Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@yvonahk Zde nakresleno od stromů,živého plotu,pařeniště počínaje,po dům, septik,příjezdovou bránu, přívod elektřiny, vody,příjezdovou cestu od brány,stání pro auto.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk to je přesně ono, u nás to je s projektem trochu složitý a na delší lokty. Chystáme se stavět v dotčené památkové zóně, takže máme individuální projekt na míru jak malému pozemku tak všem omezením, která z místa plynou. Také jsme měli potíže s koupí pozemku, bývalá majitelka na to měla hypotéku, muselo se to řešit, a dost se to táhlo. Nyní už to snad bude všechno OK
Odpovědět
@l_baruska Už z pozemku máš výmaz ohledně zástavního práva na hypotéku původní majitelky?Chci tím říct, zda na katastru je jen Vaše bez zástavního práva.
Odpovědět
Profilova fotka
Naštěstí už ano
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska Naštěstí už ano
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk Naštěstí už ano tak potřetí jsem se trefila |-|
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@radus.b.. přípojky už máte?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Ženy tak se taky po delší době zapojuji do konverzace ;-) Dnes skvělé zprávy...máme souhlasy všech sousedů i od města...podepsaný protokol na geodézii, ohledně nového vyměření...projektant dokresluje a bude celkový finiš nejspíš v polovině května.... Sekli jsme se jen ohledně vjezdu, kde zatím stojí zastávka, která se bude stěhovat až potom, co budeme mít podpisy všech zúčastněných na protokolu...to by mohlo být do příštího týdne...pak musíme zase vše hodit na katastr, ale to už nás brzdit nebude. Taky jsme byli dnes na SÚ a bylo nám nakonec řečeno, že na vjezd nepotřebujeme ani projekt ani stav. povolení zvlášť. Fakt nám stačí jen situačka. Takže radost ohromnááá... :-D Takže schrnuto a podtrženo...chybí už jen projekt a pak papír na souhlas města na napojení vjezdu na komunikaci a můžeme podávat ohlášku...(papír na napojení vjezdu můžeme dodat dodatečně k ohlášce) Takže to vidím na ten červen a podávám ohlášku... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk u nás taky nestačí podací lístek, když některýho souseda neseženeme, tak prostě spadneme do stavebního povolení. No jsem na to zvědavá, jak to dopadne, vzhledem ke konfliktu se sousedkou nás to možná nemine. I když třeba ho dá. Uvidíme.
Odpovědět
@selina.j To tak dlouho bude projektantovi trvat než překreslí vjezd - až do května? A nebudeš muset mít zase nové podpisy sousedů na nové situačce?A ten souhlas s napojením vjezdu nepotřebujete spíš od Silnic než od města?
Odpovědět
Článek se načítá
@yvonahk ne vjezd je OK...ten právě nemusíme vůbec řešit...Jen dokresluje dům... nepojení vjezdu je potřeba souhlas Policie ČR, silnic a město ....to všechno pak donesu k slečně co to má na starost a ta mi vydá souhlas o napojení na komunikaci...ještě vlastně vyplnění žádosti..(ten název z hlavy nedám :) )
Odpovědět
@selina.j Teda to máte složitý.No ja uvidím příští týden co si na mě ještě na stavebním vymyslí.Zatím mi připadá, že u vás chtěj ti úředníci na vás víc než na mě.
Odpovědět
@yvonahk u nás je to celkem v pohodě, jen je to podle mě zbytečně komplikovaný....na ten vjezd je to prý potřeba, ptz je to přímo ze silnice II. třídy. Jináč chtějí to samé co okolo...ještě musím zjistit jak ten ener. štítek a požární zprávu... A jak jsi na tom ty? Už taky finišujete a nebo čekáš, že na stavebním si na tebe vymyslí další "novinky"?
Odpovědět
@selina.j No uvidím, zatím čekám jak dopadne životní - septik.A mužu na ohlášku.Zatím projekt okoukli na stavebním,snad by jsme to měli vše, teda doufám, že si ještě něco nevymyslí.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem take vcera byla na SU a teda pekne mne odpalkoval!:-) Mela jsem pocit, ze pro pana nejsem partner k jednani na urovni! Vlastne mi rek, ze to vsechno co budu potrebovat mam nechat na projeketantovi, co nam bude barak osazovat na pozemku, no a vic se se mnou nebavil! A jelikoz jsem tam mela malou v kocarku , tak jsem proste sklapla podpadky a odesla prakticky bez informaci. Tak jsem si zatim stahla z netu, co je potreba ke stavebnimu ohlaseni. Vlastne teda jednu informaci mi dal, a to, ze zadost o demolici dorazila v utery a jeste vcera byla na podatelne,takze do tech 40 dni bychom meli mit jasno, zda bude demolice povolena, jo a ze si teda ty podklady pro staveb.ohlaseni muzeme zacit pripravovat!
Odpovědět
@yvonahk můžu se zeptat co řeší na žívotním ohledně septiku? Taky ho máme v plánu, ale na životním mi oznámili, že je to ani moc nezajímá...prostě to hodim na situačce nakresleno a oni to vše schválí už v ohlášce....Prý jen kdyby jsme měli ČOV tak by to bylo komplikovanější...tak se radši ptám, jestli jsem zas o něco nepřišla ;-)
Odpovědět
@slunicko76 Tak to bych pánovi asi něco řekla...a pěkně od plic... I když chápu, že s malou v kočárku, to není pak na žádný dohadování s těma ouředníčkama
Odpovědět
@selina.j Na stavebním odboru mě řekli, že musím jít na životní prostředí, nechat jím tam projekt a ať se vyjádří k septiku. Ve vesnici čistička jinak není a nebude (je to malá obce)je jen dešťová kanalizace. V okolí někteří mají septik pár jich má čističku.Na životním mě pán řekl, že to nebude určitě problém septik schválit, že na to maj měsíc,ale že za 14 dní by to mohl mít zkontrolováno.Jinak mě tam dal vyplnit formulář na 4 listy,ale pomohl mě s tím.Víc nevím.Zítra jdu tam volat. x-) Asi chtěj být důležitý.Jinak to máš dobrý že nepotřebuješ jejich vyjádření,aspoň se zkrátí doba.
Odpovědět
@yvonahk Taky jsem z malý vesničky.....nemáme kanalizaci, takže septik jasná volba. Ale právě mi bylo na začátku, než jsem začala obíhat všechny papíry, řečeno, že nemusíme ohledně toho nic řešit... Ale taky mi bylo řečený, že musíme mít projekt na ten vjezd zvlášť a i staveb. povolení na vjezd zvlášť. A ejhle ve středu mi ta samá frajerka oznámí, že na vjezd stačí situačka :-D Kdo nezažil, nepochopí...:) Takže jsi mi nasadila brouka do hlavy a asi si tam taky pro jistotu skáknu...jen pro jistotu. Otázka na všechny....požární zpráva a ten štítek jste nechali dělat až podle projektu,že?! Jak dlouho to asi trvá?
Odpovědět
@selina.j Tak já mám požární zprávu součástí projektu.Ale o žádným štítku nevím.Musím se na to kouknout.
Odpovědět
@yvonahk My máme tohle zvlášť, vše zařizuji já......takže požární zprávu a tepelný štítek...tak mi to bylo řečeno...
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j štítek máme domluvený u heluzu a slíbili, že do 10 dnů to bude hotové, požární zprávu jsme ještě nezjišťovali, ano až budeš mít kompletní stavební dokumentaci
Odpovědět
@l_baruska Baruš díky moc... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak minulý týden jsme o moc nepokročili, manžel se zranil při fotbale a skáče o jedné noze, doktor řekl tak 10-14 dní. S bráchou a tátou jsme vykopali tak půl metru bordelu ze sklepa, který původní majitelé na pozemku zasypali a my kvůli základům, které budou 50cm od něj musíme vyhrabat, změřit hloubku a znovu, teď už pořádně "žábou" zasypat a udusat, ještě že bude hlína ze základů, protože ynní vyndaváme slámu, kamení, cihly, staré oblečení, lino... ]-(
Odpovědět
@selina.j Tak mám schválenou tu žumpu na životním a ve středu podávám ohlášku, tak mi držte pěsti,ať si tam nic už k tomu nevymyslej úřadové.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk držím palce, my až tak za 14 dní, 3 týdny
Odpovědět
@l_baruska díky.Budu ti držet pěsti taky.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk taky držím palce, já doufám, že my podáváme do měsíce.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?