Kačírek kolem domu nebo něco jiného? Máte nápad?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj všichni, dům je postavený, začínáme dělat úpravy kolem. Ale stále nevíme, co dát kolem domu. Z přední části bude chdoníček ze zámkové dlažby (ale nechceme zámkovkou obehnat celý dům), na jedné straně terasa. Firma, co nám stavěla dům, radili udělat kolem pruh z kačírku. Také jsme viděli, že někdo měl udělaný pruh z venkovních dlaždic. Ale stále jsme v tom nerozhodní. Prosím - máte někdo ještě nějaký jiný nápad? Případně i fotky? Prosím, poraďte. Díky. Hrobro
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@gigi2 a jak je terasa přilepená k domu? Je tam mezera nebo nějaká ta lišta?
Odpovědět
@jennifer mohla bych se zeptat, jestli jste si dělali samozávlahu sami?
Odpovědět
Profilova fotka
@raaaadka ne,ne,mezeru tam nemáme..já tam chtěla dát nopovku,koukali na mě všichni jak na blázna,že přeci je dům,deska vše zaizované,marmolit,terasa krytá bude a přesně by pak vznikla mezera..tam mi pak sehnali nějakej jinej materiál,aby ode mě měli asi všichni klid(hlavně manžel),je to jen tenký a to tam dali...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jo, já teprve zjišťuji na co je dobrá ta nopovka, co mi tam kazí vzhled. :-) Ještě večer jsme objednali tu zakončovací lištu, tak si s tím manžel snad nějak poradí. Instruktážní videa na you tube jsem totiž nenašla. Děkuju za odpověď. Člověk se pořád učí.
Odpovědět
@raaaadka jsou na to takove plastove listy, ktere upevni nopovku o sokel. Neni to nic komplikovane:) Staci hrebik a kladivo:)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee a kačírek se přehrne přes tu lištu pak, nebo ne?
Odpovědět
@raaaadka listu upevnis na vrchni cast nopovky (vyska dle potreby) a prihrnes kameny do kacirku az nakonec. Lista by mela byt zarovno nebo mirne vycuhovat z kacirku. Nebo jinak. Kacirek by nemel byt vyse nez lista na nopovce...
Odpovědět
Profilova fotka
@linee moc děkuji. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
je lepší dát kolem domu kačírek z kamínků, nebo nejakou zamkovou napríklad velkoformatovou dlazbu, ala chodníček?
Odpovědět
@neyaa_cr Pokud máte na mysli okapový chodníček (cca 40 - 50 cm šířky jen kolem základů), každé má své - chodníček je pevný, musí se ale udělat ve spádu, aby vám šla voda od domu, a to je zároveň částečně negativum, protože voda neproteče, ale steče do boku do terénu, kde se může držet. Já jsem spíš pro kačírek, protože s tím není tolik práce, je to levnější, voda proteče (a zase je dobré pod tím kačírkem udělat spád od domu). Záleží i, kolik vody tam bude. Pokud to chcete mít pochozí v nějaké větší šířce, třeba 1 m, udělejte chodník rovnou. Já tedy kombinuji oba způsoby - do šířky 40 cm od domu mám prozatímně štěrk, pak betonové obrubínky a za tím buď rostlý terén, mulčovačku s flórou, nebo chodníkovou dlažbu.
Odpovědět
@lukoid ďakujem, takyto som tiež mala pocit, ze dlazba tak dobre neabsorbuje vodu...a zvazujeme dat iba uzky pas radsej kačirek (okapovy chodniček) a potom urobime vedla "chodnik" z dlažobnych šlapakov ktore uz budu v tráve. Naviac do toho kačírku zvazujem u strany kde bude hlavny chodnik zasadit nejake trávy a dekorativne rastliny...
Odpovědět
Profilova fotka
Naše nabídka betonové dlažby a foto ukázka, případně jiné možnosti na webu
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 3 letech
@gigi2 ahoj, můzu se zeptat, jestli pořád ze dvou stran domu nic nemáte nebo jestli jste dodělali kačírek nebo dlažbu? Jak jste s trávou kolem domu spokojeni? Jak ji udržujete, secete? Díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
@1karel1 nedodelavali jsme nic,stale mame jen turo verzi z jedne strany jsme dali podlážky ze dřeva je tam srovnane drevo a plastovy box na veci..podel ten druhe strany s travou vyhledove planuji vyvyseny zahon
Odpovědět
@gigi2 super, díky za reakci. Takže jste spokojení? Jak trávu v blízkosti domu sečete? Vezmete to klasická sekačka nebo musíte strunou? Nepoškodí struna fasádu? A co v dešti, neodráží se špinavá voda na fasádu? Nám se právě do chodníku ať už okapového nebo normálního vůbec jít nechce ... Díky 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@1karel1 ta strana domu je ve svahu,v miste,kde je vysoka podezdivka,takze je to v pohode..byt to u zeme,tak by asi zašpinění hrozilo
Odpovědět
@1karel1 pokud budeš sekat strunou opatrně tak to nepoškodíš. Je to vždycky od země odskočené. Většinou je ale třeba jednou za několik let fasádu jako celou vyčistit
Odpovědět
Já teda narazil na celkem nečekaný problém v kačírku a šterku co mám kolem domu. Když jsem sekal trávu kolem obrubníku celkem hlučným křovinořezem, tak jsem byl v šoku jak obrovské množství pavouků začlo prchat po zdi.
Odpovědět
@l_sekanina jj jeden z důvodů proč to nechci .... a mám pocit, že to časem i zelená a lehce se ztrácí (syn 🙂)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?