Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
radunk.a, nám je právě uvolní, až bude v katastru zapsaná rozestavěná budova, takže na základy bysme si museli jinak taky půjčovat, nu neni to jednoduchý :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Mame to jak Breberka, az se do katastru napise zastavena plocha, vydaji nam penizky. A navic chceme stavbu pojistit a to muzeme, az postavime plot okolo. Muze byt zatim docasny, ale musi byt oploceno. To je figlu na vse, co?
Odpovědět
Profilova fotka
holky, vy mě děsíte :-) tohle jsem našla na netu a to nám i řekli snad ve všech bankách: ... "Banky Vám obvykle půjčí pouze část hodnoty pozemku, za kterou Vy musíte být schopen rozestavět stavbu tak, aby bylo možno ji zanést do katastru nemovitostpozemky a stavby spojené se zemí pevným základem. Věci, které nelze kvalifikovat jako nemovitosti, jsou věcmi movitými. Za nemovitosti jsou považovány také byty a nebytové prostory. Při právním prověřování existence nemovitosti a právních vztahů s ní spjatých je nezbytné předložení těchto listin: list vlastnictví, snímek z katastrální mapy, popř. geometrický plán, a nabývací titul k nemovitosti.í. Postupně, jak budete stavět a hodnota Vaší zástavy bude růst, Vám bude banka postupně uvolňovat peníze." a .. "Pokud máte v hotovosti alespoň peníze na koupi pozemku- neměl by být problém se zástavou Vaším budoucím domem - do zástavy se dá nejdříve pozemek - banka Vám půjčí peníze do výše hodnoty tohoto pozemku, až peníze proinvestujete, zaměří a zapíše se rozestavěná stavba, kterou si banka sama "ohodnotí" udělá na ni další zástavní smlouvy a půjčí vám další část peněz a tak pořád dále až do úplného dokončení stavby..." ještě tam pro jistotu zítra zavolám a poptám se znovu :-S
Odpovědět
Profilova fotka
sakra, ty první uvozovky se mi špatně zkopírovali :-D tak pro opravu: .."Banky Vám obvykle půjčí pouze část hodnoty pozemku, za kterou Vy musíte být schopen rozestavět stavbu tak, aby bylo možno ji zanést do katastru nemovitostí. Postupně, jak budete stavět a hodnota Vaší zástavy bude růst, Vám bude banka postupně uvolňovat peníze."
Odpovědět
Ahojky, koukám, že s penízkama je problém všude :-( U nás taky žádná sláva, ale ono zatím stavět stejně nejde, tak to snad nějak dořešíme... Nejspíš si vezmeme Lišku a zde dají peníze tím, že budeme ručit pozemkem. Ovšem pak je zde protivný to dokládání a zpětný proplácení :-S No, všude je něco... Radunko a Mavo - nebojte, bude to dobrý!!!!! Musí!!!!!! ;-) :-) manžel dneska konečně dodělal lavičky a zítra chce stříkat základy sprejem - prý to vydrží i přes pršení, tak snad jo... Tady prší skoro pořád ]-( Holky, hlavu vzhůru!!!! Bude líp!!!!! :-D
Odpovědět
ahoj holky, u nás taky zatím nic nového, čekáme stále na souhlas SÚ, ted si vyžádali vyjádření dopravního odboru kvůli vjezdu, no pořád něco počasí taky nic moc, každou chvilku prší, takže na to začít základy to taky ideální není, nicméně v sobotu snad už konečně přijedou chlapci s bagrama a nastěhujou se na pozemek :-) penízky taky žádná sláva, u nás bude nejhorší to dokladání, všichni víme jak to chodí, že? máme úvěr ze stavebního spoření, částečně si stavbu financujeme sami z úspor, tak nějaká rezerva je, ale mám obavy že celej úvěr na to stejně pokrýt nemůže :-| držet se holky!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky! ... breberko!!! Máme stavební povolení v ruce... Teď se budeme jenom modlit, ať přestane pršet a můžou se nám pustit do základů... Má ale pršet prý celý červen ještě.. :-(
Odpovědět
K pojištění, rozestavěná stavba pojistit lze i bez plotu, ale neručí za krádež materiálu. Zloději musí překonat překážku, tj. např. uzamčená místnost. Máme stavbu pojištěnou od druhého dne stavby, ale je to montovaná dřevostavba - už šla zamknout a byla pevně uzavřena. (Pokud nejde musí tam být ten plot a alespoň 150 cm vysoký)
Odpovědět
Profilova fotka
radunk.a: holky mají pravdu... normální hypoteční banky - banky, dávají peníze až když máš postavené základy a metr... to nám potvrdili všichni.. akorát stavební spořitelny ti dají peníze dřív abys mohla postavit základy + metr zdiva a potom ti už to dávají na zálohách a tak... my sme právě našetřeno měli (asi 100.000,-), ale musíme zaplatit svatbu a ještě nemáme do domečku vůbec žádný vybavení... takže sme to do toho dávat nechtěli abysme pak měli vůbec na čem spát a tak :( ale včera mi z MPSS volala, že co byla na dovolený tak tam vznikl nějaký informační šum a všechno je v pořádku!! Já už fakt nemám nervy! dělají z nás blbce...
Odpovědět
Profilova fotka
ale dobrá zpráva je, (dneska teda zase prší) že mi včera psal smsku stavitel :D a dneska nám má na parcelu přijet bagrrrrrrrrrrrr =o) evculinda: jestli můžete, koukněte se i někde jinde... my sme byli u modrý pyramidy stavební spořitelny a u Lišky... a Liška nás právě vyšla o 2.800,- měsíčně víc.. za stejných podmínek
Odpovědět
jéje holky, tak to je tedy fakt něco mavo, tak snad to konečně klapne, drž se lenuliina, to je super,
Odpovědět
kremrolka, snad to brzo vyřídí, ale bohužel si všude dávají moc načas. holky, dneska nám schvalují ÚP v 17:00 jsem jako na trní
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojky :-) Mavo - no, super!!! teda, tvoje nervy dostávají zabrat :-D jejda, to jsi mě překvapila - myslela jsem, že stavební posřitelny mají podobný podmínky... jenže my jinde spoření nemáme :-S Vy teda berete kde??? Safra, zase mám o čem přemýšlet x-) Lenuli - taky se modlíme za pár dní bez deště :-N Breberko - držíme palečky!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
holky, tak já podávám info, jak je to s těmi penězmi.. v ČS i GE money bank nám řekli, že se nacení nejdříve pozemek, z týhle hodnoty pozemku že nám půjčí 80% a z tý my musíme profinancovat základy - pak se zaměří rozestavěná budova a uvolňují se další peníze.. ;-) nevím teda, jak je možný, že to máte všichni jinak, jedině mě napadá, že byste třeba měli úvěr na pozemek a proto ho nemůžou použít jako zástavu, jinak to fakt nechápu =-) jinak my dneska úúúspěšně podali ohlášení, takže za 30 dní budeme moct začítat.. tak mi začíná konečně docházet, že mi ten dům asi fakt postavíme tyo.. :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a breberko, i já ti držim palečky, už možná víte výsledek... :) po tak dlouhým čekání už byste si to konečně zasloužili!
Odpovědět
Profilova fotka
Breberko tak jak? Jsme tu vsichni jak na trni :)))
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a mimochodem, zakladova deska stoji a my jeste ted menime vysku stropu na 2,8 a zvetsujeme vsude okna :) To je tim pocasim, clovek se nudi, tak porad neco vymysli :))))
Odpovědět
ahojky holky, zatim nic nevíme, na netu nic nepíšou, tak zítra ráno na to vlítnu a budu vědět =-) s hypotékou beru zpět - tak my to máme u GE money a jak psala raduk.a, daji nám 80% z naceněný hodnoty, ale jelikož teď je to jen pozemek a celkem za pár šupů, jak je to orná půda, tak s tim bysme nepostavili snad ani základy na psí boudu. veru, jo já dneska konečně upravila tu naší kuchyni, jak to má býs i se správným umístěním oken a zjistila jsem, že bych potřebovala zvětšit nebo cuknout s oknem u jídelního stolu, ale to asi kvůli nosnosti nepůjde. no zkonzultuju s manželem a případně holt to bude tak, že stůl bude z větší části mimo - zkusim to namalovat a pak sem hodim
Odpovědět
Profilova fotka
evculinda: my máme stavebko u raifky... ale brali sme si od modrý pyramidy... vyšlo to nejlíp a asi se fakt snaží i přes ty problémy co tam máme... a úvěr na pozemek máme, takže proto si musíme stavět základy sami a nebo si právě vzít úvěr u MP aby nám dali peníze do začátku... breberko: taky čekám jak na trní... ale určitě to už konečně dobře dopadlo ;-) nám včera měli dělat "skrývku ornice" ... ale občas pršelo, tak nevím, jak to dopadlo, chci se tam dneska jet podívat 8-) jo a holky, všem jsem vám chtěla poděkovat za podporu!!!! vážím si toho a potřebovala jsem jí (snad už v minulym čase, protože se snad "začíná blýskat na lepší časy" ;-) )
Odpovědět
Holky, mam úúúúúúúžasnou zprávu, klaplo to, takže 11.6.2010 nabývá ÚP účinnost a pak běžíme na úřady pro územní rozhodnutí, já mam takvou radost, je to úžasný po tolika letech :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
BLAHOPREJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:))))) To je super!!! :)))) To uz je skoro na oslavu, ze? My mame taky jeste jeden pozemek, taky tam maji byt stavebni parcely, mame to na kseft, jenze nam uz 5 let slibuji, ze to uz prevedou a zatim nic... Ale nespechame na to, je to skryta uspora :)
Odpovědět
Profilova fotka
evcul... u nás svítí sluníčko!!! jen ať to vydrží a proschne zem, jinak nám základy ujedou... Přeji ti, ať sluníčko svítí i u vás... jen to nezakřiknout... breberko to je super!!! červen klepe na dveře, ten super pocit s tebou cítím... Nám přijedou na montáž 27.7. do té doby snad opravdu přestane pršet a stihnou nám udělat základy.. Do Vánoc, jestli to všechno klapne-bydlíme! x-)
Odpovědět
holky díky moc za podporu, jste stavební zlatíčka :-D lenuliina a co vlastně budete stavět, vim, že dřevostavbu, ale jinak nic, album máš prázdný :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Všechno dám o víkendu do pořádku a popíšu naprosto všechno, protože jsem nadšená, dnes nám mají kosit trávu a dávat do pořádku ornici aby co nejrychleji proschla.. a mohli konečně začít 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Breberko gratuluju. Konečně jsi se dočkala. ale museli to být nervy, co? Doufám, že my už se taky trošku posuneme. Ale u nás pořád prší a tak nemůžeme ani nic začít kopat. Snad se to o víkendu umoudří a alespoň něco se pohne. No uvidíme
Odpovědět
Profilova fotka
breberka: skvělá správa! raduju se s tebou :) my dnes byli očíhnout parcelu :) a máme už shrábnutou ornici :)
Odpovědět
jojo holky, je to na pěknou předoslavu, snad teď vše půjde hladce, myslim, že už jsme si starostí a čekání vytrpěli i za XY jiných. holky, mam dilema, udělala jsem nový návrh kuchyně a manžel má připomínku k tomu varnému pultu. prej se mu moc líbí ty dvířka pod pultem u sezení na barových židličkách. prý by je tam nedal, ale jen nechal desku, tak nevim, co na to říkáte?
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka, ja bych skrinky nechala u poloostruvku jen ze predni strany kuchyne (vnitrku kuchyne), mohly by byt hluboke (na veci, co moc nepouzivas) a zadek poloostruvku bych nechala jen pro barove zidlicky :)
Odpovědět
Breberko - supeeeeeeeeeer!! GRATULUJEMEEEEE!!! :-D Hurá do toho! :-D Můžu se zeptat, v čem děláš tu kuchyň??? ;-) Lumber - u nás taky pořád lije - denně a dost :-( Navíc nám příští týden odjíždí bagr, co máme nasmlouvaný :-| takže se dnes manžel rozhodl, že začně kopat ručně, abychom neztratili úplně celý měsíc... Zoufalí lidé dělají zoufalé věci :-N Lenulii - sluníčko uvítáme, pošli kousek ;-) :-D Vy se máte!! Taková rychlost :-D Mavi - super, jdete na to ;-) díky za ty stavebka - příští týden si to oběhneme 8-)
Odpovědět
evculinda, dělam to v ArchiCADu, ale někdy je to celkem boj, teprve se s tim učim - zjistila jsem ale, že by mě celkem bavilo dělat návrháře interiérů :-D.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?