Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 já to právě zkoušela kvůli jinému sousedovi, který nemá na svém baráku (spíš ruině) ani zvonek a řekla mi, že pokud ho neseženeme, že prostě ohláška padá. A když jsem se jí zeptala, zda bychom mu to mohli poslat poštou, tak řekla klidně, ale že se musí podepsat ty dokumenty, podací lístek prý nebere. Někde jsem tady právě četla, že od toho stavební úřady odstupují, protože pak se často dělo to, že někdo poslal sousedovi prázdný papír a při tom měl podací lístek jako doklad. Tak nevím.
Odpovědět
@keila Jasně nedej se vydírat.Babizna jedna, co si myslí? A je vůbec důvod že chce přes Váš pozemek vést dešťovku , aby nepodepsala Ohlášku či Stavebko.U nás taky podací lístek nestačil.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila nechápu proč někteří lidé dělají zbytečně problémy a naschvály. Jakoby nevěděli, že se jim to jednou vrátí a možná i v horším. Co by ji to jako udělalo babě jedné. Ale správně nenech se vydírat a pěkně to dej na povolení.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk důvod to není, ale ten ona oficiálně na stavebním neřekne, to řekla jen mě. Dokonce je tak mazaná, že jak jsem jí ráno psala mail, tak na něj neodepíše, aby to nebylo bílé na černém. To už udělala 1x a pak to sama přiznala, že mi to nebude psát do mailu, abych se pak měla čím ohánět. @richt taky to nechápu, sama si tam hraje, jak je špatný mít zlý sousedský vztahy a při tom na nás pořád jenom něco zkouší. Kravka.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila jo to je taky pravada, tak nám to naštěstí prošlo.... no chtěl bych vidět jak uřednící shání nedosažitelné sousedy.... Tak hlavně aby baba moc neprudila na uřadě a nevytahla nějaké eso z rukávu, když je tak "mazaná" a nebo jen dělá důležitou..... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 myslím, že nic nevytáhne, už při našem prvním sporu si před stavebním úřadem hrála na svatouška, ale nikdy nevíš...
Odpovědět
Profilova fotka
@keila jj dneska nemůžeš věřit nikomu... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
v tomhle si zase říkám, že vlastně nakonec je to stavebko lepší ... že to nemusíš řešit a ouřad si to za tebe obešle.. aspoň u nás to tak bylo..
Odpovědět
@keila teda tu vaši sousedku bych ráda viděla..mrška jedna závistivá. Tak aspoň na to stavební povolení...ona si fakt nemůže jen tak něco diktovat a pokud příjde s nějakým směšným důvodem, proč nechce aby jste tam stavěli, tak jí pošlou hnedle ze dveří ;-) @petamart Péti týden sem týden tam, aby jsme nakonec neměli odklepnuto nastejno ;-) držím palce ať staroste stihne dodat razítko i podpis
Odpovědět
@kousinka přesně!! odpadá ta nepříjemná věc...obýhání sousedů. Když slyším jaký jsou některý lidi, viz. baba od keily:(
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka @selina.j dneska jsem jí ještě zkoušela volat a zlomit jí a bohužel, prostě zatvrzelá, že takhle je to nejlepší. Ona chce vést přes náš pozemek jakej kus kanalizaci a jedná s námi takhle? Ona nám nevěří, protože jsme jí před půl rokem prý udali, že nám tam tu dešťovku vypouští, ale to, že jsme se s ní 1/4 roku domlouvali po dobrým a že špatně to skončilo až ve chvíli, kdy mi do telefonu řekla, že se mi nebude zpovídat a že ani nejsem majitelka pozemku (tenkrát se pozemek akorát dělil), tak co jsem asi měla dělat, když mě se zpovídat nebude, tak je jasný, že to musím řešit přes někoho. Ona to vidí jako velkou podlost, já jako jedinou možnost, jak z toho ven. Ale jak je vidět vodu si vypouští vesele dál a teď po mě v podstatě chce věcný břemeno a nedá ani souhlas? Tak se holt místo stavby budeme zase jen dohadovat. Ale je fakt, že tohle ať si s ní už řeší stavební úřad. Větev si pod sebou řeže akorát tak sama.
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka @selina.j jo a jinak obíhání sousedů neodpadlo, oběhla jsem je všechny, od všech mám souhlad, jen od ní ne. Potřebuju to vstřebat, nějak mi to vzalo ťipec a elán. :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@keila jako že i na stavební povolení si to musíte dělat sami ? :-O tak to je teda blbý :-( u nás to udělal stavební úřad s těma přímejma sousedama, že poslal doporučený dopisy a pak to dává na internet na vývěsku, asi teda někam i fyzicky, ale je to vyvěšený a kdo si to nepřečte, nebo nevyzvedne a nezareaguje, má holt smůlu ... trochu podobnou situaci jsme teď řešili u manželovo rodičů.. soused jejich jim nedovolil udělat si vjezd na pozemek jinde .. kdyby to dali na stavební úřad, podle mě by jim to normálně prošlo, protože byli dostatečně daleko.. jenže oni se nechtěli hádat, tak to postavili na druhej straně.... a teď ten chlap chce postavit garáž úplně skoro na hranici, žádný dva metry... no a šel si pro souhlas.. vzhledem k tomu, že defakto má základy hotový, tak ho dost potřeboval ... no a protože podkopal jejich pozemek a teď hrozí, že to celý spadne, tak řekli, že mu souhlas nedají ... no a on šel a na ouřad to dal stejně .. teď přišlo rozhodnutí, že výjimka je mu udělena.. měli dva týdny na odvolání, ale samo, neudělali to, nechtějí se hádat (já jim do toho nekecám, svůj názor jsem řekla, měli se prostě dohodnout :-( ) ale zamotala jsem se do toho :-D :-D prostě pointa je, že tady očividně pokud nemáš souhlasy sousedů, obešle si tě úřad sám a pokud se nevyjádříš, bere se to jako souhlas.
Odpovědět
@kousinka taky bych řekla, že pokud prostě není udaný pádný důvod. Nebo když tam nepodáš žádný důvod, proč by se tam nemělo stavit...prostě to berou jako souhlas a povolí stavbu. @keila každopádně kdyby baba prudila hodně na SÚ tak ty na ní můžeš vytáhnout tu dešťovku, ptz podle zákona by měla dešťovou vodu "likvidovat" na svém pozemku.
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka neeee, já pořád doufala v ohlášku, takže jsem všechny sousedy oběhla a vlastně ohláška padá. Teď pořád přemýšlím, jestli přece jenom nepočkáme, až se se sousedkou domluvíme, že by ohláška možná i nakonec byla rychlejší. Na to povolení má úřad 60 dní, ale zrovna jsem tu někde četla, že SÚ to otevře po měsíci, pak když vidí, že mu prchá lhůta, vymyslí si, že se ještě musí něco doložit a běží lhůta nová. A já mám nějaký divný pocit, že všechno rozhodně nemáme. @yvonahk měli jste k tomu protlaku také vyjádření ČEZu, O2, plynu? Náš projektant dal do zprávy jen to, že před zahájením prací budou tyto instituce vyzvány, aby to zaměřili? Stačí to?
Odpovědět
Profilova fotka
@keila no vidíš :-D nám ani neřek, že máme něco špatně, páč taky nebylo co říct, takhle poctivou přípravu prej dlouho neviděli :-D (jasný, všechno v x kopiích, vyjadřovačky i na to co nepotřebovali :-D ) a stejně rozhodnutí nemáme :-( a je to přes 100 dní
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka no právě! Proto pořád přemýšlím, jestli přece jenom nečekat na ten podpis. Ohláška by byla rychlejší, ta by měla být do 30 dnů. Ale nechce se mi sousedce ustupovat. Jenže musím myslet na to, co je lepší pro nás. Sousedce asi tak jako tak vyhovíme, tak abychom pak nečuměli, že jsme měli podat ohlášku...
Odpovědět
Holky, trápím se!!!!!!!! Výběr obkladů do koupelen mi dává zabrat. Manžel už včera prohlásil, že NĚCO koupí a bude to vyřešeno. Ale znáte chlapi. Tak to budu muset urychleně vybrat. Ale když výběr je tak velký a já jsem hodně nerozhodná.
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p kamarádka mi včera poradila, jak kupovali oni (a to u nich bohužel není ani finanční strop, o co to já mám jednodušší :-D ) prostě řekli, jaký značky chtějí, z nich vylosovali jednu ( vyhrálo Rako), vytrhali z katalogu vybranou barvu a pak zase losovali :-D
Odpovědět
@kousinka To není špatný nápad, protože favoritů mám více.
Odpovědět
Profilova fotka
já mám jednu koupelnu rozhodnutou, trochu boj už vidím přesvědčit v koupelnách, že opravdu nechci tu divokou červenou zkombinovat s těma šílenejma kytičkama a čtverečkama a puntíkama, ale že z tý serie chci jen bílej obklad a jen!!!! ty puntíky :-D :-D ale druhá bude oříšek :-( nakonec možná budu losovat taky :-D
Odpovědět
@keila Měli jsme protlak na vodu, protlak nám dělal VAK, takže nám vyjádření bez problému dali a měli k tomu ještě vyjádření Silnic.Dalších institucí né.Nebyl nikdo vyzván, aby to zaměřil. Vak měl od nás k tomu vyjadřovačky telekomunikací (jak tam jsou dráty- stejně šli jinak)a plyn tam nemáme (takže vyjadřovačku plynařů). Jinak sousedce nevyhov, nepárala bych se s ní. Ještě k ní dojdi, řekni ji, že dáváš na stavební povolení a že ona nemá žádný důvod ti projekt nepodepsat, že ji Stavební vyzve k podpisu a její malicherné důvodu neuzná, vám stavbu povolí.Ona s tím ztratí čas, bude muset na úřady a že je protizákonné vypouštět vám dešťovku na Váš pozemek a že ji dáíš k soudu .Sice je nyní blbá doba- doba dovolených- takže ohlášky a povolení budou trvat déle.I kdyby, vydrž, stejně chcete základovku letos jen. To zvládnete do vánoc.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk ha, tak já k protlaku vyjádření O2 nemám, resp. mám vyjádření k příjezdové cestě a tam je napsáno, že dojde ke střetu. Pod silnicí vede i plyn, no tak to nevím, asi o to ještě zažádám, ať to mám, až mě paní vyzve...
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jinak asi neustoupím a podat to půjdu a uvidíme, jak to dopadne, možná kopneme až příští rok :-(
Odpovědět
@keila Napsala jsem to blbě, situačku kde jsou kabely od plynu, elektřiny, O2, kanalizace atd.A na Stavebním je zahrň všemi možnými dokumenty, pěkně v euro deskách , každý zvlášť a celé v deskách dalších. A vše bude o.k.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk tak situačku taky mám, ale jen jak zhora, ne jakoby řez zemí, v jaké hloubce je to usazeno. Projektant má tedy v projektu uvedeno, že před samotným zahájením prací, budou všechny tyto společnost vyzvány k vytyčení svých sítí. Snad to bude stačit. No euro fólie tu mám, ale desky žádný pořádný ne, musím to dát do kupy, až bude malá spát a dát tomu trochu štábní kultury. :-D
Odpovědět
@keila Jestli můžu doporučit, jděte do staveb.povolení. Nám dělali a dělají peklo úplně všichni sousedi, na veřejným projednání na pozemku nám přišli nadat i majitelé pozemků dál od našeho. Nikdo se stavbou nesouhlasil. Úředník řízení přerušil, museli jsme dodat další papíry,že nikoho a nic neohrozí naší stavbou a máme slíbené okamžité obeslání sousedů,že řízení pokačuje a dá nám jen minim.odvolací dobu,což je 5 dní a když se nikdo neodvolá,tak máme povolení, když ano,tak musí rozhodnout,jestli je ta námitka oprávněná nebo ne.Doufám,že to dopadne dobře a budem to třeba v srpnu mít. Je fakt,že ze začátku trvalo,než něco od něho vůbec přišlo,určitě těch 30 dní,pak bylo za 4 týdny projednání, tam byly námitky,takže týden min.než nějak rozhodl,než jsme něco dodali +...no min. čtvrt roku,ne-li půl to celkem trvat bude a to nemáme vyhráno. Zajděte si za stavebním,kdo vám to bude vyřizovat,ukažte mu projekt,vyřizovačky,řekněte,proč ta baba nesouhlasí a co dodat,aby se při případné odvolačce rozhodlo ve váš prospěch. Ale,i když ona s tím teď nesouhlasí,musí mít oprávněný důvod a musí ho podložit.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery jojo, jdeme do toho. Snad opravdu alespoň tu základovku stihneme. Taky jsem tady někde četla, že vlastně ohlášení není souhlas stavebního úřadu a že si kdykoliv kdokoliv může něco navymýšlet (např. noví sousedé, úředníci), kdežto když je to schválené přes stavební povolení, tak jak to jednou prošlo stavebním řízením, už je to téměř nedotknutelné a dodatečně si nikdo nic vymýšlet nemůže. Moc by mě mrzelo, kdyby to trvalo víc jak 3 měsíce. Budu doufat, že ne. Hele a když to dnes podám a SÚ se na to podívá třeba až za 30 dní, něco najdou, že se musí doplnit, řízení pozastaví, tak těch 30 dnů je ale už započteno, ne? A až to dodám, bež těch zbylých 30 dnů? Nebo nevíš, jak to je? Mám totiž trošku pocit, že nebudeme mít všechno, minimálně k tomu protlaku nemáme vyjadřovačky O2 a plynu. ČEZ tam má nadzemní vedení, to by mělo být OK.
Odpovědět
@keila No,nevím přesně jak to myslíš. Ale my jsme mu to tam třeba zabesli, všechno co jsme měli a jenom to prohlídl, jestli máme všechno a až pak jsme podali žádost o stavební povolení. Chtěl tam nějaké opravy v projektu,naštěstí projektant je velmi pohotoví a na 2.en už nám to i poštou přišlo,takže jsme to hned doplnili celé to trvalo asi týden. Pak začaly ty lhůty.Tzn. max.30dnů přišlo oznámení,že bude za 4 týdny veřejné projednání ze sousedy a starostou,pak než se k tomu vyjádří,jestli má někdo připomínky,nemá,atd., když nemá tak by mělo být třeba do týdne povolení,když má,tak záleží jak rozhodne,jestli chce něco po vás doplnit nebo jestli bude na vaši straně a i tak vydá povolení nebo vydá povolení a soused se odvolá,takže to může jít na krajský úřad a tam se rozhodne. Veřím tomu,že když by to šlo výše,tak to může opět trvat nějaký měsíc.Když se opět odvolá,tak pak soud :-(.Ale to už je lepší si mezi tím shánět nový pozemek nebo koupit dům,ale i tak bych se soudila,i kdybych tam nakonec stavět nechtěla,jen kvůli principu.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery OK, tak jestli paní na stavebním úřadě bude ochotná, dnes jí to dnes ukážu, jestli vůbec můžeme podat povolení. Sousedi až na tu jednu by snad prudit neměli, když už nám dali podpisy na ohlášku a ta problémová sousedka snad na stavebním úřadě taky nic vymýšlet nebude, tam by se mohla tvářit jako svatoušek. Nový pozemek si shánět nebudu, i kdyby se ta kráva zbláznila. Já chci žít tady a hotovo. Upřímně je mi celkem šumák tahle ženská. A vyjít vstříc s tou dešťovkou jí nakonec vyjdeme, takže vztahy by měly být vlažné...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?