Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@l_baruska a uz mate na ceste? Nam chybi jeste odbor investic (ale uz je na ceste) a ty sousedi. No a vyjadreni odbor dopravy, ale vzhledem k tomu, ze nam zaslali spatne stanovisko a na opravne cekame pres mesic, tak si myslim, ze je to otazka par dnu, protoze se nas take budou chtit zbavit:) Ja si myslim, ze podani ohlasky bude mit razitko nejpozdeji 25.6.:)))
Odpovědět
Profilova fotka
@linee tak to nevím, v pondělí jsem to tam donesla, ale 2 měsíce jsme s nimi projekt konzultovali, tak doufám, že je to jen formalita a bude to rychle, ale nikdy nevíš
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, zdravím Vás všechny a přeji Vám hodně sil, schopné řemeslníky, žádné úrazy.... začali jsme v srpnu 2011 a máme postaveno, čekají nás betony, stropy, obkladačské práce a stěhování. Stavíme svépomocí. Hodně úspěchu všem a hurá na základy!!!
Odpovědět
@l_baruska Tak pevne drzim palce. Hlavne tam volej 2x tydne. Manzel tak volala na policii kvuli vyjezdu (vsichni rikali, ze to trva nejdele, ze to prijde az po tech 30 dnech). Predtim, nez jsme to tam zaslali volal 3x (aby si pani zapamatovala jeho jmeno), pak jsme to poslali, za 3 dny volal, zda to obdrzeli a je ok. Jeste se k tomu pry nedostali, tak rekl, ze se nic nedeje, pise si do diare, dnes je pondeli, ze tam ctvrtek zavola zase. Volal zase, pry jeste nic, zavolal dalsi utery a uz to bylo na ceste:)) Normalne neverim, co vsechno udela urad, aby se cloveka zbavil :-D Ale souhlasim, ze musis mit opravdu stesti i na urednika.
Odpovědět
@granda Moc dekujeme a vam at brzy bydlite!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@linee to zni jako pohadka, myslim tim oproti nasim vydajum.. tak at se vam dari pokracovat takhle paradne :-)
Odpovědět
Tak projekt je doma...i se štítkem to bude 30 000,- Nejspíš příští středu podávám.Dodatečně k tomu přidám povolení k vjezdu a snad do konce července by to mohlo být schváleno a pak začne ta nejhorší část...věčné hledání na internetu...materiál, okna a spousta jiných věcí.... Jen když jsem viděla kolik je odhad cenu domu tak mě málem kleplo!! 3 075 000!! Asi začnu záset sportku.
Odpovědět
Ahojky, takže v ruce mám zatím situačku a plány pro příjezdovou cestu.... takže hurá v po na ST a ČEZ a SMVAk... jsem zvědavá co vše budou chtít... já zatím platila 60.000,- za projekty (domu, přípojek vody a elektřiny),radon, geo a hydro-ohledně vsaku a osazení čovky,osazení domu na pozemku,dále je v tom energetický štítek domu, statika,požární, policejní,vodohospodářské a lesní stanovisko pro stavební a územní rozhodnutí a to je asi vše... :-) :-) prostě máme v tom vše pro ohlášení stavby, pro územní rozhodnutí a pro přípojení k pozemku..
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla tak to je naaadhera :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já už fakt nemůžu, asi změníme projektanta, dnes mi poslal půdorys 1.NP, kde opravil 2 chyby a další 2 nasekal, ale takový, že už mi to přijde, že to dělá schválně, př. dílna je široká 5,5 m a on okótoval dveře, které jsou uprostřed na 6m. Tohle už není normální. Začínám mít vážný obavy, že i leccos třeba ve statice bude špatně, ale to si já sama nezjistím. Dnes jsme poptali zedníka, jednání super, dokonce nás pozval na stavbu, co teď dělá, že si i můžeme promluvit s majitelem soukromě a poptat se, jak makají, to jsem čuměla, to by asi nenabízel, kdyby to nedělali kvalitně. Zítra od něj dostanu cenu na hrubou stavbu. Ale prostě teď musím dořešit ten projekt, aby mi to někdo prostě třeba za 10-15 tis, dokreslil a opravil. Je mi z toho fakt už do pláče. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@keila tak tomu verim, ze se ti chce plakat... my resime projek trictvrte roku..ted jsem dostala financni nabidku od jedne firmy na zakladovku a uplne jsem se zdesila a malem me kleplo... za 70 metru ctverecnych bychom podle projektu zaplatili 228.000,- od jedne firmy a od druha to nacenila na 211.000,-.. naprojektoval je totiz tak ohromny, hluboky atd.. ze by jsme na tom mohli postavit Pentagon :-).. takze budem platit za predelani.. proste hruza..
Odpovědět
@keila To je hrozný. To bych byla taky na mrtvici.A kreslí to opravdu on? .Nekreslí mu to syn z pomocné školy?.Být tebou si dám projekt dodělat jinam.
Odpovědět
Článek se načítá
@keila Věřím, že se ti chce brečet...ale hlavu vzhůru ženo!! ;-) Zkus s manželem pořádně na toho projektanta. Pokud nedodá papíry v pořádku a do týdne, tak bych si tam pro to zajela. Dala bych to někomu, kdo by se v tom jeho čurbesu aspoň trošku vyznal a dokreslil za menší peníz. Přece jenom by to lepší než začít opět nanovo a dát dalších x tisíc za celkové překreslení..Budu držet pěsti ať vše dopadne dobře... Ale určitě bych od toho "chytráka" vzala papíry a honem daleko od něho...
Odpovědět
Profilova fotka
@andreakusa no tak to jsme na tom podobně, nám projektant naprojektoval 80cm! široké pásy, že už to kolem stavby sleduju dlouho, ještě jsem neviděla, aby někdo hloubil tak široké základy, i všechny firmy a zedníci na to koukají dost pobaveně. A to tam máme tvrdej jíl. Bože. Jinak projekt taky řešíme 3/4 roku. Strašný. @yvonahk je to debil, kreslí to sám, v tom programu je prý samouk, podle toho to vypadá, ale mě přijde, že je to úplnej negramot. Dům má 10,5x10,5 a on udělá jednu kótu 4,4 m a k ní druhou 6,0, to ať počítám, jak počítám prostě 10,5 nedá. Úplně to člověku třískne do očí, ale on to nevidí. Mně už to přijde, že si z nás dělá p*del. Teď jsem obeslala pár projektantů, tak uvidíme, za kolik by to kdo dodělal.
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j nanovo začít nechceme, v dispozicích nic měnit nechceme, takže pokud se někdo najde, kdo to třeba za 15 tis. dotáhne do konce, tak do toho jdeme. Jemu jsme dlužní ještě 6 tis. Budeme se snažit z něj vytáhnout, co půjde, dluží nám energetickej štítek a požární zprávu, tak snad tohle dodá. A jdeme jinam.
Odpovědět
@keila jj...já to napsala asi špatně. Nemyslela jsem nanovo, ale prostě jak píšeš. Vzít to od něho a zkusit někoho kdo by to dokreslil a opravil ty jeho chyby...zbytek bych mu nedala! Za to jaký s tím máte problémy a ještě budete mít.
Odpovědět
Chtěla jsem se ještě zeptat....jak to máte s hromosvody. U nás na stavebním jsou teda povinný. Bylo mi řečeno, že je povinost mít i požární hlásič! Díky za odpovědi...a ještě malou otázku. Vybíráte už okna? Nemáte někdo dobrý tip na firmu co dělá plast. okna?
Odpovědět
@selina.j take jsme to resili. Na SU jsme se neptali, kolem maji jenom patrove stavby, myslim, ze povinny neni (kdyz, dodelani je otazka 2-3 dnu). Pozarni hlasic je povinny (dva detektory pozaru + hasici pristroj). Dokonce u pozarnich hlasicu musis mit revizi (jinak nelze zkolaudovat). Praxe je ale casto takova, ze si pozarni hlasic kvuli kolaudaci pujcis od sousedu a pak vratis:)) My budeme mit ale vlastni (kvuli pojistovne). Nakonec ale hromosvod nedame - jsme nejnizsi stavba kolem a kdyz to do tebe musi udrit, tak ti ani hromosvod nepomuze:) Okna budeme mit od firmy, co nam stavi (znacku ale nevim). Dali jsme si udelat kalkulaci na okna Vekra - mame slevu 40 procent a bylo to 2x tak drahe (i po sleve), nez nam doda firma. Takze az budu mit tip (resp. znacku), urcite dodam:)
Odpovědět
HOLKY, AKCE VECERA! Kdo napise prvni, ma nejvetsi stesti:)) NABIZIM ZDARMA!!!!! 1. slevu 25 procent na nakup zakladni stresni krytiny TONDACH CR v mnozstvi do 200m2 (u smluvnich partneru Tondach CR) nebo 2. slevu 30 procnet na cihly Porotherm (krome Porotherm 50Hi, Porotherm 36,5 T Profi a porotherm 42,5T) evtl. 50 procent na @keila projektovou dokumentaci rodinneho domu u wienerberger.cz. Slevy jsou platne do 31.12.2012. Jinak pokud budete mit platne stavebni povoleni, muzete pri predlozeni uplatnit v Bauhausu 10 procent slevu na nakup (vice na strankach Bauhausu v sekci sluzby).
Odpovědět
Profilova fotka
a já jsem klidná, já jsem klidná, já jsem klidnáááááá :-D 8-( :-D ]-( :-D když se konečně po třech letech hnem z místa se sítěma, tak se zasekne stavební úřad - v pondělí slíbila úřednice že to tam po třech týdnech zdržení dá... no co myslíte - je pátek - je to tam ? 8-) @keila stopro se na něj bodněte - my tohle měli udělat dávno s realitkou co "zařizovala" zasíťování a už jsem mohla mít muškáty na balkoně (kruciš, nemohla, nemám balkon :-D) - jen si nejsem jistá jestli se někomu bude chtít opravovat bordel :-( .. nebejt tak daleko, dala bych ti kontakt na dobrou projektovou, ty ochotný byli (řešilo se u nás to samý, ale v projektu za 5 milionů zasíťování )
Odpovědět
Profilova fotka
teda špatně :-D ne projekt za pět milionů, stačí že je to 350 tisíc :-D ale to zasíťování nás vyjde na pět mil. ( je nás na to teda už 13 parcel) rok na tom ta první "pracovala", zkásla 150 a řekla že nemá lidi na to to dodělat .. druhá projektovka začínala víceméně od nuly a měla to hotový za dva měsíce ... ale už navazovala na schválený věci na úřadě, takže holt ty nesmysly musela dodržet i v předělanym projektu Někdy strašně špačkuju, že tohle musim řešit - ale zase koupit si zasíťovanej pozemek :-D bych se ochudila o tu zkušenost :-D kurnik jak ráda občas :-D :-D jo a základy teda máme v projektu /kupovanej z polska :-D/ taky dost divoký, ale to je asi jediná věc, která se bude zjednodušovat, jinak se nemění příčka uvnitř... to když viděl klučina, co nám bude dělat základovku, tak dostal záchvat smíchu :-D řek, že pokud tohle chcem vykopat, tak ať se obrátíme na někoho jinýho, že tohle on jako ne :-D že takhle už se základy nedělaj dobrejch deset let, že tohle je krásná ukázka starý školy projektování ;-) mnu ...
Odpovědět
@keilaTo nemyslíš vážně, učí se teprv v programu. To je jako bych já navrhovala třeba domy taky, to by to dopadlo. A je to vůbec autorizovanej projektant? Stejně si pořád myslím, že tvůj bývalý ti to udělal naschvál a sehnal tohoto rádoby projektanta.Správně jsi udělala, dej to jinam.Nebo budeš mít problém ještě větší při ohlášce i při stavbě vůbec.
Odpovědět
@selina.j Tak u nás na stavebním řekli, že dle zákona nás nemužou nutit hromosvod.Jen doporučujou.Požární hlásič máme mít, dle projektu i bude.Okna si řeší firma.
Odpovědět
@kousinka Fakt taková cena za sítě? to je hrozný.To na Vás pěkně vydělávaj.
Odpovědět
@selina.j my máme vybraný okna od Slavony, je jsou ze dřeva.
Odpovědět
@keila To mě mrzí, že máte takové problémy s projektem. Určitě bych na toho projektanta zatlačila, pohrozila a šla jinam. Držím palce :-).
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk no počítám to od projektu, sakumprdum všechno - projekt, ouředničina, povolení, právníci, výstavba.. nepočítám v to půl roku mé a sousedovo denodenní práce (včera jsme se zase omylem potkali na stavbě :-D ) už si říkáme, jestli nemáme úchylku :-D, jediný máme pozemky oplocený, jediný vyřizujem, kontrolujem, jediný máme hotový stavební povolení (my teda na poslední nástěnce snad už dneska, nebo budu zláááá ]-( ) jen ty výkopový prace budou stát půl milionu :-( kdyby tenkrát "realitka" nechala udělat sondu, nebo se zeptala aspoň dopaďous místních, tak to věděla a mohl se projekt udělat úplně jinak :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka @yvonahk @linee @selina.j holky, díky. Už jedu v poptávání nového, tak jsem zvědavá, za kolik to kdo dodělá. Říkám si, tomuhle jsme dali 20 tis., když to bude za do těch 50, což obvykle každý dá, tak to prostě dám. Ale hlavně ať je to bez chyb a ať už to mám na stole. Jen z něj chci ještě vytřískat energetický štítek a požární zprávu. @yvonahk já si to nemyslim, ale nechápu proč mi ho doporučil, sám mi přiznal, že ho doporučil dvěma kamarádům a měl z toho jen problémy, tak nechápu, proč ho pak doporučil ještě mně, prý je levný, což je pravda, ale mohl mě na to upozornit, že s ním budou problémy a já bych to zvážila, zda do toho s takovým rizikem jít. Ale tohle on mi dopředu neřekl. Byl to přítel jeho mámy, tak mu holt chtěl dát kšeft, máma se s ním však teď někdy rozešla, protože totéž dělal i v osobním životě. No 20 tisíc a 9 měsíců v háji. To i ségra, která zjistila akorát, že je těhotná, když jsme s ním začali, porodí dřív, než on to dodá. Když se za 9 měsíců stačí vyvinout dítě a tenhle mamlas nezvládne nakreslit projekt, tak ať jde do pr.... @kousinka hele, my koupili pozemek se sítěma a zjistili jsme teď, že se na ně napojit nedá, protože byly původně myšlený pro 1 dům, ale my tam budeme stavět 2 - já a ségra, takže se budeme napojovat protlakem pod silnicí znovu a zasíťování si taky užiju. Takže ta zkušenost mě taky nemine. ;-) No a změna projektanta je snad dobrý krok, pořád mě ten osud k tomu nějak kope, tak ho asi budu muset poslechnout. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@linee wienerberger dělá jen typové projekty, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@keila :-D :-D :-D :-D to má teda vážně těhotenství jak slonice ten projektant :-D a ještě koukám rodí puntíkatou zebru... my měli očíhnutý dvě parcely tenkrát před třema rokama ... jedna velká, drahá, zasíťovaná, na straně města, kde obá pracujem ... jedna menší, levná ale nezasíťovaná (slíbili do půl roka - smluvně, tu po třech letech vypověděli, bacha na obchodní zákoník, podle něj můžou :-( ) - protože tam bylo hezčejc a je to pár minut vedle do "vsi" k mojí mamce, fotbalák, koupaliště, mateřinka, hospoda do pětiset metrů od baráku - vyhrála ... no . a čekali jsme :-D a čekali ... a urgovali a pomáhali realitce a nadávali a zase pracovali za ní .. no a pak ten odpovědnej člověk zmizel do německa a firma se k tomu postavila tak, jako že co se doteď zaplatilo, se nevrací, dostanem do rukou ty projekty, povolení, který teda za dva roky zvládli (no tři dny před porodem jsem ještě seděla na ouřadech aby se to hlo) ... a můžem si to dodělat sami .. je nás tam 13 parcel, z toho dvá makáme intenzivně, tří pomáhaj vrámci možností a zbytek čeká :-( ale co ... dělám to hlavně pro sebe (co si to nalhávám, stavíme jen kvůli těm našim dvoum pacholkům, do 2+1 nacpat 2+2 je nereálný :-D)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?