Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 myslíš ztracené bednění - je to vlastně systém, z kterého se staví základ pro základovku. Přestav si to jako veliké cihly (duté), které se většinou staví po obvodu (a také uvnitř tam, kde jsou nosné stěny). Udělají takovou obvodovou zeď pro vylitý betonu do základovky (viz moje album - jsou to ty šedé "cihly"). Ztracené proto, že většinou se to skryje buď zeminou nebo se to natáhne myslím marmolitem (aby to pěkně vypadalo).
Odpovědět
Profilova fotka
@pardubice2159 uz mi bylo odpovezeno,ale i tak moc dekuji!:-)
Odpovědět
Profilova fotka
achoj můžu k vám ? snad se moc neseknu, když řeknu že do měsíce už budem opravdu kopat ... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk @keila @slunicko76 Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka myslim, ze urcite!:-) vitej! to uz mate povoleni nebo ohlaseni a budete kopat, super!:-)
Odpovědět
Profilova fotka
normalne jsem tady z toho serveru drobet znechucena. mam v albu nejake nove fotky z demolice a zavalily mne spousty prispevku ve smyslu, jak jsem si vubec mohla dovolit neco tak nadherneho zbourat! ]-( sorry za tenhle prisppevek, ktery az tak nepatri k nasemu tematu!
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 také jsem koukala na tvoje fotky, no myslím, že lépe zbourat a postavit nové. Obdivuji všechny, kdo se do rekonstrukce pustil, když jsme původně sháněli starší domek, který bychom si opravili, prolezli jsme jich dost, rozhodně v lepším stavu, než ten Váš, a když jsme si spočetli, co by nás stála rekonstrukce, vzdali jsme to (moji rodiče si rekonstruovali zachovalý domek, vím co to obnášelo, manželovo rodiče zase kompletně předělali chalupu). Jsme rádi, že jsme nakonec sehnali náš pidi pozemek a na něm postavíme domeček (sice menší, ale náš a podle našich představ). Budete to mít moc pěkné... neřeš to :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska diky, neresim, jen se mne to nejak na chvili dotklo, ze si mne troufa hodnotit nekdo, kdo mne nezna, nevi, jaky to tam je atd.
Odpovědět
Hojky holky, tak se jdu pochlubit...zítra jdeme konečně pro projekt...pak štítek a zprávu a můžu podat ohlášku...jupijajej... Těším se jak malá :) @kousinka hojky...vítám tě mezi nás :) @slunicko76 Vůbec si to takhle neber, holt se vždycky najdou nějaký "rejpalové" I kdyby jsi bourala luxusní domek za x mil. tak je to pořád jen tvoje věc! Hlavní je, že ty to tak chceš ;-) Tak hlavu vzhůru a negativní komentáře vůbec neřešit
Odpovědět
Profilova fotka
dík ;-) potřebuju někde vykecávací azyl :-D znáte to - zanadávat si, upustit páru, vyhrnout rukávy a zpátky do práce :-D my jsme ve stavu - stavební povolení těsně před koncem - už stačí jen aby to vyvěsili naposledy na desku a ejhle - ono nějak se to nevede :-( tři týdny už na to čekáme... jinak u nás šlo šíf tak nějak všechno od začátku, takže plus mínus ten měsíc nás netočí, ale spíš že už máme domluvený bagry na červenec :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 já zas poslouchám pořád, že stavíme zbytečně velkej a jak budeme uklízet a topit a opravovat a bla bla bla .. jako kdyby někdo je nutil to uklízet, topit tam a opravovat 8-( .. ano - domeček měl svý kouzlo, ale holt tohle fakt nevypadá opravitelně, pokud byste teda nebyli nadšenci buď za vodou a peníze neřešili, nebo nadšenci se spoustou volnýho času a přátel, který by vám pomohli tuhle ruinu dát dohromady za nějakej jakžtakž peníz ..
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka též tě vítám, vykecat se z toho je děsně důležitý, já už si tu zanadávala na našeho projektanta a fakt úleva! :-D Jinak to vypadá, že budeme mít příští týden projekt v ruce, ještě potřebuju jedno vyjádření k vodě a kanalizaci, pak vyjádření od silnic k protlaku, souhlasy sousedů a jde se na to. To bude ještě nervů, než se to podá. Jinak směle rozjíždím výběrovku stavebních firem a zedníků, zatím hlásím realizaci na září, tak snad se nic nepotentí. Já už chci mít papírování za sebou a budovat! :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Zdravim stavitele :-).. mohla bych se Vas zeptat, na kolik Vas vyslo komplet zarizovani veci, ktere jsou potreba pred tim, nez kopnete poprve do zeme? Myslim od projektu pres veskere schvalovacky, jako je zamereni, radon, voda, elektrika. plyn atd... az po samotne povoleni (ohlaska).. dekuji vsem mnohokrat za odpovedi :-)
Odpovědět
@andreakusa Tak nás stál projekt nekřesťanský peníze, máme 2 řízení (stavební a územní) takže i 2 projekty, dohormady nás to stálo přes 160tis. se vším všudy (plány na základy, rozvody, ...). Hodně jsme ještě museli měnit a opravovat, kvůli sousedům. Radon 4500,-, projekt na studnu 2000,-, zaměření ještě nemáme,ale pohybuje se okolo 6000,- bez DPH. Takže peněz utracených dost, to nepočítám ježdění ,telefonování atd. a nemáme ani kopnuto.
Odpovědět
@slunicko76 Já souhlasím, nedej se otrávit. Po staru se žít nedá. Dle mě jste udělali dobře, že chcete stavět nový a dle vás.Přestavba stojí hodně peněz a výsledek nemusí být jak chcete.
Odpovědět
@andreakusa Tak nás 105806,-, nepočítám pozemek, nemám ještě jímku včetně vykopání, připojení, nemám vykopáno vodu od plotu k domku, připojení k domku vody, připojení k domku elektřinu.V projektu jsme měli radon ,
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk @bilbery Ty bláááho, je to děsný..tak nás to vyjde zhruba na 140.000,-. tim myslim bez vykopání vody od plotu k baracku, pripojení vody a elektřiny.. Je tady někdo kdo se dostal s cenou pod 100.000,- tisic??
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk @kousinka @selina.j holky, diky! jsem se z toho potrebovala nekde vykecat!:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@andreakusa my jsme cca na 70 000,-, vytyčení a poplatky MěÚ, myslím, že do 80 000 se vlezeme, ale to je jen kompletní papírování
Odpovědět
Profilova fotka
@andreakusa my jsme zatím na částce 43.175:-N Projekt 26 tis., geometrický plán (rozdělení pozemku) 3 tis., radon 1 tis., katastr - výpisy a převod pozemku 675,-Kč a ČEZ za příkon 12.500,-Kč. Spousta nákladů je polovičních, neboť vedle nás staví i ségra, tak děláme vše při jednom a je to znát. Projekt máme hodně levný, ale na úkor rychlosti a možná i kvality. Ale nemáme vůbec žádné přípojky, vodu a kanalizaci budeme tahat protlakem pod silnicí a cca 70 m cestou (v našem vlastnictví) k domu, to spolkne dost. Takže ve finále to takový krásný nebude.
Odpovědět
Profilova fotka
@andreakusa projekt zdarma v ceně domu, zaměření domu včetně montáže laviček 3500,- radon 3000,- projekt osazení domu na pozemek 6000,- odhad pro banku 4500,- vyřízení úvěru u lišky 4200,- připojení vody ( vodoměr , kohouty ) 2000,- Staveništní rozvaděč zdarma, revize 500,- elektroměr zdarma, stavební ohláška zdarma, zápis do katastru 500,- stavební buňka ( nová ) 10500,- toť asi vše.... ;-) cca do 40tis jo a taky poplatek za jistič 12500kč takže 50tis...
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska Včetně projektu?
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 @keila ty jo tak to je paradicka vejit se do padesati tisic :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@andreakusa jj ještě výhoda, že přípojky máme na pozemnku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@andreakusa ale jo, ale docela lituju výběru projektanta a zase nám to naskáče jinde - tím táhnutím přípojek např.
Odpovědět
Profilova fotka
@andreakusa ano
Odpovědět
@l_baruska Tak velka gratulace! My uz mame radon a policii (udelali to za tyden - chteli se zbavit manzela :-D )¨, takze jeste sousedi a jeden urad (na ceste) a za tak dva tydny podavame take!:) Tak hodne stesti!!!!
Odpovědět
@keila Tak super, pevne drzim palce!
Odpovědět
Profilova fotka
@linee tak schválně, kdo dřív :-), tohle všechno máme, nám chybí poslední razítko od památkářů, na které bylo potřeba orazítkované PD, tak snad to dobře dopadne
Odpovědět
@andreakusa Tak ted asi hodne lidi nastvu:( projekt vcetne osazeni domu na pozemek zdarma (v cene domu), zamereni domu zatim nic (budeme platit asi 3000 pro zapis rozestavene stavby do katastru + za vklad do katastru), radon 3000, odhad pro banku zdarma, vyrizeni hypoteky zdarma, pripojeni pripojek (bude v cene domu, ale je to asi 5-10 m), PENB 4000, ohlaska zdarma (jenom za znamky na dopisy), poplatek za jistice 12 500 (jeste ale nemame zaplacene). Takze zatim jsme na 20.000 a za dva tydny podavame ohlasku. Pak samozrejme naskoci castky za zapis rozestavene budovy do katastru, zamereni domu, terenni prace a tak. Ale samotne papirovani pred podanim ohlasky tedy 20.000. Mame stesti, ze vsechny zkolaudovane IS jsou jiz nam pozemku a v sachte.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?