Hydroizolace Novostavba

Ahoj. Potřebuji poradit, dělal jsem si hydroizolace sám. Po roce bydlení nemáme problém. Sleduji různé realizace a bojím se, že jsem to udělal špatně. Potřebuji říct jestli je třeba do předělat, něž udělám zámkovku kolem domu, pak by se to předělávalo těžko. Fasádu budu dělat z 10cm polystyrenu, xps dole mám 4cm. Takže uvažuji že hydro před fasádou sundám a dám to hlouběji do ne zámrzné hloubky k pasu, nemáme tedy pasy ale ztracený bednění, tři řady na sobě. Je to nutné nebo by jste to takhle nechali??? Díky moc, jsem laik..
Odpovědět
Profilova fotka
@vokyebi My máme navržen 100 m xps a to od čisté podlahy až dolu k pasům takže celková výška zateplení je 1150 mm. takže asi ano protáhnul bych to až dolů a dal těch 100 mm.
Odpovědět
Profilova fotka
Do země pod terén alespoň 80cm. 4 cm xps je málo. Hlavně si nechte spočítat rosný bod pro ten 10cm eps co chcete dávat na fasádu, ať neuděláte chybu v celé ploše, když už řešíte základy.
Odpovědět
@slamer kdo by to mohl vypočítat prosím?
Odpovědět
Jen se pro jistotu zeptám. Je to přepsání nebo to XPS považujete za hydroizolační vrstvu? Když už to budete shazovat, že by jste si tu hydroizolaci rovnou dodělal 🙂
Odpovědět
Co se týče tl. XPS, tak 4cm je málo a volí se dle odsazení zdiva oproti zakládací řadě např. 10-15cm. Z modelu teplotního pole jasně vyplývá zbytečnost XPS hlouběji než 60cm. Priorita je překrytí tepelného mostu přes podkladní beton.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?