Náhrada za LIDL čerpadlo

Ahoj, mám retenční nádrž 6m3 a chtěl bych nahradit čerpadlo z LIDLu a bohužel nedostatečné.. Dno nádrže je cca 3,5 metrů pod terénem + mám k tomu 20 metrů hadici na rovině. Údaje na čerpadle jsou Příkon: 400 W Max. dopravní množství: 9 000 l/h Max. dopravní výška: cca 6 m Max. ponorná hloubka: cca 7 m Bohužel, ale na konci čerpadlo dává poměrně malý proud. Když zapojím rozstřikovač, popř. menší průměr hadice - při zapojení navíjecí hadice z Lidlu https://www.lidl.cz/p/parkside-nasten... tak teče pouze malý čúrek a nedá se skoro zalévat. Existuje nějaké řešení, popř. dokázal by někdo doporučit čerpadlo? Nebo je řešení vyvést někde kohoutek tak, aby to automaticky fungovalo? Díky
Odpovědět
@orasare na jednu stranu máte čerpadlo s malým výkonem a na to zapojíte obrovský hydraulický odpor svinuté 1/2" hadice. Co pak čekáte ? Potřebujete daleko výkonnější čerpadlo s větším výtlakem. Pro srovnání, vaše čerpadlo má výtlak jen 0.6 bar. V domácím rozvodu máte kolem 4 bar (výtlak 40m)
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se po stejných dvou pokusech osvědčilo Gude 901.Hledal jsem něco levného a výkonného,zatím 3 roky drží.
Odpovědět
@orasare to je tak jak člověk který tomu vůbec nerozumí nakupuju podle ceny a údaji že čerpadlo zvládne 9000l/h. Máte čerpadlo které má max tlak 0,6 baru z toho mu veme 0,3 baru překonání výšky plus odpor vedení jasné že to téct nemůže. Nic nezkoušet a koupit čerpadlo co má dopravní výšku 40-50 metrů minimálně 30m a pokud tím chcete živit 1/2 hadici tak bohatě stačí 3000l/h stejně víc tou hadici neproženete. Pokud chcete zůstat u Lidlu tak toto https://www.lidl.cz/p/parkside-ponorn...
Odpovědět
@edison101 i to čerpadlo se 40m výtlakem toho moc nenadělá s tou smotanou 1/2" hadicí. Pokud má být nějaký průtok, tak alespoň 3/4"
Odpovědět
@zubr487 to je pravda ale zase ty spojky a ta hadice o moc vyšší tlak nevydrží ty 4 bary stačí na zalévání . Pokud by šlo o přečerpávání tak použít hrubší hadici
Odpovědět
Řešení je... Nedávat 1/2" hadici a dát čerpadlo s tlakem aspoň 4 bary. My máme Gardenu 6000/5 baru, ponorku a s tím se už dá něco.
Odpovědět
@edison101 to máte pravdu, ty plastové spojky rozstřikovače apod. se při vyšším tlaku rozpadnou. Já používám mosazné GEKA spojky. Proti plastu jsou mírně dražší, ale vydrží vše. Perfektní je i to, že na obou koncích hadice je stejná koncovka a je stejná i pro různé průměry hadic. Lze tedy libovolně kombinovat různé hadice a nemusíte se starat o typ koncovky (samička/sameček). Já např zalévám hlavně hadicí 1" a 3/4".
Odpovědět
@zubr487 To úplně nemusí být pravda s tou 1/2 hadicí. Samozřejmě, z hlediska průtoku je lepší větší průměr, ale já třeba osobně mám čerpadlo AL-KO DIVE 6300/4 v hloubce cca 5m (délka hadice od čerpadlo po spojku je cca 7m) a když na tu spojku připojím hadici na bubnu 1/2 30 m, tak je pořád tlak na konci hodně velký, že tam můžu připojit i postřikovač trávníku. Chce to prostě lepší čerpadlo.
Odpovědět
@davex jen pro upřesnění. Tlak na konci hadice vůbec nezáleží na průměru a délce hadice. Teprve pokud začne protékat voda, tak tlak vlivem hydraulického odporu rychle klesá. Hydraulický odpor je navíc určen kvadrátem průtoku. Takže s 1/2" hadicí neprotlačíte velký průtok i pokud použijete čerpadlo s dvojnásobným výtlakem. Prostě 1/2" coulová hadice je jen na jemné kropení
Odpovědět
@zubr487 jj mosazné spojky jsou lepší. Osobně mám na zalévání tohle https://cz.hecht.cz/elektricke-cerpad... a 3/4 hadici a používám svůj palec na stříkání a je to úplně dostačující možná až moc všude stojí hned voda. A voda z béček rychle mizne.
Odpovědět
Řešil jsem něco podobného a je těžké se v tom vyznat. Nakonec jsem použil jako první čerpadlo KOPRO WQ 3-24-075. A teď mám GC-DW 900 N Einhell Classic. Obě fungujou dobře, tlak na zalévání úplně v pohodě. Mám na něm 20m 1" hadice, pak mosaznou redukci a hadici 3/4".
Odpovědět
@edison101 Já mám taky zásobník na dešťovku, ale tu používáme jen na zalévání zeleninových záhonů. Naštěstí máme vydatnou studnu s vodárnou Darlink. Z ní zalévám zbytek zahrady 1" hadicí stylem vytvoření pořádného lijáku. Jinak měl jsem po dědovi trysku s plechovým "palcem" jako plechový sklopný vějířek. To bylo úplně perfektní. Škoda, že se něco podobného neprodává. Kam se na to hrabou ty plastové rozprašovače. Bohužel se již rozpadla a tak budu muset vyrobit další.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?