Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j tak jsme to dneska s O2 vyfotografovali, a do pátku nám dají vědět co s tím, ale stavět snad půjde, a předpokládané náklady budou 10 - 20000 Kč navíc. A další jobovka je, že památkáři nás nutí do dřevěných oken a pálené krytiny, přesto, že v ulici jsou jak plastová okna tak betonová taška =-)
Odpovědět
@l_baruska Dnes jsem na tebe myslela, jak jste vlastně dopadli...koukám samý lepší zprávy, co? :-| Co si to památkáři vymýšlí? To je snad nějaká blbost, když ostatní mají plasovky a na střeše beton. tašky....udali nějaký pořádný důvod, proč zrovna vy musíte mít tohle omezení?
Odpovědět
@katy88 ahojky..vítám v klubu ;-) koukám, že na tom budeš jako l_baruska, co se týče špatně položených kabelů, akorát že ty mají kabely "made in" O2....To jsou fakt dneska experti...přeji Ti aby úprava domečku byla jen k lepšímu a zbytečně jste nepřišli o další metry k dobru
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j důvod? no moc ne, prostě máme jim vyhovět a podřídit se, ale důvodem, že je tak třetina domů blbě je liknavostí a nedůsledností MěÚ, což milý pan památkář už nehodlá tolerovat, začínám být z toho všeho dost otrávená, ale nevzdáme se, v podstatě nemáme co ztratit, stavět nám zakázat nemůže a víc věcí už taky nevymyslí, takže horší už to nebude, jdem do boje ]-( 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@katy88 přidej se bez váhání, čím víc, tím líp :-), držím Vám pěsti, ať vše dobře dopadne, máme podobné starosti, takže si to docela umím živě představit, my jsme s manželem dokonce jednu chvilku přemýšleli, že končíme, ale nakonec to nevzdáváme, tak se uvidí, jak to všechno dopadne
Odpovědět
@l_baruska Držím Ti palce ať aspoň nemáte další zbytečné problémy a tyhle vzniklé přežijete bez psych. újmy...A moc tě obdivuji, já jsem u nás ten pesimista, takže bych s tím už dávno sekla...Takže sevřít pěsti a boji zdar ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj jsou to experti,co jiného na to říct. :-| Dnes dokonce volal starosta,že prý vůbec nevadí, když ty kabely budou na našem pozemku,akorát budou muset být volně přístupné(kabely jdou po celé délce pozemku)tím pádem bychom si pozemek nemohli ani oplotit. A to máme poslední barák v ulici, na konci vesnice,všude okolo už jsou jen pole.No dokážete si představit mít dům neoplocený?se mi tam budou prohánět srnky a zajíci ne? :-D A navíc nejsem zvědavá na to ,aby mi za pár roků přijeli rozkopat celou zahradu,kdyby se něco pokazilo. ]-(
Odpovědět
Holky tak radost největší...dnes přišel dopis od firmy, co si vybral ČEZ, aby nám přitáhli elektriku a hodili pilíř...oficiální datum do kdy by to mělo být zhotoveno zní 20. 6. 2012!! Hurá...A to nás strašili, že se do konce tohodle roku nedočkáme..jupííí... Doufám, že ostatní pokračujete a vykračujete také k zdárnému budování... ;-)
Odpovědět
@selina.j Tak to máte supr - gratulujeme :-) . Nám ještě firmu nevybrali, ale bylo nám řečeno, že letos to nebude a to máme stavět ve 4Q. :-| . Jo ČEZ má dost času na vše.
Odpovědět
@kodl08 Můžu se zeptat kdy jste posílali smlouvu? My tam s tím byli asi v listopadu a zrovna zaplatili i celkovou sumu a přišel dopis, že máme počítat do 10měsíců...a dnes byl dopis od firmy ve schránce..Nevěšte hlavu a zkuste třeba volat a volat...linka je bezplatná a uvidí, že opravdu spěcháte, třebas to trošku popoženou ;-)
Odpovědět
@selina.j Byl to taky přelom listopad - prosinec. Ve smlouvě je sice napsáno, že na to mají 10 měsíců, ale po tel. nám řekli, že projekt bude možná někdy do konce června, potom se udělá výběrové řízení na firmu a snad do konce srpna nebo září by to mohlo být. Minulý týden jsme byli přímo na Čezu kde nám ukázali kam to přivedou a kde bude pilíř. Myslela jsem, že se to hnulo tak jsem se jen tak mimochodem zeptala kdy to asi bude. No a paní se jen usmála a řekla, že letos ne a vidí to až na příští rok. Zůstali jsme jak opaření, taky potřebujeme udělat zákl. desku a i na to je potřeba el. No tak teď čekáme jakou firmu nám vyberou a zkusíme to vyřídit přímo s ní, nebo budeme muset vzít el. někde jinde :-| . Do toho teď máme problém s vodou. Musíme přeložit cca 70 metrů obecního vod. řádu na pozemku, abychom domeček nemuseli šoupat do rohu. No pořád nám někdo nebo něco hází klacky pod nohy tak snad to dáme :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
dobrý večer, tak já mám dneska také samé dobré zprávy, plyn, elektřina, voda i odpady máme vyřízené, v pátek nám povolili kácet a dneska jsem mluvila s O2 a překládat kabel nemusíme, jenom musíme kopat základy opatrně cca na 2 metrech ručně, ale jinak máme velkou radost. Už nám chybí vyjádření akorát od životního prostředí a ti památkáři nás trochu děsí.
Odpovědět
Článek se načítá
Zdar všichni, přidávám se k Vám, skvělý pozemek koupen, stavba by měla začít srpen/září 2012 podle rychlosti "vypapírování" a teoreticky by vše mohlo být pod střechou do konce roku. Po zimní pauze by se to mohlo 2013 dostavět...
Odpovědět
Přidávám se k vám.Pozemek máme koupen od příbuzných v červnu 2011.Hned jsem začala schánět elektřinu.Smlouva u ČEZ v červenci,hned zaplaceno.U paty pozemku jsme měli sloup,zde svod dát v lednu2012,sehnali jsme si f. která zbudovala ještě v lednu pilíř, ČEZ připojil v březnu.U vody máme problém,musíme mít protlak z druhé strany silnice, původně f. měla udělat do března 2012 i s přípojkou.Je ve zkluzu, snad bude do května.Momentálně se zpracovává projekt.Chceme dřevostavbu.Projektant na našem pozemku nebyl, podklady posíláme emailem.Dnes se mi ozval,že chce přesně, kde domek bude stát od nás nakreslit. Jenže si nejsme jisti,momentálně v přední části parcely je ořech.Nevíme, jak má být strom od domu.Nevíte někdo?Jenže takové rady jsme čekali od projektanta.
Odpovědět
Ještě dodatek, chceme mít do podzimu postaveno. tak jsem zvědavá.
Odpovědět
@kodl08 My taky nemáme ještě el., pořídili jsme elektrocentrálu. A už stavíme.
Odpovědět
@vaveva Tak to moc gratuluji :-) A můžete mi prosím napsat jak se pohybuje cena za elektrocentrálu? Díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk co je to za otázku jak má být strom od domu? Umístění domu na pozemek by vám měl navrhnout projektant a pokud strom vyloženě nechcete zachovat, nebral bych naněj ohled....
Odpovědět
@kodl08 Stála 4200,-.
Odpovědět
@kodl08 Cože? Tak oni vám všechno už řeknou a pak s touhle poslední zprávou opaří.....Tak to přeji aby to šlo podle vašich představ a ne těch rádoby úředníčků ;-) Taky se chystáme do MB na ČEZ...nejdřív jsem myslela, že se tam podívám, kde přesně bude pilíř. Ale podle dopisu už můžu taky jednat s tou firmou, co byla vybrána...Ptz na situačce má být už zakreslen pilíř, aby bylo jasné kudy povede eletrika. Tak si nechám na ČEZu aspoň zvednout měsíční zálohy na stávající bydlení, ptz máme každoročně přeplatek a pak to automaticky klesne...
Odpovědět
@l_baruska Tak vidíš, jak skvěle to vyšlo!! Aby jsi nezačala ještě dřív než my! ;-)
Odpovědět
@land81 taky to máte takhle v plánu...jen doufám, že stihneme papírování a další zbytečný komplikace okolo
Odpovědět
@yvonahk Souhlas s Petrem....projektant by měl zajet na pozemek s vámi a na místě by to měl s vámi i probrat...1) musí změřit jaké odchylky tam máte...jestli je povrch pozemku rovný (ohledně ztraceného bednění..pokud bude potřeba zvýšit dům nad terén) 2) by měl poradit i podle světových stran, jak by pro vás bylo nejlepší "natočit" dům 3) jen tak po netu posílat návrh? On by měl mít přesně změřené ze všech stran...(od okrajů pozemku, kolik je to m, aby potom zanesl do situačky) Body jsou orientační...takhle jsme to měli my s naším zaměřením domu...A hlavně zrovna zakreslil kde bude studna...přístup na pozemek, stání pro auto, jímka...Navíc sám viděl jak vypadá pozemek takže doporučil jak od země vysoko, aby tam nešlo moc vlhkosti, no prostě další důležité věci, které by ti měl projektant říct jen podle pozemku... ;-) Zkuste se s ním opravdu radši dohodnou a zajet společně na pozemek...a doporučuju tužku a papír sebou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, stavíme od podzimu 2011. Povolení jsme sháněla cca 6 měsíců, a samotná stavba od srpna do října -- deska, hrubá stavba pod střechou. A teďka začínáme znova.. už nám dělají vodu a odpady... Hodně štěstí a síly..
Odpovědět
@granda Mělas na ohlášku?Co ti dělalo největší problémy při schánění povolení.
Odpovědět
@vaveva Takže jste ji kupovali, aha já myslela, že ji máte půjčenou :-) - díky za info.
Odpovědět
@selina.j Jo já to taky nechápu. Ještě chvilku počkáme a pokud nic nepřijde do konce března tak začneme otravovat :-D . Snad budeme mít štěstí alespoň na tu firmu co nám to bude dělat. Vám přeji hodně zdaru aby ten termín dodrželi :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk ahoj, máme ohlášku, rychlejší řízení... největší problém VČE to je fakt na ránu!!!! máme na pozemku koncoví sloup, přímo před oknem a celý rok jsem jim chodila vyhrožovat, že se budu soudit a dám to do TV Nova,,,, nechtěli přesunout, ale nakonec přesunou tento týden a zadarmo.. zkoušeli na mě, že si to zaplatím za 100,000,- tak jsem jim řekla, že jsou na soukromém pozemku a že to vyhodím,,,, a najednou to jde.. mají dojet ve čtvtek,,,, pak jsem měla problém s životním prostředím, sousední parcela je les,, tak jsme museli dodržet vzdálenost, nakonec nám dali vyjímku,,,, jinak šlo celkem lechce,, jen jsem všechno nejdříve oběhala s nákresem a pak s projektem,,abych měla podpisy a nekoupili projekt a pak někdo neřekl že to nedá,,,
Odpovědět
@selina.j Díky za poznatky,učím se,ještě,že je tato diskuze. @petrsv1000 Tak jsem volala majiteli firmy, která nám má stavět a který nám zařídil projektanta.Tvrdí,že do konce týdne se ozve půjde se majitel podívat na pozemek,dořešíme polohu domu,projektant na stavbu nepojede,radon a výškové zaměření,/které měřej tento týden, /je jedno 5m tam, 5m jinam.Studnu nemáme,přístup na pozemek máme normálně brankou ze silnice.Manžel mu to kreslil a měřil.A jímku projekt maj taky dělat,ale zatím jsme to neřešili,nejdříve se řešil dům.Taky mě bylo divný, že projektant se nejde kouknout na pozemek.
Odpovědět
@granda Teda to je pálka,co na tebe chtěli ČEZ, jsi šikovná.Já byla jen na stavebním a ohledně jímky ,ale ukazovala jsem jen nákres domu od f.co staví,né vnitřek a nedávala podepsat.Chyba.Nedávno jsem zjistila, že musí být samostatné WC,né v koupelně.Což firma neměla. hybami se člověk učí.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?