Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Ene, dik. Nejsem si jista, jestli jsem neceho takovyho schopna, ale inspirativni je to kazdopadne. To se pak dceri dela kafiiicko ;-)
Odpovědět
Také mám rovnou ležení. Stejně nikdy nesedím ....... a na odpočinek už mám vymyšlenou úpravu jednoho křesla. Já si v obchodech nábytek vůbec nevybrala a to, co se mi líbí, to je pro mě nezaplatitelné. Takže poctivě imrovizuji. Nelíbí se mi bydlet v krabici a k retru mám taky odmítavý postoj. Moc dobře jsem si vědoma, že naše představy mohou pak vyznít úplně jinak. Takže mám svůj styl.... ,,myšmaš ,, a skládám a natírám a bourám a zedničím a šetřím korunky. Co nejde, to dám z nového, co jde, to dodám ze starého. Holky, jak jsem tak ráda, že nejsem sama ....... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Koukam, jak to delame, ze tu mame same kluky - ze by to mela priroda tak zarizene, aby nam mel pak kdo pomahat vozit tezka kolecka pri zobytnovani tech nasich polozricenin? :))) Jestli dobre pocitam, nas Tonik uz je paty v rade mistnich mrnousku :)
Odpovědět
Predne gratulace @ene k Tonickovi, si nejsem jista, jestli jsem ti gratulovala na konovi, kdyz jsem prekvapene videla cerstve fotky cerstveho mimca x-) Mas muj obdiv, ze jsi to tak dobre zvladla a doufam, ze je Tonicek (super jmeno) v poradku. @simonecka91 @obla @mony2 Jak jsem tu spamovala s tou klickou na kaktus, tak uz ji konecneee mam :-) Od minuleho tydne a kaktus uz je za mrizemi :-) Nakonec fakt na ebay x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mmmk no vidíš :)) ale tam je stejně výběr co... a fotečka by nebyla?
Odpovědět
@mony2 Jasan, ze byla. Dneska jsem moc nestihala a ted uz neni svetlo, tak snad behem zitra. Ale ze to bylo drama s tou kleci :-D Nasla jsem vyhovujici uz v srpnu. Chtela ji objednat, ale mela jsem byt pak dlouho pryc a nemel by ji kdo prebrat. Po navratu byla vyprodana. Novou jsem objevila az zas v zari tesne pred odjezdem pryc :-D Po navratu byla vyprodana. Minuly tyden jsem objevila klec mych snu a objednala ji okamzite bez rozmysleni a druhy den jsem ji mela doma :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mmmk jinak klícka je fakt krásná, uvažuju, že tu svou přestříkám taky na bílo... přeci jenom bílá je bílá :-D
Odpovědět
@mony2 Ani mi nemluv, ja uz zas koukam, ze bych koupila i jeji mensi segru, protoze ... vidis vedle ni ty tlustice? :-D Navic v tom ebay-shopu, kde jsem ji koupila, maji spousty uzasnych veci, co bych doma uzivila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím vás holky,kukněte na www stránky vanth.cz třeba tam najdete něco zajímavého,mají tam moc krásné věcičky hodící se do vintage stylu ;-)
Odpovědět
ahoj, stalo se vám, že jste koupily nábytek s červotočem? Jak to poznám a jak se ho případně zbavím?
Odpovědět
Profilova fotka
@maskacka jsou na ně různé nátěry, jen si pohlídej, aby byly vhodné na to, co potřebuješ (např Lignofix, Bochemit) Já jsem s tím nic nekoupila, ale dostala anebo našla na půdě ;-)
Odpovědět
@petulka77 super , děkuju. Takovou půdu bych si taky nechala líbit, já musím bohužel kupovat :)
Odpovědět
Článek se načítá
@twinkle Haha, ja byla v Breclavi v kamennym Vanthu uz kukat tolikrat, ze se pokazde divim, ze jim tam jeste neco zbylo :-D To je ten nejuzasnejsi obchod, co jsem kdy navstivila x-) @maskacka Pokud koupis neco, co vypada "provrtane," radsi to pretri preventivne. Muze tam byt, ale nemusi. Jinak se to da poznat i podle zvuku, kdyz to tak jakoby chroupa, kdyz je uplny ticho v mistnosti.
Odpovědět
@mmmk i když napíšou, že je to zrenovované? nemůžu tím nátěrem nějak narušit vzhled? Jste hodné, děkuju za rady
Odpovědět
@maskacka Jenze se asi neda verit tomu, jak osetrene to je. My jsme aspon do kazde vyvrtane dirky nakapli ten pripravek. Pro jistotu.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme to riskli a nic na cervotoce nakonec nepouzili. Diry by musely byt nove - mit svetle okraje. Kdyz jsou jenom cerne, vsechny stejne, tak by tam byt uz nic nemelo. Jinak se pry da pouzit i opalovaci pistole, ten zar by taky neprezili. Novy shop http://www.mamaisonblanche.cz
Odpovědět
Ahoj, tak naše půda na chatě taky něco vydala :-). Jsou na tom asi tři vrstvy různých laků, předkové se nenamáhali ani to zmatnit a přetřeli další dávkou. Jak se nejlíp dostanu na dřevo? Opalovačky se bojím, prý jsou nějaké chemické prostředy - nemáte zkušenost? A tady určitě protičervotočí úpravdu provedu. Nátěr asi lesklý bílý Balakryl. Nebo se vám lépe osvědčila jiná značka? Děkuji za každý postřeh.
Odpovědět
Profilova fotka
maskacka...já bych do chemie ani nešla...zkusila bych do obrousit do hladka a Balakrilem.....ale já bych volila mat;-) taky jsem dvě židle z půdy zachránila...
Odpovědět
Profilova fotka
jé...ene...gratulace!!!!!!!! k chlapečkovi...musim kouknout na koníka! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych vzala "smirgl-papírem" a dala matný bílý nátěr, to bude krása :-)
Odpovědět
Ahoj židle jsou moc krásné, pokud můžu poradit na šmirgl se vyprdni udřeš si ruce ;-) a chemii také určitě ne. Už jsem takové židle taky zbavovala nátěru. Horkovzdušné pistole se vůbec neboj, nesmiš jen spálit dřevo, jinak to jde jedna báseň. Nahřeješ a špachtličkou pěkně sebereš. A kdyby jsi nechtěla, tak nejlepší je si vzít cidlinu a ostré dláto a pěkně drhnout. je z toho teda hrozný bordel. A co by ti pak nešlo už dolů tak pak si vem ten šmirgl. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vyborny je tip od maji - skleneny strep, tim to jde samo, a kdyz se otupy, vezmes dalsi.. Nater bych dala taky jednoznacne mat! Saru, diky :) A koukam, ze je tu spousta novych tvari, tak co o sobe neco prozradit, at se to tu trochu rozhybe. Je hrozna skoda, ze uz to tu nezije tolik jako driv (a ja nemam pri kojeni co docitat :-D ).
Odpovědět
Tak jsem do fotoblogu přidala trošku fotek z domečku.
Odpovědět
Profilova fotka
Wow, musi byt i z venku nadherny.. drevena okna, dvere, vypada to i takhle ze stripku skvele. Jake planujete barvy vanoc? Jeste jsme nemeli nikdy bile, tak ze by...? :-D
Odpovědět
sakra, jsem se teď podívala, že mi radíte mat, a já už koupila plechuli lesku. Starouš mi tvrdí, že mat vypadá jak vyšisovaný lesk... ale je fakt, že teď lazuruju palubky a jenom to hodí takový bělavý nádech a vypadá to dobře, i když nejsou lesklé... Ty židle jsou za trest, jsem pořád u první a už došlo i na tu chemii. Byly totiž úplně původně černé, to vypadá. Zespoda jsem objevila nějaké stoleté štítky. Opalovačkou už jsem právě spálila kdysi rohovou lavici a nechtěla bych uhořet než dostavíme ;).
Odpovědět
@ene my Vánoce letos nějak neplánujeme, utečeme na chatu a uděláme si s malou ozdoby z papíru a alobalu :-). Ale takové bílé můžou být krásné, rozhodně netuctové :-) na Fleru je spousta šitých korálkových ozdob, některé jsou fakt nádherné
Odpovědět
ene: děkuji, z venku ješte není fasáda :-( .Já tedy plánuji tradiční klasiku červená, zlatá, zelená a bílá. Na dveře mám naplánovaný cesmínový věnec s červenou háčkovanou mašlí :-) . Už jsem jí začala má kolem tří metrů tak jí snad stihnu dodělat :-N
Odpovědět
@sabutoma teda, to může vypadat krásně, snad se podělíš o obrázek :-). Začala jsem háčkovat přehoz dceři na postel, doufejme, že mi aktivita vydrží.
Odpovědět
ještě jsem se zapomněla podělit, našla jsem fajn tvořivou paní na mmb: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?use... (nevím, jestli je povoleno vkládat odkaz, pokud ne a smažou mi to, je to uživatelka PájaS. na Mimibazaru) Má tam i fotky své domácnosti, hodně šikovných nápadů :-)
Odpovědět
@maskacka když to stihnu určo dám foto ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?