Jaký materiál do základové desky?

Co vše dáváte- dali jste- popř. chystáte se dát do základů?Např. drcený beton atd. Díky
Odpovědět
Štěrkovou drť frakce 0-32 jsme dávali.
Odpovědět
@hannales jsou těmi základy myšleny základové pasy?
Odpovědět
Zdravím, pod podkladní beton "desky" jsem dával betonovou drť 5/50 a na to kamenivo cca 5-40 tj bez prachu, z obavy, aby se to nezvedlo. Do pasů pak prostý beton, ztrace bednĕní, xps....nahore pak nĕjaký ten vodorovný roxor, kari sítě......
Odpovědět
Profilova fotka
@hannales do vyplne pod desku jsem zboural stary barak (hlina, cihly, kameni) + navrch cca 10 cm sterku
Odpovědět
Děkuji moc za odpovědi. Musíme mít asi metr ztraceného bednění, tak nás právě hodně zajímá, jakou kdo použil výplň. Protože někdo říká, že cihly tam nejdou, aby se nerozdrtili, ze jsou moc měkké atd.
Odpovědět
@hannales cihly se nedávají, protože do sebe vážou vodu a pak se rozpadají..
Odpovědět
My dávali beton, který byl vypláchnutý z domíchávačů. Měli jich v betonárce hromady, jenom jsem zajistili odvoz. Pod desku jsme dávali kamení, abychom ušetřili za beton.
Odpovědět
Profilova fotka
@hannales ano cihly nejsou idealni, ale na druhou stranu, casem kazdy material slehne, takze pod deskou bude prazdny prostor pokud mate zdroj nejlepsi je betonovy recyklat pokud myslite do zakladu jako pridat k betonu do zakladovych pasu aby clovek usetril, tak bych tam nahazel kameni, ja osobne jsem udelal ztracene bedneni od zakladove spary, do ZB uz jsem daval jen beton
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Je vhodné dát pod desku betonový recyklát frakce 0-80? Popřípadě neví někdo, zda je možné dát pod desku písek 0-16 zásypový, který by byl prolit vodou a zhutněn? Celková výška vrstvy bude cca 75cm na skalnatém podloží.
Odpovědět
@tente84 budeme dávat taky betonový recyklát, ale frakci nevím tedy.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@jajinka121 Děkuji za reakci. Delší dobu jsem se sem nedostal. Nakonec jsem použil, se souhlasem st. dozoru, architekta/projektanta a statika, zásypový písek. Byl trochu jílovitý a skvěle se hutnil. Narozdíl od štěrku 0/32 a pískového odvalu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?