Nosnost betonové podlahy

Profilova fotka
Zdravim, chtěl bych se zeptat zda by někdo dokázal rict jaka je zatizitelnost betove podlahy. Máme desku, na tom 38cm polyš a 6cm betonová podlaha (dělaná mixokretem). Jedna se mi o umístění nove akumulacky do technické. Akumulacka by stala v rohu technické. Kraj místnosti je zároveň krajem betonu. Chtěl bych aku 800litru, ale min 500. A nějak nevím jak ji mohu zatizit. Nejsou tam žádné roxory, v betonu je zalita podlahovka ale v tom místě asi ani ta ne, vede tam toho zrovna celkem hodně (rozvody pt do jiných místnosti, voda..) Předem dekuji za odpověď
Odpovědět
My máme v rozvodně a pod AN čistý beton bez izolace, nádrž stojí na 5mm ocelovém plátu, který tvoří roznášecí prvek
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od ktz:

Zdravim, chtěl bych se zeptat zda by někdo dokáza…
@ktz Aký EPS máte pod tým betónom? 100, 150, 200, viac?
Odpovědět
Profilova fotka
tak poreseno s firmou co delala tu podlahu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od ktz:

tak poreseno s firmou co delala tu podlahu.
@ktz Mohl byste se podělit o výsledek?
Odpovědět
Profilova fotka
no, pod betonem je 28cm 100polystyrenu. takze mi bylo doporuceno to polozit na treba cetris s vetsi plochou at se roznese zatez. beton jako takovy by pry ani v 6ti sm nepraskl, pri zatizeni, ale ten polyztyren by se mohl zmacknout a pak prasknout beton. nakonec to ale dam do garaze kde je jednak mene polystyrenu a jednak beton vyztuzeny kari siti a predevsim odpad v podlaze
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od ktz:

no, pod betonem je 28cm 100polystyrenu. takze mi …
@ktz My máme v podlaze XPS polystyren tloušťka betonu 6.5 cm cca a po 20 dnech od betonáže se dával stacionární ohřívač o celkové váze cca 350 kg i s vodou. Nic to s tím betonem neudělalo. Ale tohle chtělo mít vymyšlené dopředu pr d realizací podlahy, když vím že budu mít skoro 500-1000 kg zatížení tak tam přeci nedám klasický polystyren a nevyztuzim beton. Já tohle třeba řešil před betonáži a bylo my řečeno že se nemusím obávat.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak hlavně to doporučení podložit to cestris deskou, je rada asi jako položit to kartonem :-).
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od pyramis:

Tak hlavně to doporučení podložit to cestris desk…
@pyramis přesně tak, tohle je úplný nesmysl, když už tak ocelový plát 1cm silný né li větší tloušťky.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od ktz:

no, pod betonem je 28cm 100polystyrenu. takze mi …
@ktz Trochu si rýpnem mimo tému. V garáži máte podlahovú vpusť zavedenú kam? Do kanalizácie? Pretože sused mal kvôli tomu celkom veľký problém s kolaudáciou. v momente, kedy tam bude stáť auto, tak odtok nesmie ísť priamo do kanalizácie, musí ísť cez filter/odolejovač. Samozrejme ako väčšina vecí toto nikto nerieši a odtok pri kolaudácii zamlčí.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od roman_:

@ktz Trochu si rýpnem mimo tému. V garáži máte po…
@roman_ pri koulaudaci tam zadny odpad nebyl ;) . a auto nam v garazi prakticky neparkuje, spis tam myju psa
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?