Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@linee v tomhle je nejlepší udělat si poznámky proč to tam dát, kolik to cca bude stát a pak si hezky sednout oba a v klidu to probrat....takhle je to nejlepší se vším...já si píšu takovej "blbáček" tam si hezky napíšu co kdo a proč chtěl a jak jsme se dohodli...až pak budeme stavět a někdo si bude stěžovat, že jako proč to tu je?? tak se juknu a hned to vše objasním..popř. nasadím vítětnej úsměv, kdy budu mít rech já :-D
Odpovědět
@lenia87 právě, že ji neměl...proto jsme přidali 2m a tím se nám tam vytvořil prostor pro kotelnu a trošku se zvětšila ložnice...mrkni ke mě do alba ;-)
Odpovědět
Tak jsme byli na stavebním a na životním prostředí. Zatím jednání dobrý.Tak jímku na životním nám vypadá to schválí do 14 dnů, asi nebude problém, do té doby seženem doufám podpisy sousedů (chtěj podpis sousedů na situačku), vyjádření Silnic jako souseda a mohli bychom pak podat ohlášku i územní souhlas najednou.Tak uvidíme jak to půjde.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 díky moc za ty kW, moc si mi pomohl, aspoň vím, co tam zhruba napsat. Vytápění budeme mít podlahovku na elektriku (ne teplovodní) a krbová kamna. Takže ta podlahovka asi půjde určitě přes 10 kW, viď? Bude v celém domě i v patře. Jinak stavíme NED z porothermu 30 + 16 zateplení.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@keila není zač ;-) tak právě do podlahovky se topí na míň stupňů tak by kotel nemusel být tak výkonej, al e to si takhle od boku netroufnu říct, možná by vám stačila i těch 25A...
Odpovědět
Profilova fotka
@radus.b.. naopak, vzduch u podlahového topení stoupá jen velmi pomalu, necirkuluje tak rychle jako u radiátorů a tím pádem se nevíří prach v místnosti. ;-) My ho budeme mít v celém domě kromě technické místnosti a komory. Pak budeme mít krbová kamna s rozvodem i do patra. Plyn nechceme vůbec. @petrsv1000 my budeme mít elektrickou podlahovku, takže kotel nebudeme mít žádný. No napíšu tam to, co mi poradili na čezu.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila jo tak to pak jo... tak pak záleží kolik bude mít jedna smyčky Watů x počet smyček, to bych ale spíš viděl na těch 32A... ale pro povolení přípojky to je zatím celkem jedno ;-) @radus.b.. Pokud už máš v domě elektřinu proč tam ještě zavádět plyn, pokud s ním nechceš tedy vařit ? Nehledě na to, že plynovej kotel je daleko dražší, musí se servisovat a za 20let stejně odejde....
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@linee @ selina.j my budeme řešit podlahovku všude, v koupelně pak ještě topný žebřík.....žádné radiátory.....
Odpovědět
Profilova fotka
@seny83 tak dnes se to zae trosku rozpohybovaloProjektant prinesl projekovou dokumentaci na demolici, takze zadni bychom teoreticky mohli zacit bourat!!!:-))
Odpovědět
Profilova fotka
@radus.b.. no já když vidím, kolik platím za plyn a to mám v bytě jen varnou desku na plyn, tak ho prostě nechci, protože člověk jen cáluje za to, že ho prostě má přivedený. Vařit na něm už taky nechci. My bychom ho navíc museli táhnout nějakých 70 m, což by byla taky raketa. A cena plynu je možná teď nižší, ale kdo ví, jak to časem bude.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj, tady nikdo! Tak já dnes byla se správcem vody a kanalizace na pozemku, s připojením by neměl být problém, s kanalizací vůbec, ta je dotažena, připravena a zatím zaslepena u cesty. Voda taky, ale doporučil nám udělat protlak pod silnicí, protože kdybychom se napojavali tam, kde je teď, tak bychom se sousedem mohli mít problém, že by byl malý tlak. Protlak bude asi palba, ale co, když už to budeme dělat, tak pořádně, chceme tam žít už navždy. Na elektrárny jde nakonec projektant s elektrikářem, tak jsem ráda, že to frčí. Snad se všichni vyjádří brzy a do měsíce, do dvou podáme žádost o povolení. Jsem se chtěla zeptat, budete všichni chtít stavět na ohlášku nebo někdo na povolení, přestože by mohl na ohlášku??? Někde tady jsem četla, že je někdy lepší či počkat dýl a stavět na povolení, máme jednu problémovou sousedku a asi nám nedá souhlas, tak by možná bylo lepší jít rovnou do povolení.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj ! Tak snad při troše dobré vůle bychom se mezi vás mohli zapojit a na podzim alespoň kopnout do země. Tedy kopneme již brzy ale jen kvůli hydrogeologickému průzkumu. V současnosti vybíráme technologii stavby a firmu, pak projekt v tužce na CHKO a čekat. Mezitím nám běží lhůta na vyjádření od ČEZ, jiné sítě nemáme. Tak kdo ví, jestli sem vůbec patříme :-D
Odpovědět
@keila nám bylo řečeno, že pokud by soused dělal problémy, tak musí udat opravdu dost pádný důvod, aby nám nepovolili ohlášku...Taky se za ním chystáme...ale souhlas na stav. povolení studny dal, takže doufám, že projde i na ohlášku...N a druhou stranu povolení je podle mě to samé, jen sousedce příjde dopis z SÚ, takže tam nemusíte za ní chodit...ale opět může namítat a důvody udávat na SÚ, myslím, že tam jsou asi dva týdny lhůta na námitky...
Odpovědět
@keila My budeme mít taky protlak.Máme to objednáno u VAK i s uděláním přípojky vodovodní k patě pozemku.Jsme na vesnici, silnice úzská. Ptala jsem se na finance, předběžně asi 8000,-Kčs, mají nám to dělat do května.Pak ti řeknu sumu.
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 no to je supr, stejen zajimave ze musi byt projekt na demolici :-) my dokoncujeme projekt a doufam ze v kvetnu podame zadost o stavebni povoleni, uz aby to bylo!
Odpovědět
Profilova fotka
@keila na stavebni povoleni nepotrebujes souhlas od sousedu? tak to pujdeme taky radeji do povoleni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno, jak jsme pokročili: přišly nám zprávy o výškovém zaměření pozemku, radon, to už jsem psala a schválený projekt na připojení vody a odpadů. Sháníme stavební dozor a stavební buňku, domlouváme hypo a stále likvidujeme nepořádek na pozemku. Nechali jsme zpracovat návrh kuchyňské linky (viz. fotoblog). Architekt s projektantkou dokončují dokumenty, poslední malé kosmetické úpravy jsme domluvili, tak se nemůžeme dočkat.
Odpovědět
Profilova fotka
Hele, lidi, máte nějaký seznam, co všechno potřebujete ke stavebnímu povolení/ohlášce. Na netu se dá najít ledacos, ale zajímalo by mě, co řekli konkrétně vám na stavebním úřadě. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@keila na každém uřadě to je jiné ;-) je lepší si tam zajít a předem se zeptat a pak obíhat ;-) obecně to je ČEZ, VAK, Plyn pokud je, O2, povolení od vlastníka silnic a sousedů, pak radon, projekt s požární zprávou a energetickým štíikem + co si jednotlivý uřady na vymýšlí, ale o tom by ti tydy mohla spusta lidí vyprávět :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@keila @seny83 na ohlášku nepotřebuješ povolení od sousedů, stačí jim poslat projekt a pokud by s ním nesouhlasily musí se do 15 dnů obrátit na SÚ s vyjádřením. Já dal k ohlášce akorát podací lístky měsíc staré, že sem jim to zaslal....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 jasný, chystám se tam v pondělí, tak vše zjistím. To už jsem taky mohla dávno. :-D Ještě prosimtě v katastru mám pozemek zapsaný takto: druh pozemku: zahrada, způsob ochrany: zemědělský půdní fond. Musím to z toho ZPF vyjímat?
Odpovědět
Profilova fotka
@keila já tam mám orná půda, prý se to vyjímá až po stavbě, přes tu lokalitu ce je x pozemků je pomyslná hranice kde po někom to vyžadovaly k ohlášce a po někom už ne, sami pořádně nevěděly, jak říkám, je dobrý zajít za osobou co to má na starosti ale hlavně to schvaluje a optat se přímo ní. Já měl "štěstí" na bandu komediantů co si mě přehazovali jak horkej brambor, ale na druhou stranu než sem to posháněl za ten cca 1.5 měsíce tak pak za tři dni sem měl ohlášku schválenou ;-) Sou to nervy s nima a kolikrát zbytečné běhání sem a tam ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 tak na stavebním úřadě už jsem jako doma, naštěstí to spravuje jedna ženská a celkem rozumná, tak vím, za kým jít, řešili jsme s ní sousedku, jelikož se s dešťovými vodami vypořádávala tak, že je pouštěla na náš pozemek. ]-( No domluva s ní veškerá žádná a to jsme jí na odstranění dali půl roku, nakonec jsme na ní museli zavolat SÚ, takže máme slíbeno, že od ní nedostaneme souhlas, ale uvidíme, možná to bylo jen velký bububu. Ty už jsi jednou stavěl nebo už ohlášku máš na tento dům nebo jak je to s tou ohláškou za 3 dny? :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@keila stavět budem teď na jaře, papíry sem obíhal na podzim ( od začátku listopadu ) hned jak dorazil projekt. Pak sem vše zanesl na uřad tuším, že 20.12.11 a 23. prosince mi pán volal, že si pro to můžu dojít ;-) je pravda, že sem na něj trochu tlačil, že to potřebuju do konce roku kvuli bance, sice měl řeči, že mezi svátkam nedělá a že by se na to musel podívat hned, že to musí zkontrolovat... no ale že to zkusí, no a vyšlo to :-D S tou sousedkou, je to sice blbý, ale poslal bych jí to poštou, tím máš doklad, že to dastala a jestli se na uřad dostavi je jen jeji problem... takhle když za ni pujdeš a ona ti řekne , že to nepodepiše, tak si to budete zbytečně komplikovat....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 aha, tak to máš dobrý. Já doufám, že teď už to pofrčí, že už se to brzy podá a povolení dostaneme a aspoň na podzim uděláme základovou desku. Když ne tu, tak minimálně aspoň natáhneme sítě k hranici pozemku, sítě na hranici pozemku sice máme, ale na hranici cesty, která je naše, tu chcem zpevnit a abychom jí pak už zpěvněnou nemuseli rozkopávat, tak rovnou natáhneme sítě. S tou sousedkou to taky tak vidím, že jí pošleme dopis s dodejkou a nazdar. Jen nevím, co jí všechno do toho dopisu dát, jestli stačí okopírovaný projekt nebo jen nějaký oznámení, že budeme stavět. Nevíš?
Odpovědět
Profilova fotka
@keila Podle mne je rozhodující Územní Plán, jestli pozemek určuje k zastavění nebo ne. Katastr odráží aktuální stav, územní plán budoucnost. Pokud pozemek není v ÚP určen k zastavění, musí se žádat o změnu ÚP. Jak píše @petrsv1000, seznam potřebných dokladů s Váma probere úředník na stavebním úřadě. Když je chytrý a chce si ušetřit práci, tak vám ho podá a řekne tohle si sežeňte a přijďte. Když rád úřaduje, nic vám nedá a počká až si vyžádáte od něho opis územně plánovací informace, kterou vám musí do určité doby vyhotovit a poslat, kde je budete mít napsáno co ÚP vyžaduje k řízení. Už z toho ale můžete vytušit, jaké bude s ouřadama jednání. Jestli maximálně komplikované nebo bezproblémové. Někteří úředníci dokáží stavbu zdržet i o 1,5 roku jenom proto že se jim to nelíbí, bez relevantních zákonných důvodů. O prodražení stavby ani nemluvím. Nemáte v blízkosti železnici ? Tam je potenciální nebezpečí značných vícenákladů. Teprve tváří v tvář byrokracii člověk zjistí, jak málo svobody máme v nakládání s vlastním majetkem, o kterém vlastně více rozhodují ostatní než my sami. A zažíváme tu na vlastní kůži to, co znamená když politik řekne, že je nám třeba silného státu. Znamená to, že nám do všeho strká čenich a rozhoduje už nejenom o tom jak naše domy budou vypadat, ale i tom jak bude vypadat vnitřek domů a jaké tam bude klima. Je blízko doba, kdy nám budou úředníci schvalovat rozmístění nábytku ! Naši rodiče postavili dům, pak si nechali namalovat plány a šli na ouřad pro potvrzení. Dnes ? Bez dovolení úředníků nesmíte ani kopnout do země. Trend je jasný.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila Sousedce pošlete projekt. Pokud dodržíte zákonem stanovené odstupy staveb navzájem a staveb od hranice pozemků, stačí jen toto. Když ale stavba bude přes tyto limity, je třeba projednat se sousedem a vyžádat si vyslovení souhlasu. Pak oznámení nestačí.
Odpovědět
Profilova fotka
@weinfurt díky, dle územního plánu je pozemek určený k zastavění, to jsem si zjišťovala už při koupi. Jen jsem se teď zalekla toho zeměděl.půdního fondu, takže pokud stačí ÚP, tak super. Úřednice na SÚ na mě zatím vždy působila dobrým dojmem (i když taky vždy ne na 100%), tak uvidíme. Železnici v blízkosti nemáme. Uvidíme, jak budou na SÚ pružní. Zatím se to vleče taky dost díky nám, třeba pozemek jsme se ségrou koupily v červenci 2011, ale rozdělily jsme si ho až v lednu 2012. Nějaký vyjadřovačky šlo taky řešit dřív. No ale co, co se vleče, neuteče. A zase tolik na to nespěcháme, protože kde bydlet máme (ve vlastním), takže v klidu. I když na druhou stranu, když se to prodlužuje, tak se to prodražuje.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?