Zahradní domek

Ahoj, oslovila mě známá, že by chtěla postavit zahradní domek na nářadí. Máte někdo nějakou radu jestli koupit něco hotového ne plast a plech nebo jste si někdo dělali sami z trámů a OSB + z venku palubky. Díky za rady
Odpovědět
@milan1965 Já jsem předloni stavěl z KVH a palubky. Mám to na fotoblogu. Není to až tak těžké, ale nejdřív si zjisti jaký na to má rozpočet. A druhá věc, po stavbě jsem taky dostal nabídku postavit něco sousedům. Ale odmítl jsem to, protože mám obavu, že budou očekávat, že se jim pak o to budu starat. A navíc nejsem profík, když si to zkazím na svém za ty peníze, tak mě to bude štvát, ale cizí jaksi za ty prachy budou očekávat i nějakou kvalitu, i když říkají, že ne.
Odpovědět
@atilius a jak si to kotvil na bet.patky
Odpovědět
@milan1965 nejsem sice atilius, ale použil bych zemní vruty. Osobní zkušenosti výborné. Je to rychlé a velice spolehlivé. Pro zahradní domek nevidím důvod se dělat s patkama do betonu.
Odpovědět
@milan1965 Jo. Nejdřív jsem myslel, že to dám na vruty, ale ty mají menší nosnost, muselo by jich být mnohem víc. Takže zabetonovat patky a na to. Konkrétně jsem si vyvrtal díru, na to jsem dal ještě jedno úzké ztracené bednění a pak jsem ty ztracené bednění ještě obehnal okolo, trochu jako obrubník, zpevnil je železem mezi sebou a zabetonoval. Pod nima jsem měl nějaké kamení. A pak jsem celý tenhle prostor vysypal kameny plus písek a dal na to dlažbu. Nedělal jsem izolaci, takže to dřevo je lehce nad tím, aby to nenatahovalo vlhkost.
Odpovědět
@honzik75 Když jsem to počítal, tak patky stačily okolo, vruty bych musel mít i uvnitř. Nosnost vrutu byla tuším kolem 250-300kg.
Odpovědět
My si loni nechali postavit od Poláků. Fotky mám v albu. Velikost 4x4. V květnu jsme zamluvili, v září-říjen přijeli postavit. Jsme spokojení.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Dobrý den, nemáte někdo zahradní domek z hobbymarketu? Vydrží aspoň 5 let? Chceme něco hotového. Manžel by to za stejné investice určitě postavil kvalitněji (dům si postavil sám), ale nemá na to teď čas. Případně tip na Poláky u slezské hranice? Díky moc.
Odpovědět
@candat mohla bych Vás poprosit o kontakt? Případně odkaz za stránky? Moc děkuji.
Odpovědět
@madejuli tady https://www.mebalt.pl/
Odpovědět
Profilova fotka
Využiji toto téma. Chtěl bych poprosit o zkušenosti, případne názor. Je nějaký podstatný rozdíl mezi domkem z palubek o tloušťce 19mm a 24mm? Děkuji 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?