Život po dostavbě domu

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, zajímal by mě váš názor na to, jak se vám změnil život po dostavbě a nastěhování se do vašeho vysněného domu? Je váš život opravdu lepší a cítíte se šťastnější? Nebo se sen mnoha lidí (mít vlastní dům) hodně přeceňuje? Děkuji za vaše zkušenosti
Odpovědět
@wries jo, já jsem asociál co se strašně stydí, takže z tohoto důvodu bych byla na vesnici nešťastná. Uhodil jsi hřebíček na hlavičku. Do hospody o pár lidech by mě nikdo nedostal ani omylem, k vesnickým zábavám a akcím mám vcelku odpor a nedokázala jsem navázat vztahy na vsi u babičky už jako dítě. Trávila jsem to přesně, jak říkáš, sama za plotem. Takže z tohoto důvodu mám raději město, mám tam přátele, lidi jsou kolem mě a když v jedné kavárně mi dítě udělá trapas, můžu druhý den jít do jiné a neřeší to zaplaťpámbu celá vesnice. Jo, a přírodu MILUJU! Ale svoji psychickou vyrovnanost asi víc... skřivan a osázená skalka plná rostlinek by mi náladu nespravila, kdybych zjistila, že mě sousedi pomlouvají, že se s nima nedružím.
Odpovědět
Profilova fotka
narodila jsem se v Praze a přes 40let tam žila. A pak se přestěhovala do vesnice za Prahou, kde jsou jen hasiči a místní úřad, není tu ani hospoda ani obchod. A do Prahy už by mě nikdo nedostal. A to jsem celkem často chodila za kulturou a měli jsme každou chvíli nějakou návštěvu. Do Prahy pořád jezdím do práce, takže sociálních kontaktů mám víc, než bych chtěla. A nikdo mi nebrání jít do kina/divadla a na vesnici přijet až v noci ;-) Ale to ticho tady, žádný cinkání tramvají, žádný kolony aut, auto zaparkuju vždycky, vezmu kolo a za první zatáčkou jsem v lese.. to je k nezaplacení. Nechápu, proč jsem tak dlouho žila ve městě ;-) No a že musím do krámu autem? Ze začátku jsem se toho taky bála, ale teď jedeme nakoupit 1x týdně a jinak do obchodu nemusíme. Když má člověk garáž, může mít i dvě lednice a mrazák a spoustu úložnýho prostoru..
Odpovědět
Ahoj, tak teď já 🙂 Bydlíme na vesnici, kde jsem se narodil. S ženou jsme bydleli 3 roky v bytě ''na zkušené'' zda se nepozabíjíme. Já jako člověk zvyklý celou sobotu pracovat jsem byt první měsíce miloval. Člověk nemusí nic dělat a vše je na dosah ruky, jenže už tou dobou se šetřilo na byt a ve městě veškeré aktivity stojí peníze... Po pár měsících jsem označil bydlení v bytě na čekání na smrt... Soused pod námi kouřil na záchodě, kde byly stupačky a nad námi se pár stále hádal. A to jsme bydleli v relativně slušné lokalitě v Ostravě. Kino 50m, obchoďák 200m i s dobrou restaurací, ale byla to buda, když chtěl člověk do parku, tak tam potkal milión lidí.... Dům byl vždy náš sen, máme nádhernou parcelu s výhledem a začalo se stavět v mé rodné obci. Při stavbě jsme bydleli u našich v přízemí po babičce, vše bylo rekonstruované a ložnice byl můj dětský pokoj. Po nastěhování do nového jsem nemohl spát, žena spala v ložnici a já spal každý den v jiném pokojíčku a nemohl spát... Asi po týdnu jsem se vrátil do ložnice a zlomilo se to. Náš dům je teď naším domovem, k rodičům se nastěhovala sestra a začalo to tam jinak vonět - to mi dost pomohlo se odstřihnout 🙂 Naše vesnice má vše co je třeba. Škola, školka, doktor, obchod, pošta, a různé kroužky místních nadšenců - atmosféra je typicky rodinná. Když chci do kina, tak sednu do auta a za 20 minut jsem po dálnici v centru Ostravy - za 4 minuty v sousedním 10 000 městě kde je taky kino. Soused má koně a oba sousedé jsou moc fajn.. Kolega koupil přízemní byt se zahradou v novostavbě 5+kk v Ostravě, také bych si tam představil bydlení, ale sousedé jsou prostě risk.... Babička - byt 4+1 celý život nádhera, teď se nad ní nastěhovali nepřizpůsobiví a je po všem. Z bytu za 2 300 000 se stalo neprodejné peklo.... ten risk bych prostě za ty prachy asi neunesl. Ještě k té Praze, opravdu nerozumím lidem, co v ní hledají štěstí (čistě můj názor a nikomu jej nevnucuji) .... ročně tam bývám týden na školení - přímo na Novotného lávce. Město nádherné s historií a kulturou, ale těch cizinců, ten nekonečný zápach, ten nekonečný hluk a když se odstěhuji někde bokem, tak je to stejné město jako každé jiné.... Kolem domu není pořád práce, vše je otázka toho co chcete, někdo má dům a 200m2 trávy, někdo má sad a pole, toto vše je otázka toho co chcete a jak to plánujete, Mějte se a všem šťastné bydlení DOMA 🙂 Pohled z obýváku 🙂 M.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?