Osvětlení zahrady

Dobrý den, mám dotaz na někoho, kdo by mi mohl poradit, jak fungují led reflektory s nějakými externími zdroji napájení. Chtěla bych koupit led reflektor s čidlem pohybu na zahradu ke garáži, jenže v garáži není elektřina. Je to daleko od domu a určitě nechceme tahat nějaké prodlužky apod. Na solární reflektory jsem neslyšela moc dobrého, že hlavně v zimě, kdy je to nejvíc potřeba, se málo dobíjejí a svítí málo a i díky tomu poměrně rychle odejdou úplně. Takže jsou nějaké jiné možnosti, třeba připojit to na nějaký zdroj, který by se dal dobíjet nebo nějak jinak? Chtěla bych něco takového: https://www.ledakce.cz/20w-led-reflek...
Odpovědět
Profilova fotka
@fretyno Dobrý den, vy nemáte v garáži elektřinu? Takže ani garážová vrata? Jenom se ptám, protože v tomto případě bych si nechal elektřinu dotáhnout rovnou z antoníčku do garáže. Nebo vytáhnout elektřinu z domu ze stávajícího rozvaděče a dát to klasicky do chráničky a do země. P.S. omlouvám se všem elektrikářům za laické termíny 🙂
Odpovědět
Připojuji se k dotazu na pochozí osvětlení míst, kde nemůže být zdrojem elektřina - funguje někomu solární reflektor i v zimě déle než dvě sezóny?
Odpovědět
Pokud by to mělo fungovat dlouhodobě, tak bych doporučoval ten kabel dodělat, je to provozně bezstarostné, výkonem téměř neomezené a má to dlouhou životnost. Pokud by to mělo sloužit krátkodobě, tak si tam dejte třeba baterii z motorky a k tomu odpovídající led světlo na stejnosměrné napětí. Baterii pak za nějaký čas dobijete.
Odpovědět
Dobrý den, děkuji všem za rady. Na dodělání elektřiny zatím nejsou čas ani peníze. Takže hledám náhradní řešení. Vydržet by to mělo určitě minimálně ty 2 roky, protože dřív elektřina určitě nebude, to spíš za dýl. Takže pokud někdo víte třeba i o tom soláru, který zvládne fungovat min 3 roky za plného výkonu, ne že pojede rok a další dva bude sotva skomírat, tak sem s ním. Autobaterie je dobrý nápad, ale vůbec nemám představu, jak dlouho by mohla vydržet než ji bude potřeba znovu nabít. Abychom to nemuseli nabíjet každé 2 dny 😉.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?