Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@snanok my budeme muset mít povolení, mame zaastavěnou plochu větší než 150 m2
Odpovědět
@keila Na některé mužské se musí houknout,aby začali makat. Tak ti držím pěsti, aby vše architekt dokončil správně a aby jste měli i souhlas od sousedů.
Odpovědět
Profilova fotka
@richt @linee @yvonahk holky, díky, se šampusem budu zatím šetřit, ještě jsou to zatím jenom pořád sliby, až to podáme, tak tu flašku asi fakt bouchnu. :-) @snanok pokud nám jediný soused nedá souhlas (což docela dost hrozí), tak také pojedeme na stavební povolení, vše se ukáže příští týden, to bych snad měla mít všechny sousedy oběhnuté
Odpovědět
Profilova fotka
tak po nějaké době jsem zpátky, jinak stále čekáme, na jedno razítko, je to třetí týden a paní na úřadě mě stále odbývá větou, že musíme být trpělivý, že na to mají 30 dnů manželův spolužák boural nějakou kamennou zeď, nabídl nám kámen za odvoz, tak do základů se bude hodit, v neděli jedeme za zedníky, kteří nám budou stavět, bohužel nějak nevím, co jim řekneme, když papíry nemáme hotové jinak všem nově příchozím a i všem ostatním přeji: Ať vše vyjde a vychází na jedničky
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska mi jdem zítra naházet na vlečku kamení a staré kusy betonu, které chceme použít do základů. Je to určitě lepší a hlavně nebude potřeba tolik malty.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mi teď volal manžel, že oběhl sousedy, že se v pondělí stavíme pro podpis, tak všichni přislíbili souhlas až na tu problémovou sousedku, ta mu prý ani neotevřela dveře, tak nevím, zda byla doma nebo co. Uvidíme v pondělí. Při nejhorším ve středu podáme stavební povolení, materiály k němu máme, tak se na ní vykašleme a ať si to pak vyřídí se stavebním úřadem. Já už nervovat nehodlám.
Odpovědět
vy navážíte kamení...to je dobré...my stále jen sekáme a odvážíme trávu. Škoda, že se nedá stavit z trávy.....to bysme měli palác :-)
Odpovědět
@keila a ta sousedka tam bude vedle vás bydlet nebo vlastní jen ten pozemek?
Odpovědět
@keila Tak mi máme něco podobného se všemi sousedy a není to tak jednoduché jak píšeš. I když si to řeší SÚ s nimi, tak mají věcné připomínky a úředník je ,,srab", tak musíš dokládat papíry, proč se mílí. Navíc ty lhůty jsou otřesný, půl roku jsme tak řešili přípojku elektriky a teď od května řešíme povolení a po 2 měsících nemáme stále nic jen dokládáme další a další papíry.
Odpovědět
Profilova fotka
@snanok bydlí tam :-S @bilbery já vím, ale už jsme s touhle sousedku přes stavební úřad jednali a před nima se chovala jako svatá, tak si myslím, že by na úřad jít nemusela, že by se tam neztrapňovala. Ale samozřejmě nikdy nevíš. Jinak jsem si vědoma, že se může neustále odvolávat a pak to jde na kraj atd., atd.
Odpovědět
@keila Zkuste to zítra s tou sousedkou.Třeba fakt nebyla doma.Nebo ať s manželem jde ještě nějaká jiná zpřízněná osoba té sousedky, nebo poproste předsedu atd.ať ji pomužou ukecat.Nezapomeňte ať podepíšou i např. manželé a ost. vlastníci.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk díky, jojo, podepsat musí všichni, to vím. Máme tam manžele a právě i tuhle paní a ta to vlastní s dcerou, kterou jsem tam ještě neviděla.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My máme taky povolení ... ale šlo to... Jinak jsem dneska zakoupila "základní stavební kámen" :-D peťa má zítra svátek, tak se to hodilo, jenže jsem udělala chybu :-D vzala jsem sebou krakenka (syn) a ten usoudil, že ten nádhernej, pracně ve třetím obchodě sehnanej bílej valoun je očkivej a trval na klasickej dlažební kostce :-D to prej měl krteček :-D takže jsme na pokladnu v bauhausu nesli 1 slovy jednu kostku za 10 kč :-D :-D a ještě jak jsem stěhovala nákup z auta, tak manžel vyklízel doma z tašek a já blbec jsem tu kostku hodila k cukrům :-( takže překvapení se nekonalo .. ale kraken to zachránil, hned hlásil že to je dáreček ... tak jsme mu popřáli už dneska no ..
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka dobrý :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka to je hezký :-D , taky mám poznatek ohledně našich "kamínků" do základů :-) , jsme pro blázny půlce příbuzných, s manželem se trochu zajímáme o esoteriku, kameny..., takže jsem mu k narozeninám koupila křišťály, ametysty a růženín. Zabalila, slavnostně předala, manžel měl radost, ještě jsme si dělali srandu, že to bude zajímavé, až mezi kamení do základů a betonu budeme házet i tyhle "kamínky"... Jenže pak se začali příbuzný a kamarádi ptát, co dostal k narozeninám, řekl jim to,... od té doby se každou chvilku najde někdo, komu to přijde hrozně směšné :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska néé náhodou, to je moc hezké ;-) ať si ostatní trhnou tlapkou, klidně oběma zadníma ;-) důležitý je že to pochopil manžel ne ;-) ? já se spíš divila, že si to krakenek tak pamatuje, že jsem mu kdysi řekla, že je to základní kámen, když koukal na Krtek ve městě... tak proto trval na kostce :-D ale je fakt že tuhle asi opravdu zandáme do základů a do bytu si potom dám nějaký hezky "konečný kámen " :-D
Odpovědět
@kousinka to je roztomilé!!! :-)
Odpovědět
@kousinka Kolik je synovi? Mému vnukovi je 3,5r. taky takový rozumbrada- on chce být až bude velký Bořek stavitel, který bude i vařit. A mě se takový dárek líbí.
Odpovědět
@l_baruska Doufám, že manželovi to nemrzí, že maj poznámky. Já nemusím mít taky dárky, jako zlato atd. mě stačí něco i drobnost, kde vím, že ten druhý o dárku přemýšlel a má mě tedy rád. Dostala jsem třeba štětce, ale já ráda maluji na hedvabí a štětců mám stále nedostatek.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk skoro čtyři, s vařením momentálně máme taky obrovskej úspěch, prej když nebude hokejista, tak bude kuchař, protože ten nepotřebuje penízky na jídlo, protože si ho uvaří :-D já malovat neumim :-( jako ručičky mám šikovný asi hodně, ale spíš vyrábět cokoliv, na kreslení už nezbyly penízky rodičům, aby připlatili trochu toho talentu =-)
Odpovědět
@keila když se umoudřil projektant, tak se snad umoudří i ta sousedka. Já ze souseda taky měla strach a nakonec jsme to zvládli levou zadní...tak držím pěsti, ať "baba" podepíše ;-) @richt teda návrh domečku je super!! Taky jsme chtěli nízkopodlažní, ale bohužel město nám to nedovolilo :-( Takže jsme hledali kompromis...máme vše v přízemí a jen děcáky a půdu v podkroví. @kousinka Teda to je taky pěknej záhul stavba a už takovej raubíř do toho...:) Ale aspoň se doma stále smějete ;-) Dárek je teda doost dobrej. Asi budu krást i na způsob @l_baruska . Manžel je vášnivej rybář, tak bych mohla někde splašit pěkně placatej oblázek a nakreslit kapříka...Ale má narozky až v srpnu a to už snad bude ZD hotová, tak jedině dárek hoodně dopředu, nebo spíš jen taková maličkost z lásky x-) U nás jinak novinka....včera jsem podala ohlášku!!! Huráá...chystám se za cca 10dní volat, jak to vypadá. A pak už jenom uhánět a uhánět. Momentálně mě zaměstnává psaní e-mailů s dotazem na kalkulaci od stavebních firem....scháním nejlevnější beton. A hlavně se psychicky připravuju na to, co nás čeká.
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j ahooj ;-) tak co Souček, nebo komu si to podávala ? Jen je koukej uhánět ať se otáčej :-D Takže po ohlášce začínáte hrabat ?
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j gratulace k ohlášce. To to sviští, jak má. Baba se zatím neozývá, napsala jsem jí mail, že se za ní v pondělí chystáme a neodepsala, trochu se začínám obávat, že neotevře a my půjdeme rovnou podat žádost o stavební povolení. Doprošovat se jí nebudu, to tedy ne. Ale neřeším to, hlavně, ať už něco podáme na ten stavební úřad.
Odpovědět
@selina.j Tak gratulace! To u ohlasky muzes take uhanet? Ja myslela, ze maji na to proste 40 dni a drive to nejde. Nebo vam zaslou drive souhlas? @keila Nemuze byt na dovolene?
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j děkuji, říkala jsem si že až budu mít víc let tak se mi nebude chtít do schodů a když je ta možnost a pozemek je velký tak proč toho nevyužít. Taky gratuluji, tak pěkně uhánět ať je vše jak má @keila no ještě, že mi stavíme baráček jako první a tak se sousedama nebude problém.Teda doufám ani nevím jak to chodí, jestli tu musí povolit majitelé vedlejších pozemku. No uvidíme. Dnes jssem byla na katastu konečně nechat přepsat pozemek. @l_baruska jé taky se zajímáme o esoteriku, kameny...takže to není vůbec špatný nápad. Třeba kamínky budou dodávat potřebnou enegrii a v baráčku se bude hezky žít
Odpovědět
@petrsv1000 Dávala jsem to Štacíkový. Už mě zná dost dobře, byla jsem tam asi 6x :-D Pořád jsem zjišťovala co všechno potřebuju a jestli už mám všechno...no říkala, že do 14dnů by to mělo být schváleno, tak uvidíme. Okamžitě na to vyjíždíme. Potřebujeme seškrábnout, ZD, garáž a přípojky. Bagrista je šikovnej, tak to za víkend snad zvládne. No to víš, ty už můžeš jenom sledovat, jak ti to roste před očima a hezky ruce na prsou skřížený a pohoda klídek.. ;-) @keila přesně babu neřeš, když neotevře tak holt dáte na povolení a to uvidíš, jestli příjde s nějakou kloudnou poznámkou aby vám to zamítli. Podle mě jen nechce nové sousedy. Nejdou se i takový, že jsou jenom nepřejícný mrchy... @linee u nás se dá uhánět...zeptej se @petrsv1000, myslím, že ten jim jenom systematicky vysvětlil, že to potřebuje co nejdřív a měl to doma za třei dny? Jestli se teda nepletu, Petře? Ale i spousta známých od nás to má okolo dvou týdnů doma ... @richt to je přesně ono...co potom až budu stará babka o berlích...tak se vyprdnu na schody a zůstanu jen dole, čučet na tv na nějakou novodobou telenovelu :-D
Odpovědět
@selina.j Tak teď si mě dostala!Nám to vzala bez jednoho odboru, ten nám spackal závazné stanovisko, tak si to ještě musí mezi sebou. A moc nechce řešit stanoviska a vyjádření, hlavně potřebujeme orazítkovaný projekt kvůli hypotéce. Více-méně nám to ani nevadí, začneme až v půlce sprna. Ale super pocit, po 3 dnech mít doma ohlášku!!! Držím palce, ať vám to vyjde táké co nejdříve!!!!:)
Odpovědět
@linee díky...doufám,že to bude dřív než 40dnů...Je pravda, že taky nemusíme pospíchat, ale ten pocit... :-)
Odpovědět
@selina.j :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j :-D jojo nohy nahoře a pohoda :-D však si ještě zapracuju neboj.... ;-) @linee jojo měli sme to do tří dnů 20.12. sem to podával a 23.12. si byl ohlášku, sem mu říkal, že to ptřebuju kvůli bance tak se překonal... ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?