovnání předtím a potom je super! Až budeme mít hotovo (teda hotovo - spíš až bude stav uspokojující :-D ), tak chci udělat albu s fotkama před a po..... x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já se na to právě taky chystám, akorát ty největší hrůzy nemám :-S I když možná ostatním bude asi i to co uvidí připadat jako katastrofa :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Sem už nikdo nechodí? :-( Na mě konečně přišla tvořivá nálada, tak jsem se chtěla poradit a není s kým ;-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
asi nějak není čas a nálada :o(
Odpovědět
Profilova fotka
Mno, asi vseho trochu. My se pustili do podlah v pokojikach, loznici jsem ve stredu dodelala, herna se musi jeste dobrousit po krajich, kazdopadne se pristi vikend stehujeme do loznice, budeme zase zit jako lidi! x-) :-D Matrace na zemi to tedy jisti, ale hlavne kdyz budu mit skrine :-N Sylvi, rad se, nacuhujicich je urcite stale dost :)
Odpovědět
Profilova fotka
Taaak Vás zahrnu dotazy :-D Už jste některá renovovala staré plechovky? Zůstaly nám tu úplné skvosty, ale bohužel je nechali hodně zreznout a oprýskat. Nemáte někdo zkušenost? Napadlo mě natřít aspoň nějakým bezbarvým antikorozním nátěrem. Potom bych potřebovala poradit s oknama, ale to musím nejdřív nějak nafotit... A abych jen nesosala info, tak tímhle jsem se bavila celý pátek :)
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám pocit, že plechovky renovovala Eliška (Obla), nepletu-li se, když tak jí písni... Jinak prímový obrázky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Primovy obrazky a krasny ramy :-) Ty jsou odkud? A z tajneho zdroje se ptam, co planujes s tim slabikarem? :)) Plechovky bohuzel nevim, ja je vzdala...
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuju :) Rámy jsou z Ikea :-N Natřela jsem je čtyřmi vrstvami bílé matné barvy... Se slabikářem plánuju něco podobnýho a ráda bych to pak dala do dětského pokoje, pokud se nějakého někdy dočkám. Momentálně řešíme refinancování úvěru od lišky a nějak se to protahuje :-/
Odpovědět
Profilova fotka
Renovace plechovek mě teď taky čeká, manžel má papíry na restaurování, jak dorazí domů vytáhnu z něho jak na starý plechovky. Už mi to teda říkal, ale bylo to nějaké složité, tak jsem to zas zapomněla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jee, Silvi díky, budu netrpělivě čekat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Sylviik, nemáš fotku těch plechovek? Jinak teda ošetření orzlých plechovek má tři fáze-změkčení rzi benzínem nebo petroleje; natření odrezovačem a pak zakonzervování včelím voskem. Kdyby ten plech byl už móc tenký tak jen zakonzervovat. Já jsem teď dala dohromady prastarou dětskou vaničku z pocínovaného plechu a nějak nevím, k čemu ji použiju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nestíhám, nestačím, ještě jsem nic nevyfotila..snad o víkendu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Aktualni MB ma dobre vychytavky - prijde mi tam mene "nakupovani", vice napaditosti. I celkem takove to za malo penez hodne muziky. A vsechno volne k pouziti na chalupe :)
Odpovědět
Profilova fotka
Květina pro Vás dámy.. koukám, že to tu odumřelo .. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Eli, dle blogu cvakáš jak divá ;-) Klidně to tu zaval!!!!! Též posílám jednu květinkovou do toho šíleného horka. Asi si vlezu do Kajčiného bazénku.....a budu tam ležet jako vyvrženej vorvaň :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Maji, cvakala jsem dnes ráno, zkušebně.. ještě s tím vůbec neumím .. ani to pořádně držet a čumět do toho : )) :-D I my razíme do bazénku .. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tady neni kam do bazenku, buuuu! ;-( Rodice ho nechteji napoustet, ze se ted ma zase ochlazovat, a ani jinam neni kam vyrazit :-|
Odpovědět
@apricots Zdravím, zaujal mi tvůj přispěvek. Jsem stejného názoru, taky jsem ve vrhla do shánění info o zařizování ve venkovském a chalupářském stylu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky...tak u nás konečně začala velkolepá rekonstrukce....omítky jsou dole a trámy sežraný mnohem víc, než jsme čekali. Jsem z toho zoufalá, nevim, jak to dopadne....a jestli na to vůbec budem mít :-| :-( Každopádně jsem ráda, že se chaloupka "léčí"..... Jo a do porodu tak tři týdny :-D takže bezva fofr! pa
Odpovědět
Profilova fotka
@saruna No teda, toto uteklo, tak jak to dopadlo se jménem? S chaloupkou moc držím palce, ať to ustojíte, vy finančně a ona staticky ;-) A už se těším na nové fotečky - na mimi a pohádkovou chaloupku x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?