Cena základové desky 200m2

Dobrý den prvotně se chci trošku omluvit, že zakládám vlákno, kterých je tady moc, ale všechny jsou trošku staršího data. Ale k věci.. Dával jsem poptávku na zhotovení základové desky na klíč a chodí mi nabídky na 500 - 600 000, což mě nepříjemně překvapilo, protože kompletní materiál jsem napočítal na cca 200 000 (včetně bagru). Mohl bych se zeptat na kolik vás vyšla základovka nějak v této době? Jedná se o 200m2 na rovinatém terénu, jedná řada bednění a pásy 60x60 s armaturou. Mockrat vám všem předem děkuji za odpovědi.
Odpovědět
170 m2 200 tisíc, taky rovina. Taky jsme měli nabídku na 550🤪 - jsou to 3 roky
Odpovědět
Jakým způsobem to poptáváte? Jsou to firmy na doporučení nebo jsou to firmy, co najdete na netu, případně přes nějaké epoptavky a pod.? Pokud je to druhá skupina, tak to vidím tak, že ty firmy sedí u počítače a čekají, až se nikdo chytne. Doporučuji se poptat ve Vašem okolí, kde už budete vědět, co můžete od firem očekávat. Dělal jsem před 4 lety sám a bez bagru za 110 tis Kč při 145 m2. Jak to tak vidím, tak bych to mohl dělat a za ty peníze bych se měl do roka jako král.
Odpovědět
Doporučuju, co můžete, zhotovte sami, nechte si to zaměřit od geodeta, udělejte výkopy klidně zapůjčeným kopátkem, pak si to zkuste rozvrhnout, ZB toto tamto všechno zvládne člověk sám a s nějakým známým za basu piv nebo členem rodiny, cena bude poloviční, jak se říká, cena za materiál je rovna práci = Celková cena by byla 2 násobná aspoň
Odpovědět
@martin_s poptáváme to prakticky obemi způsoby co jste napsal, máme poptávku na internetu a samozřejmě vyzkoušeli také okolní firmy, kde ty lidi známé.. Jinak svépomocí bych si na to až na pár věcí troufnul spíše mi šlo o úsporu času.. Ale 200 000 za práci teda nedám, takže budu muset asi sám s takovou
Odpovědět
@marzi732 tak my máme 210m2 ale ve svahu a cena byla před rokem a půl 600 tis...
Odpovědět
@marzi732 Dělal jsem to 6 týdnů po práci většinou s jedním pomocníkem včetně odpadů. Takže žádná velká časová ztráta.
Odpovědět
@karel15 předpokládám že takhle vám tu cenu navýšil ale právě svah nebo ne?
Odpovědět
@martin_s oukej, mockrát děkuji za postřehy 🙂
Odpovědět
297 000,-+DPH za 151 m2(včetně hydroizolace a radonové izolace) . Velmi, velmi mírný svah. 2 řady bednění. Před rokem a půl.
Odpovědět
@marzi732 ano.
Odpovědět
Já si teď dělám 185m² komplet svépomocí, beton samozřejmě z betonárky. Vychází mi to na cca 240tkč. Deska 15cm, dvě řady bednění,pasy. Celkem 64,5m³ betonu. Jestli počítáte 200tis na 200m2 za materiál tak jedině že máte hodně jednoduché základy bez vnitřních pasů a s malým průřezem. Já měl zadarmo třeba bagrování,vše bez DPH a podobně. Myslím si že nabídky od firmy kolem 500tis jsou přiměřené...
Odpovědět
@lipsak Je třeba si vyjednat lepší ceny betonu, ja měl slevu cca 30%. Dost pod 2 tis za m3.
Odpovědět
Článek se načítá
Není jeden pas bednění málo? To mate navržené projektantem? Záleží, co mate nakalkulovano. Není beton, jako beton. Tloušťka kari sítě, apod. Tam se to pak muže posunout o desetitisíce jen v materiálu. A sice tato část domu není vidět, ale nesetrila bych na materiálu.
Odpovědět
Beton mám za 1890kč. Ušetřit můžete samozřejmě když nepoužijete pumpu na všechny tři lití ale nevěřím tomu že by se s tím firma tahala bez pumpy 😄 Taky se dá na dost věcí v rozpočtu zapomenout a naskáče to. Jako třeba zemnění,chráničky ,kanalizace,zaměření stavby, desky na šalování,odvětrání radonu, podsyp desky apod. To jsou položky za pár desítek tisíc. Firma si samozřejmě nechá zaplatit vše do puntíku a s pěkným rabatem 😁 Udělejte si desku sám a budete mít ze sebe dobrej pocit a ještě ušetříte 👌
Odpovědět
Měl jsem přístup jen z jedné strany a šlo to bez pumpy. Pumpa je dobrá tak na strop, jinak je to většinou zbytečně drahý vydaj.
Odpovědět
@luckavra jednu řadu bednění dávají, do nezámrzné hloubky se dostanou i tak na rovině,ale nevím jak pak zateplujou sokl když udělají klasické pasy které jsou širší než bednění....
Odpovědět
Dobrý den, aktuálně mám nabídku na jaro 2021, materiál 270 000 a práce 85 000, deska 230m2. Pozemek je rovina. Jinak měla jsem nabídku i na milion 😄 chce to poptat více firem.
Odpovědět
@marzi732 183m2 ve svahu 1m na klíč firma. Materiál 300k práce firmy 125k včetně desky zahradniho domku 22m2. Materiál jsem dával dohromady s firmou, co jsem měl levnější, vezmou přes moje dodavatele. Měl jsem podobné nabídky, ale když nedodali cenu materiálu a práce, tak to šlo do koše, nebo když materiál byl dražší než z jakýkoliv stavebnin a chtěli použítjen jejich...
Odpovědět
Profilova fotka
@martin_s no jak se to vezme, kdyz to clovek dela sam nebo max. ve 2 tak ta pumpa dost urychli praci, ale zase to samozrejme neco stoji ja si to bez pumpy u sebe neumim predstavit
Odpovědět
@geodett přesně,já jsem na stavbě většinu času sám,na betonování ve dvou... Navíc stavím na písku a tam mi to ani mix bez zapadnutí neobjede😀
Odpovědět
Díky všem, jinak ano bednění je jedna řada navrhnuta projektantem.. Dům je bez priznaneho soklu a "dno" základových pasu je 1,2m pod finálním terénem, ale pravda je ze například zemnici pás jsem započítat zapomněl, ale dobře kdyby jsme se s materiálem dostali okolo 300 000, -, tak váš názor je, že 500 - 600 000 s prací je tedy oukej a přiměřený? Díky
Odpovědět
Dělal jsem zajlady s deskou prvně a místo tvárnic jsem dokonce saloval a stravili jsme tím 200 clovekhodin. Tak si cenu za práci vydelte 200 a uvidíte, jestli je cena za praci okay. Me přišla jeste okay ta vyse uvedena cena 85 tis. Navíc za 300 tis si priplatite i v materiálu a cerpadlo tam bude stát několik hodin.
Odpovědět
@marzi732 My jsme to řešili před rokem a cena odpovídá...bohužel.
Odpovědět
Kdybych přepočetl naši desku na Vaše metry, tak jsem na nějakých 630k s daní. Taky rovina, ale mám tam 3 šáry ZB. Cena stará 10 měsíců. Jak koukám, nebylo to u nás úplně nejlevnější 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Za 200 m2 bych od firmy neočekávala nabídku méně než 450 tis.
Odpovědět
Nechal jsem dělat ZD v roce 2017 a už ani tehdá mi ani lokální party zedníků nedaly cenu pod 2 000 Kč/m2. U mne 115m2, absosultní rovina (předem připravený zářez v mírném svahu).
Odpovědět
Profilova fotka
Manžel stavěl sám + bagr + pumpa, tedy měli jsme 3 řady bednění a složité pasy (patrový dům), takže jen bednění po víkendech počítám, že dělal tak 2 měsíce. Sítě jsme určitě pokládali 2 víkendy, zasypávat už jsme pomáhali s dětmi. Samozřejmě ve dvou je to úplně jiné, ale občas tu někdo na pomoc byl a za den pak měli třeba polovinu obvodové řady? Takže u vás by to za dva víkendy mohlo být poskládané. Ale v jednom to prostě jede o víc jak polovinu pomaleji. My jsme na to ale to jedno léto měli vyčleněné, počítali jsme s tím. Jinak obecně se dá říct, že cena práce a materiálu je určitě 1:1.
Odpovědět
Profilova fotka
@marzi732 Tak to z ledovým klidem cena odpovídá, my akorát před měsícem dodelali svépomocí desku 145 m2 3 řady ZB, pasy 650x400 mm a vnitřní 600x400 mm železo bylo za 43 000,- (roxori a kari sítě ). A celková cena svépomocí cca necelých 240 000,- vše záleží na složitosti a počet materiálu. Beton C20/25 XC2 všude. 😉
Odpovědět
3 roky zpět, 221m2, mírný svah, 2-3 řady bednění, komplet "na klíč" ale podařilo se mi sehnat slušné živnostníky. To bude podle mě vždy lepší, než firma. Materiál jsem nechal na nich. 345.000,- Kč. Měl jsem nabídky i jiné, všechno tak o 100.000 víc. Firma pak cca 550.000 co si pamatuji. Ale ti živnostníci to mnohdy tak mají, nemají takové režijní náklady, jsou schopni prostě udělat práci jakou mají a pořád vydělat slušný balík 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@lipsak U nás bez pumpy se to opravdu neobešlo a na doporučení jak od projektanta, majitele stavební firmy a pak ve výsledku člověka který obsluhoval pumpu to nikdo nedoporučoval betonovat přímo z mixu jelikož ten tlak by to mohl roztrhnout, ano dá se regulovat průtok z mixu ale další fator u nás bylo několik svislých roxorů takže blbě by se to realizovalo, sice pumpa 10000-, ale stálo to za to. A taky to byla pěkná podívaná. Jinak souhlas svépomocí s dozorem a vyjde to o půlku méně, navíc ten pocit stojí za to. Tedy pokud tazatel nemá zkušenosti tak nezbývá nic jiného než firma.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?